Цитруспресата ми не изстисква. Аз ли не правя нещо както трябва?

  • 625
  • 8
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Купих си цитруспреса на ТСМ тъй като беше най-мощна от предлаганите - 40 W. Като натисна леко отгоре с пръсти се върти в кръг обаче като сложих един грейпфрут и натиснах започна да цикли на едно място. Трлябва или да се натиска леко а тогава не се изстисква или да размествам плода така насам-натам за да го изстиска от всички страни като разбира се пак натискам леко. Аз ли не правя нещо като хората или всички уреди са такива скапани?

# 1
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Никой ли не е имал подобен проблем с цитруспреса?
Като сложите плода и натиснете върти ли се така че да го изстиска докато вие само държите или трябва нещо друго да се прави?

# 2
  • Мнения: 126
Може би наистина натискаш прекалено силно - и на мен ми се е случвало въпреки че нашата не е ТСМ - тогава се натиска прекалено силно механизма и не се върти.

# 3
  • Мнения: 2 891
Според мен, може проблемът да си е в нея. Как да изкараш сока, ако не натискаш  Thinking Всички машини за фреш се натискат колкото можеш. Подариха ми кухненсски робот, който може да прави сокове даже и от твърди плодове. Познай. Има няма да съм изкарала общо 25 мл. с него. зарязах го и само сбира прах.

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Добре де опитвам се да не натискам много но тогава пресата се върти, обаче портокала си седи неизстискан. Според мен нещо има проблем с пресата. Дали обаче да се охарчвам за по-маркова или да се откажа и да си ги изстисквам със сокоизтисквачката?

# 5
  • Мнения: 2 891
Под джаджата, която се върти има механизъмче, което я задвижва. Като малко зъбчато колелце. Ако е метално, натискяй, ако е пластмасово - потърси друга преса, защото няма да издържи на напъна  Mr. Green

# 6
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Благодаря. Ще го потърся да видя. Но първо ще изстискам душата на тази и после ще купувам друга. Най-вече защото не мога никъде да намеря по-мощна от 40w (колкото е моята), така че не виждам смисъл да се охарчвам преди да счупя тази или пък да съм сигурна че взимам по-хубава.

# 7
  • Мнения: 984
защо не си вземеш от ръчните цитрус преси,там натискаш колкото искаш и остава само кората

# 8
Според мен проблемът е в самата преса. Ние имахме една на Филипс, беше най-евтината, но върши и досега чудесна работа на майка ми. Сега имаме Браун, 60 вата и е много добра. Идеята на този механизъм е точно натискът да го задейства, но не знам.

Общи условия

Активация на акаунт