Кой е модният аксесоар на българката?

  • 3 672
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 782
Много ми е интересен въпросът за българката, колко грижи полагаме за да изглеждаме добре,но си мисля умеем ли да организираме така нещата, за да не изглеждаме "натруфени"? Използваме ли аксесоари, какви ? Или предпочитаме като си купим един чифт обици да си ходим само с тях.
В предаването на Мартина Вачкова наскоро се говори за тази тема. Интересно ми е каква е нашата запазена марка. Французойките например не могат без своите шалове. А ние, без какво не можем? Слънчевите очила, бижутата,GSM-а или...

# 1
  • София
  • Мнения: 4 743
Мисля, че е твърде наивно и глупаво да се обобщава така  Stop Всеки човек има свой индивидуален стил, собствен вкус, който го отличава. Дали е добър или лош вкусът му- също е въпрос на лични предпочитания и разбирания.
Цитат
Използваме ли аксесоари, какви ? Или предпочитаме като си купим един чифт обици да си ходим само с тях.
Всеки ще отговори различно  Peace Един си носи само едни обици, защото не обича разнообразието, друг- защото няма възможност да купи повече, трети- ... Tired

# 2
  • Мнения: 2 401
Мисля, че е твърде наивно и глупаво да се обобщава така  Stop Всеки човек има свой индивидуален стил, собствен вкус, който го отличава. Дали е добър или лош вкусът му- също е въпрос на лични предпочитания и разбирания.
Цитат
Използваме ли аксесоари, какви ? Или предпочитаме като си купим един чифт обици да си ходим само с тях.
Всеки ще отговори различно  Peace Един си носи само едни обици, защото не обича разнообразието, друг- защото няма възможност да купи повече, трети- ... Tired

Да бе, българките са такива индивидуалистки в облеклото, че шапката да ти падне.  Всички се обличат толкова еднотипно... излезе нещо модно и юруш всички до една да го надянат.. Единици са тези, които поддържат собствен стил.
По въпроса - модния аксесоар на българката е този, който е модерен в момента.

# 3
  • Мнения: 2 475
Много си права, че българките сме като овцете една да си купи нещо и ела да видиш какво става пък и ако е обявено за модерно Laughing.Сещам се , че имаше един период, в който беше много модерно пепел от рози и всички се втурнаха да си купуват на кой му ходи на кой не няма значение.Като това лято с диадемите народа пощуря

# 4
  • Мнения: 3 036
Доколкото виждам много малко са тези които са със стилен аксесоар.
Повечето са като коледно дръвче, накичени със злато по ръцете и заедно с това с някаква пластмасова дрънкулка  на ушите - пълен кич и безвкусица.
Колкото до модното е вярно - отива не отива де се носи защото е модно!

# 5
  • София
  • Мнения: 4 743
Мисля, че е твърде наивно и глупаво да се обобщава така  Stop Всеки човек има свой индивидуален стил, собствен вкус, който го отличава. Дали е добър или лош вкусът му- също е въпрос на лични предпочитания и разбирания.
Цитат
Използваме ли аксесоари, какви ? Или предпочитаме като си купим един чифт обици да си ходим само с тях.
Всеки ще отговори различно  Peace Един си носи само едни обици, защото не обича разнообразието, друг- защото няма възможност да купи повече, трети- ... Tired

Да бе, българките са такива индивидуалистки в облеклото, че шапката да ти падне.  Всички се обличат толкова еднотипно... излезе нещо модно и юруш всички до една да го надянат.. Единици са тези, които поддържат собствен стил.
По въпроса - модния аксесоар на българката е този, който е модерен в момента.
А защо мислите, че в другите страни е обратното? Нима в другите страни не се следва модата? Дори и да си облечен според модата в даден момент собственият стил се забелязва винаги, някое отличително детайлче; нещо, което си вмъкнал. Не коментирам тези на 15-16 години, които все още са 'неориентирани' и се копират и в един момент са еднакви.
Българката била такава, българката била онакава ... не може да ме убедите, че така да се обобщава е правилно  Crazy
Цитат
Доколкото виждам много малко са тези които са със стилен аксесоар.
Аз пък често виждам такива хора, може би и средата е важна.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 415
и мене ме дразни това обобщение...не е така Naughty...не се смятам за част от стадото... Peace

# 7
  • Мнения: 5 622
Много си права, че българките сме като овцете една да си купи нещо и ела да видиш какво става пък и ако е обявено за модерно Laughing.Сещам се , че имаше един период, в който беше много модерно пепел от рози и всички се втурнаха да си купуват на кой му ходи на кой не няма значение.Като това лято с диадемите народа пощуря

Така е защото магазините са малко и ужасно еднотипни. Не е като в Западна Европа или в Щатите  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз мога да кажа, че нито една мацка от компанията е със втора една и съща. Много сме различни, всички с индивидуален стил на обличане, не робуваме на модата, но това не значи, че не се интересуваме. Не мога да говоря масово за цялото българско, женско съсловие, не може да се обобщава така!
Аз имам бижута, но в никакъв случай не се кича - гривната е задължителна, друго слагам ако тоалета го позволява. Гледам и се стрема да съм различна! Слънчевите очила са задължителни за мен !!!

# 9
  • Мнения: 2 475
Разбира се,че има изключения и че не може да се обобщава за всички, но му прави впечатление болшинството.И аз следя модните тенденции, но не я следвам сляпо, ако нещо не ми ходи няма да го облека та ако ще да е последен писък на модата.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 654
Трудно ми е да отговоря ThinkingМоже да стигнем до решение по метода на изключване-шапките и шаловете според мен не са. Очилата-може би...

# 11
  • София
  • Мнения: 3 793
Трудно ми е да отговоря ThinkingМоже да стигнем до решение по метода на изключване-шапките и шаловете според мен не са. Очилата-може би...
Аааааааа, аз обожавам шалове Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Аз не мога без часовник и очила. Останалото... изобщо ако някога се сетя слагам нещо. Предпочитам даже без каквито и да е накити, шалчета, висулки. Не обичам нищо да ми виси и да се мята.

# 13
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222




А защо мислите, че в другите страни е обратното? Нима в другите страни не се следва модата? Дори и да си облечен според модата в даден момент собственият стил се забелязва винаги, някое отличително детайлче; нещо, което си вмъкнал. Не коментирам тези на 15-16 години, които все още са 'неориентирани' и се копират и в един момент са еднакви.
Българката била такава, българката била онакава ... не може да ме убедите, че така да се обобщава е правилно  Crazy

и аз мисля така по принцип стилът зависи от  ли4ността....и ако ли4ността не се е изградила като такава няма как да има стил... просто 6те копира....
и това е о6товалидно за България и извън нея....

# 14
  • Мнения: 2 407
Не мога без часовник!

Общи условия

Активация на акаунт