Декупаж (салфетна техника) -6

  • 34 214
  • 299
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 237
Цопнах,  261uu
Ето  с какво
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=159550&photo=8
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=159550&photo=7
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=159550&view=1&photo=9
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=159550&photo=10
Някои  са от първите опити, но няма значение. Бях Баба Яга с метлата из къщи,afwitch:  докато не ми направиха smile3509

# 2
  • Мнения: X

Е-е-е-е,   orkud ! Браво! Направо са супер! Ей това направо ми събра очите!   Crazy
Бързо обяснявай кое, как, защо, кога и т.н. Mr. Green






# 3
  • Мнения: 440
Tova mi prili4a na edna ot tehnikite,koyato sim pokazvala-ima li ne6to ob6to orkud ili se lija=ina4e i az kazvam coolcool i te pozdravyavam  bouquet
Eto i az s ne6to da se vklyu4a v novata tema  http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3771209
Embarassed za latinitsata smihesorry

# 4
  • Мнения: 883
Защо без "Запис"? Аз си забравих материалите на село и сега... си хапя гема от яд. Ама какво да се прави. Поне събирам идеи, че от Троян си купих глинени чинии и нямам търпение!!! Party

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Честита ни нова тема!    bouquet
orkud, страхотни неща, особено първото - табличката!  Peace Бравос!  Hug
Миражче, и твоето произведение много ми харесва! Поздравления!  Peace Hug

Да си прехвърля  от старата тема въпроса: "Акрилният лак не иска да хване на една лъскава повърхност на един пепелник, с какво да го заменя?"

Хубав ден желая не всички!   bouquet

# 6
  • Мнения: 440
kadrokoske ано си лепила салфетката направо в/у стъклото около нея сложи фрост дизайн,и после лакирай.Ето защо и желателно  при работа със стъкло първо да се обработва със GLASS medium[/color]/ако няма вариант е фрост дизайн/.Върху гладка повърхност с акрилни бои и лак не може да се работи,както и в/у текстил/обработва се предварително с текстилен медиум/,върху свещ/медиум за сапун и свещи/ и т.н.Другият вариант е да лакираш с ацетонов лак/но за прибори,които ще ползваш за ядене ,пиене не ти препоръчвам/.Тъй като при всички случаи трябва да се изръсиш я за фрост,я за Гласс най-добре давай както си е по книгите да ти е мирна главата/препоръчвам Glass ако намериш,защото е спец.за гл.повърхности и винаги ще го ползваш,фроста е крайна мярка PeaceУспех ти желая!
За гореспоменатото , Hugмоля всички да си вземат бележка,така ще ви е мнооооооого по-лесно!За съжаление този медиум аз го свърших отдавна и не мога да помогна,а беше доста ефтин-само 4 лв.за 70мл. и отива 5-6 месеца при честа работа в/у стъкло.Непременно потърсете от др.мястоЖелая ви ползотворен ден!

# 7
  • Мнения: 237
Мерси, ползвах от всичко прочетено, даже вече не знам кое кога правих smile3506 пробвах материали какви ли не, и за моя изненада даже стана newsm09.
Работих от опаковата страна на стъклена чиния/   Joy, капак от йенска тенджера, само дето тенджерата вече я няма.
1.Разделих на две с хартиено тиксо,за да не преливат цветовете.
2.Залепих мотива и намазах с бяла боя ,за да не се слее.
3.Направих със сгъната салфетка и   Rolling Eyes златен бронз на места мотивчето в златно.
4.Намазах с еднофазно кракле и след това с черна боя.
5.Отлепих тиксото и   amiiii намазах с темперна боя.
6.След като всичко изсъхна нанесох еднаква боя за основа и лакирах.

# 8
  • Мнения: 1 065
orkud, ама ти наистина набра скорост  Grinning, браво. Този капак и на мен ми хареса. И изобщо- много за поздравления още от старата тема има.
Като стана дума за акрилния лак, който не искал да хваща, да се наместя и аз с въпрос. Не че мога да отговоря на Къдрокоска де. За Великден се опитах да декорирам едни малки пластмасови саксийки с агънца (после в тях сложих изкуствена трева и боднах по едно яйце). Саксийките са в нюанси на оранжевото и за да се виждат овцИте реших отдолу да мина с бяла акрилна боя. Дали от зърнестата структура или от нещо друго, но боята се събираше на капчици. Реших дори да обезмасля добре, преди да боядисам, но все същия резултат се получаваше. Всъщност още не съм ги измила и трябва да ги снимам някой път. От какво се получава така?

# 9
  • Мнения: 237
Мираж, ползвам доста от нещата, които показваш sun  и материалите, които ми изпрати, но с две неща  засега не мога да се справя. С фрост дизайна правих една чаша, но стана много груба и  чинията ми с трансферния медиум не се получи, но там аз бях виновна, Flushed защото не беше с равна повърхност и се разлепи на местата с мехурчета.  newsm51 за всичко.
Ако някой може да ми обясни копие от принтера как мога да използвам ще съм много Flowers Sunflower

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 10:16 от orkud

# 10
  • Мнения: 440
Хоп сетих се за още нещо под  bath Mr. Green-можеш да напукаш ,така лака ще хване.Нанасяш сама кракле2пъти и лакираш,не е нужно в пукнатините да има цвят,но ако желаеш втрий някакъв  ideauu

# 11
  • Мнения: X
orkud, ето тук Мираж е направила показно step by step как се прави трансфера.

# 12
  • Мнения: 440
chiges,ставало е на капчици точно защото е гладка повърхноста/стъкло,порцелан,плексиглас,пластмаса,гл.керамика идр./не хващат директно акрила-ако все пак някой е изкарал късмет и е успял да не си мисли че е трайно освен ако не фиксира с ацетонов лак.
orkud, фрост дизайна трябва да се нанася тампонирайки-от фирмата/на една от тези с които работят Слънчогледи-специално ги питах по и-мейл,защото и на мен не ми се получаваше-потърсиха ме по тел.,за да ми отговорят/желателно било да се тампонира и да се ползва шаблон

# 13
  • София
  • Мнения: 316
Orkud,  bouquetМн. ми харесва новото ти творение.И аз тр. да опитам да направя нещо старинно и антично newsm78.Ще купувам май кракле.Мираж,спор няма професионалист си  Naughtybowuu.Вечерница,мн. интересно съчетание на цветовете.
 Ето нещо и от мен в новата тема на 4стр. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=164552

# 14
  • Мнения: 237
Кампари, точно това ползвах, но стигнах само до залепването, защото се разлепи на тези места, където чинията имаше прегъвка. Явно там е останал въздух и не се получи newsm45.  Обаче вече спирам с чиниите, защото синът ми вече  smile3527 казва:
Тази жена smile3508 ще ни остави без посуда!

Общи условия

Активация на акаунт