Въпрос за преваряването на водата?

  • 2 094
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Мамчета,разполагам с термокана Филипс,с която си варим вода за отрицателно време за чай,инстантни супи и т.н. Обаче водата на дребо я преваряваме на котлон-и така се губи многоо време,а сигурни и ток.Помня,че зададох в-са на неонатоложката,но тя нещо тогава го смотолеви в смисъл да сме я варели.Аз все пак искам да ви питам-ползвате ли термокани за преварената водица?

# 1
  • Мнения: 5 647
Аз само такава кана използвам. Не виждам причина да не я използваш. Водата е една и съща, независимо дали я вариш на котлона или в каната smile3503

# 2
  • Мнения: 5 370
Мая,проблемът май е там,че термоканата сварява за нула време,а на котлон се варяло по-дълго.Доколкото схванах,май това беше проблемът.

# 3
  • София
  • Мнения: 752
Мен една вече настояща мама ме посъветва да превариавам водата в термоканата като просто след като заври и се изключи аз да и натисна бутона и да подържа така още малко време (за да се превари хубаво), защото каната изключва почти веднага щом заври водата:)

# 4
  • Мнения: 3 334
Цитат на: maya
Аз само такава кана използвам. Не виждам причина да не я използваш. Водата е една и съща, независимо дали я вариш на котлона или в каната smile3503


и аз също!Ако искаш да я вариш повече време оставяй капака на каната отворен за да не се изключва.Така сама ще прецениш колко време да вариш водата,тъй като някои казват,че трябва да се вари минимум 5мин.

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз там варя водата с която притоплям млякото. Аз ползвам котлон, но верно, че е голяма мъка. Sad

# 6
Цитат на: Tinka79
Аз там варя водата с която притоплям млякото. Аз ползвам котлон, но верно, че е голяма мъка. Sad

Аз пък го правя в микторвълновата.

# 7
  • Мнения: 5 647
Цитат на: Coeur
Мая,проблемът май е там,че термоканата сварява за нула време,а на котлон се варяло по-дълго.Доколкото схванах,май това беше проблемът.


Ако искаш повече да я вариш нищо не ти пречи да я включваш няколко пъти.  Shocked

# 8
  • Мнения: 10 758
Аз също я изварявам в термокана, но нито оставям капака отворен, нито я преварявам няколко пъти. Досега не му е станало нищо на бебо.

# 9
  • Мнения: 844
Аз пък гледах предаването "бъдете здрави" преди време, където една лекарка говори, че водата на бебчо трябвало да се вари около 15 мин. Не бивало повече, щото пък така оставали солите във водата. на опаковката на Фризолкака пише, че водата трябва да се вари 5 мин., така, че и аз това спазвам, поне 5 мин. Мислех да си купувам кана, но именно поради тази причина се отказах, понеже те се самоизключват като заврат. Варя водата в малка тенжерка на котлона, който е газов и ства точно за 6-7 минути. А иначе притоплям в микровелето.

# 10
  • София
  • Мнения: 985
Ако имаш микровълнова е по-добре в нея. Аз започнах в термоканата чак след 6-я месец да преварявам, защото ми се струва, че много бързо изключва. А пък нали водата за най- малките бебчета трябва да ври поне 5 минути. Не съм сигурна дали няма да се прецака каната, ако я оставиш дълго време отворена за да ври.

# 11
  • Мнения: 948
А защо не пробвате с бързоварче? Купувате едно само за бебо. Аз съм решила така да преварявам водата. Струва ми се най- добрия вариант.

ПП. Само, където досега не съм чула за мама, която да го прави...това си е моя приумица и ще трябва да попитам педиатъра Embarassed

# 12
  • Мнения: 8 769
Цитат на: nezistratieva
Аз пък гледах предаването "бъдете здрави" преди време, където една лекарка говори, че водата на бебчо трябвало да се вари около 15 мин. Не бивало повече, щото пък така оставали солите във водата.

И аз така съм  чувала (не съм гледала въпросното предаване). Така процедирах и с дъщеря си-преварявах вода в тенджерка, после я прецеждах (тук водата е адски варовита).
СЕга имам обаче нова чуденка-нали се препоръчва да не се дава вода до 6-я месец поне Rolling Eyes Вече тотално се обърках-как да процедирам с новото бебе?  33uu

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И аз това се чудех - Coeur, нали кърмиш - защо даваш вода? Това обърква режима на сучене... Да не споменавам, че извън Бг и на не-кърмени бебета пак не дават вода до 6м.

# 14
  • Мнения: 1 613
Аз само така я варя. По веднъж, не я преварявам 2-ри път.

Общи условия

Активация на акаунт