Отговори
  • Мнения: 4 585


Много сте красиви.
А бихте ли подписали ПЕТИЦИЯ ЗА ПРОМЕНИ В ДЕТСКОТО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ?

В памет на Дарина, Марина и всички български дечица, които вече не са между нас!

Последна редакция: пт, 24 авг 2007, 01:04 от Зъхи

# 1
  • Мнения: 4 380
Хубави искания, но вие наистина ли си вярвате, че подобно нещо е реално? Shocked

На кого са в услуга безброй петиции които нямат никаква реална почва под краката си, и които изначално е очевидно че не могат да станат?

# 2
  • Мнения: 3 835
Подписвам!

Вчера ходих до джипи-то. Нямала направления, не се знае дали ще има в скоро време. Е, за какво внасям здравни осигуровки - тя да не е пенкилер че да нямам възможност да отида при специалист?

# 3
  • Мнения: 4 585



Ако живеем с нагласата, че това не може да стане и не правим нещо,
естествено че няма да стане.
Цитат
   Тук в Румъния лекарствата за децата са безплатни.Не мисля, че българските деца са по-различни.Всяко дете заслужава да получи необходимата му здравна помощ.

Сега ще ми кажеш, че е нормално нашите депутати да се возят в по-скъпи возила от немския канцлер.
Че НЗОК да има сгради на пъпа на града с дограма, климатик, нови коли, охрана, а болницата да е на майната си, мазилката да пада, тоалетната да е в дъното на коридора, по чаршавите да има петна от последните сто пациенти?

# 4
  • Мнения: 526
Аз я подписах съвсем наскоро.Може би нищо няма да се промени само и единствено от тази петиция,но усилието да напиша името си под един документ е толкова нищожно(а каузата има дълбок смисъл),че би било срамно да не го направя.За мен поне...

# 5
  • Мнения: 636
Подписах Peace

# 6
  • Мнения: 3 622
Подписах вчера  Peace

# 7
# 8
  • Мнения: 4 380



Ако живеем с нагласата, че това не може да стане и не правим нещо,
естествено че няма да стане.
Цитат
   Тук в Румъния лекарствата за децата са безплатни.Не мисля, че българските деца са по-различни.Всяко дете заслужава да получи необходимата му здравна помощ.

Сега ще ми кажеш, че е нормално нашите депутати да се возят в по-скъпи возила от немския канцлер.
Че НЗОК да има сгради на пъпа на града с дограма, климатик, нови коли, охрана, а болницата да е на майната си, мазилката да пада, тоалетната да е в дъното на коридора, по чаршавите да има петна от последните сто пациенти?

Не така. Няма да стане нищо ако се пускат НЕРЕАЛНИ искания. Нужна е трезва преценка доколко исканията са удовлетворими и какво би коствало като средства, труд, време и т.н.
Просто така да се пускат петиции за едната идея...да ме извинявате, но съм убедена, че подобни неща отиват директно в боклука и не се взимат въобще насериозно.

Сама разбираш, че достатъка на Здравната каса, колите на депутатите и мизерията на болниците не са в компетенцията на тези до които се препраща петицията и това са въпроси които не са свързани директно с исканията ви. newsm78 Съвсем различни джобове и интереси.

За да се стигне до безплатни лекарства за децата е нужна добра социална политика на държавата. Такава обикновенно не се прави при празни джобове на бедна страна. От това че ще се правят подписки нищо няма да се промени. Едно е да се каже "искам еди какво си", друго е да се каже КАК може да стане това ако въобще може.

# 9
  • Мнения: 7 723



Много сте красиви.
А бихте ли подписали ...
Разбира се, че подписах!

# 10
  • Мнения: 4 585





Няма проблеми, Хеnia.
Ти не подписвай.

# 11
  • Мнения: 2 149
Подписах Laughing
Хубажи са идейте, дано да се осъществят.

# 12
  • Мнения: 4 380

Няма проблеми, Хеnia.
Ти не подписвай.

Ти май не разбираш...Дали ще го подпише някой или не, изобщо не е от значение. Всеки знае да иска и всеки ще подпише искане. А ДА СЕ НАПРАВИ това искане грамотно, това е съвсем различно нещо. Този, който предлага такива петиции за подпис би трябвало да е свършил по-сериозен труд. Да е направил поне малко усилия да аргументира как...защо...Да си направи труда да убеди четящия в неизбежността на промяната, да проучи въпроса за средствата и т.н.
Такива неща просто НЕ СЕ ПРАВЯТ така!

# 13
  • Мнения: 865
Подписах.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
отдавна се подписах (мъжа ми също)

Общи условия

Активация на акаунт