По колко ястия приготвяте на ден,дами?

  • 2 173
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 360
Като чета из форума-първо ,второ,трето...... ShockedМалеее,как успявате да сготвите толкова храна...Пък и как я изяждате,незнам?Ние сме четирима вкъщи    и  всеки път като сготвя,остава и за другия ден...Като прибавя и салатка и това -онова  Laughing и все ми остава манджичката EmbarassedИнтересно ми е по колко готвите вие и всичко ли изяждате WinkИли имате добро и гладно  куче hahaha

# 1
  • Мнения: 3 036
Много зависи от това кое време е имам предвид сезон.
Лятото правя постни ястия и по по малко за да се изяжда.
А зимата правя повече, в кутии и във фризера - размразявам, топля и се яде.
А и много зависи от вида на яденето - хубавото се изяжда и няма за втори път, а другото му се  newsm78 и гледат.
Ама аз инат докато не се изяде няма

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
А,по едно готвя.Аз с такъв зор заставам зад печката....Виж само с кюфтетата се прежалвам да изпържа и картофи/салатата не я броя/.

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Зависи от настроението ми.Понякога прекалявам с готвенето,понякога нищо не готвя,караме на кой каквото намери.Днес например съм приготвила таратор,риба с картофи,крем "Ванилия" и бързия десерт с грис.Всичко ми отне 3 часа.Доста често ми се случва да хвърлям храна,никак не ми харесва това.

# 4
  • Мнения: 3 360
.............А и много зависи от вида на яденето - хубавото се изяжда и няма за втори път, а другото му се  newsm78 и гледат.
..............

Хе,то това ясно LaughingАз си имам трима месоядни,дето почти всичко освен мръвка ненавиждат и по тази причина често дояждам сама или хвърлям храна SadАми че то все печено пиленце не може Mr. Green

# 5
  • Мнения: 51
А, така изглежда само, някой път като има време, така се получава, ако сготвя повече от две има за седмица и нещо.
Ние сме двама и представи си колко време ближем една манджа, а пък някоя вечер сме и само на салата и филийки, тъй че не чак такова готвене да пада.

# 6
  • Мнения: 8 905
Освен основното ястие, супа правя, само когато готвя пиле!    chef
Иначе правя и други супи без основно ястие!!!  Примерно телешко варено или специалната "меча супа" на татко.

# 7
  • Мнения: 3 360
.........Днес например съм приготвила таратор,риба с картофи,крем "Ванилия" и бързия десерт с грис...

 ShockedБраво на теб!И всичко днес ли ще изядете? EmbarassedМайтап!

# 8
  • Мнения: 4 668
Ние сме много злояди  Sick Ядем малко и само по един път едно и също нещо  ...
Когато готвя правя едно основно и салата . Десерт , ако въобще ядем са сладоледи , плодове ... нещо от този род .
Не обичаме супи и манджи , та като казвам "готвя" много често това означава пържоли на фурна примерно или печено пиле и т.н.
Аз например от две седмици не съм готвила  Embarassed Добре , че на мъжът ми не му прави впечатление , малкият злоядец също е доволен , че ядем в съседната пицария и така  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 3 360
И ние май сме от тоя тип "злояди'' EmbarassedНещо/и то е месце Mr. Green/със салатка ,таратор ,картофки и... това е HugВсичко друго влиза в графата"манджи" и не го долюбваме твърде  ooooh!

# 10
  • Разград
  • Мнения: 3 110
.........Днес например съм приготвила таратор,риба с картофи,крем "Ванилия" и бързия десерт с грис...

 ShockedБраво на теб!И всичко днес ли ще изядете? EmbarassedМайтап!

Може малко да остане Wink,но със сигурност утре за вечеря пак ще готвя.Само трябва да измисля какво да бъде. newsm78

# 11
  • Мнения: 674
 Едно. То и за него едва намирам време!

# 12
  • Мнения: 5 977
Здравейте, много ми е интересна тази тема, затова се записвам да я следя... Peace

# 13
  • Мнения: 444
Сутрин и следобед закуска за детенце!
За обяд готвя нещо леко , за вечеря пак плюс салатка и нещо за десертче !!!!
Не ми отнема чак толкова време !!!!

# 14
  • София
  • Мнения: 351
Мойте освен че са месоядни са и многоядни,та затова готвя почти всеки ден,но по едно нещо.Рядко имам вдъхновение и за десерт и супа.Ако нещо ме хване мързела,всеки се спасява поеденично с някой сандвич,но не мрънкат.Също не повтарят ядене и затова си взехме куче. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт