Как се засажда фикус?

  • 10 086
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 916
Изправена съм пред следния проблем:

имам клонче от фикус (най-обикновен), подарено ми с пожелания да го засадя, да расте и да ме радва. Тъй... Стоя 10 дни във вода, но не пусна коренчета. Какво да правя?... Да го засаждам ли вече?... И в каква пръст?  newsm78 Или да не го засаждам  newsm78

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Изправена съм пред следния проблем:

имам клонче от фикус (най-обикновен), подарено ми с пожелания да го засадя, да расте и да ме радва. Тъй... Стоя 10 дни във вода, но не пусна коренчета. Какво да правя?... Да го засаждам ли вече?... И в каква пръст?  newsm78 Или да не го засаждам  newsm78



изчакай да пусне коренчета и тогава сей.

аз не съм срещала цвете, което да развива корени за 10 дена... имай търпение.

# 2
  • Мнения: 4 916
Изправена съм пред следния проблем:

имам клонче от фикус (най-обикновен), подарено ми с пожелания да го засадя, да расте и да ме радва. Тъй... Стоя 10 дни във вода, но не пусна коренчета. Какво да правя?... Да го засаждам ли вече?... И в каква пръст?  newsm78 Или да не го засаждам  newsm78



изчакай да пусне коренчета и тогава сей.

аз не съм срещала цвете, което да развива корени за 10 дена... имай търпение.

Значи пак го слагам във вода.

Много благодаря за отговора  Hug

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Фикусите бавно пускат корени. 10 дни са малко. Изчакай още, веднъж като се появят, растат бързо.
Изчакай да развие няколко разклонени коренчета и тогава засаждай, иначе няма да се хване.

# 4
  • Мнения: 4 916
 newsm20

Благодаря!

# 5
  • Мнения: 4 916
 ooooh!
Утре ще питам как се размножава Еуфорбия, сега нямам сили.

# 6
  • Мнения: 187
 HugОбръщаш резника,и го разцепваш на кръст, разрезът да бъде около 2 до 3 мм.дълбочина,слагаш едно-две парченца дървени въглища във водата и го потапяш отново.Това действие се извършва за да се активизират за делене кореновите клетки,и да се появят коренчета.Можеш да го прилагаш при почти всички видове стайни растения, които са с вдървенели стъбла, но искаш да ги размножиш newsm10

# 7
  • Мнения: 4 916
Много мерси, сега трябва да намеря дървени въглища  Hug

# 8
  • Мнения: 31
Това с дървените въглища не го знаех и благодаря за съвета. Преди години си прихванах фикус от листо, отрязано някъде от средата на стъблото ( от двете страни на листото дано ме разберете). Стоя доста време във вода и неочаквано за мен той си пусна коренчета и сега вече мога да се похваля около 50 см е високо. Не съм си и мислела че нещо ще поникне но стана... Sunglasses Може и по-късно но резултати ще има така че не се отчайвай и обратно във водата. Цоп!

# 9
  • Мнения: 187
 bowuuМоля, моля ако имаш проблеми и въпроси относно стайните растения - насреща съм Grinning

Общи условия

Активация на акаунт