Повторно лапаро при ПКЯ???

  • 1 023
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте мили момичета! Аз съм много нова тук и затова малко плахо ви пиша. Аз съм с диагноза поликистозни яйчници. Преди пет години ми направиха лапаро в Шейново за надупчване на яйчниците. Но след това не съм опитвала да забременея, а след това разбрах, че тогава шансът е най-голям. Знаете ли да дали може да се направи повторно лапаро за да имам този път успех, защото имам голямо желание за бебче. Да уточня, че яйчниците ми пак са си с поликистоза. Благодаря предворително.  Wink

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Дани,според мен трябва да се консултираш с гинеколога си.Все пак много зависи какви изследвания имаш до момента,какви медикаменти вземаш,от колко време опитвате за бебче.

# 2
Сега д-р Коларов ми назначи изследвания на хормони, които ще направя следващия месец и след това според резултатите ще назначи някакво лечение. Допреди няколко месеца пиех Диане и сега след като го спрях се чувствам ужасно. Косата ми започна да капе, ама много.... Sad
затова реших да не губя време и веднага отидох на доктор. За бебеправене от 3-4 месеца, ама при моето заболяване не трябва да се чака...

# 3
  • Мнения: 4 700
Дани, а на ендокринолог ходила ли си? ЗаЩато лапарото няма да ти иzлекува яйчниците. И при мен си мислеха, че имам ПКЯ, но след консултация при ендокринолог и последвали иzследвания се окаzа, че проблемът е в zавиШен пролактин. Гинекологът добре е реШил да ти пусне хормони, но един преглед при ендокринолог няма да ти навреди.  Peace Нали zнаеШ, че диането съЩо не ти реШава проблема, а само го премахва zа иzвестно време?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Напълно съм съгласна с Миле,но доколкото съм запозната д-р Коларов не е ли точно това,което ти трябва-гинеколог-ендокринолог?Може и да бъркам.

# 5
  • Мнения: 231
И аз някъде съм чела, че д-р Георги Коларов е специалист по тези проблеми - гинеколог и ендокринолог. Което е най-доброто в нашия случай. И аз съм с ПКЯ. Последно ендокринологът ми изписа Глюкофаж(метформин) и Диане 35...

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Кристи,а за какво точно се приема метформинът?

# 7
Здравейте момичета, благодаря ви за съветите. Супер сте! Д-р Коларов е точно ендокринолог- гинеколог. За това се насочих към него, благодарение на форума. Сега с нетърпение чакам да направим изследванията и след това лечение. А за Диането знам, че не е решение, а само временно поддържане. Но го пих пекалено дълго и сега като го спрях започнаха отново проблемите. Сигурно след няколко месеца няма да имам и коса, защото започна да пада. Онзи ден на УЗ не видя фоликул /11 ден от МЦ/ значи няма уво. Ужасно е!  Sad А искам бебе....

# 8
  • Мнения: 231
Метформинът се изписва на жени с ПКЯ, наднормено тегло и инсулинова резистентност. При някои се получава спонтанна овулация вследствие на това лечение. По-принцип на кутиййката пише, че е лекарство за Диабет, но при СПКЯ се приема в различна дозировка. Би трябвало от него да се отслабва, но при мен вече за 10 месеца съм свалила едва 5 кг. В началото на приемането му има доста неприятни странични ефекти - гадене, болки в корема, разстройство и общо неразположение
виж повече за ПКЯ тук http://www.protos.bg/diabet/dd/web_dd_br21/hipoteza.html

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Благодаря ти!

# 10
  • Мнения: 4 700
Ами на мен Името Коларов ниЩо не ми говори и zа това си ги брЩолевя и аz едни такива.  Embarassed

Иначе много добре си се насочила към такъв лекар.

Цеци, метформинът и на мен Павлов ми го даваШе, ама после се окаzа, че нямам ПКЯ и ми каzа да не го вzемам. Каzа точно това, което каzва и кристи. А гледам, че и тук го дават при ПКЯ и доста жени получават спонтанна овулация след приема му.

Общи условия

Активация на акаунт