Как да я откажа от нощния сок?

  • 1 386
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 314
Моля за съвет как да отуча дъщеря си от нощното пиене на сок и вода!
Задължително преди лягане се пие натурален сок/ от кутиите/, после вода и се ляга, след което 2-3 пъти на нощ ни буди за сок и вода, след това ни буди, че й се пишка, и преди да легне отново-пак иска сок. Не одобрявам купените натурални сокове, дори да не пише на кутиите, си мисля че съдържат захар и консерванти, но не мога да я откажа. Почва се едно сърдене и плач, докато не получи сок. И ние веднага даваме, тъй като и бебето спи при нас в стаята. А той при най-малкия шум се буди. Пробваме да го разреждаме с малко вода, но тя пак си го харесва. Ако някой знае някой безотказен метод, бързо да споделя, че нещо няма отърване от този навик.

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
От шише ли пие?

# 2
  • Мнения: 1 314
От чаша със сламка! Незнам, ако й кажа , че са свършили сламките и трябва да пие директно от чашата, дали ще има ефект !

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Като начало пробвай да махнеш соковете. Обясни, че сокове се пият на воля до лягането, след като измиете зъбите - само вода. И водата само от чаша. За да пие, ще трябва да се надигне в леглото, което пък ще я разсънва.

Ние бяхме така - разреден сок с вода, мислех, че никога няма да се спре с това... накарах стоматоложката, при която ходим да й каже, че сокчетата развалят зъбките, имат захар, която поврежда зъбчетата нощем и в дупките могат да се скрият червейчета  Wink

Уговорки имаше само първата вечер  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Завеждаш бебето за една-две нощи да спи в друга стая, или момата ти да спи в друга стая.
Вечерта провеждаш не много дълъг разговор за НЕ пиенето на сок и вода през нощта.
Като се събуди през нощта й казваш, че няма да пие сок, защото вече е голяма и големите каки не пият нощно време нищо. Като ти се затръшка я оставяш така. В един момент все ще спре.
Ако случайно се опита да събуди целия блок (или къща), което и ще стане, й даваш съвсем малко водичка, без сламка, с уговорката, че е последното нещо, което ще пие.
Но говори с много твърд, не търпящ възражения от тук нататък, глас. Naughty
Ще плаче една - две нощи и ще спре.

# 5
  • Мнения: 412
Завеждаш бебето за една-две нощи да спи в друга стая, или момата ти да спи в друга стая.
Вечерта провеждаш не много дълъг разговор за НЕ пиенето на сок и вода през нощта.
Като се събуди през нощта й казваш, че няма да пие сок, защото вече е голяма и големите каки не пият нощно време нищо. Като ти се затръшка я оставяш така. В един момент все ще спре.
Ако случайно се опита да събуди целия блок (или къща), което и ще стане, й даваш съвсем малко водичка, без сламка, с уговорката, че е последното нещо, което ще пие.
Но говори с много твърд, не търпящ възражения от тук нататък, глас. Naughty
Ще плаче една - две нощи и ще спре.
Ама водата не е задължителна, така ли?
Ако трябва и през деня да не й дава вода?
Има хора, които наистина през нощта имат потребност от течности. Надали детето се самосъбужда, за да задоволи прищявки.....
Просто сведете пиенето на течности - до пиене на вода, и то наистина от чаша. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
Ама водата не е задължителна, така ли?
Ако трябва и през деня да не й дава вода?
Има хора, които наистина през нощта имат потребност от течности. Надали детето се самосъбужда, за да задоволи прищявки.....
Просто сведете пиенето на течности - до пиене на вода, и то наистина от чаша. Успех!

Миличка mixture,
Явно не си гледала деца, или поне си гледала дете, което те слуша.
Да, има хора, които нощно време пият течности.
Аз съм една от тях и на нощното ми шкафче винаги има чаша вода.
Но не събуждам и не съм събуждала никого, за да ми я дава.
В просъница се присягам, вземам и пия.
За да се научи детето на такова нещо ще трябва да разбере, че другите хора не са в негова услуга и ако иска нещо трябва само да си го достави, а не да събужда всички нощно време, за да задоволява ината и прищевките си.
Това е съветът ми към tzvety roussimova. Да премахне сока, но ако детето иска вода да му се даде, но малко, не със събуждане на всичко живо в къщата, а сама да си я пие.
Ще се залее 4-5  пъти, на 6-ия ще е суха и самостоятелна и няма да събужда никого.
Но това само в случай, че детето не може без течности нощно време.
А за да разбере tzvety roussimova това, трябва да опита да опита да не й дава нищо за пиене. Peace

Това е.
И ....
Миличка mixture,
знам какво говоря - това ми е професията и работата. Hug

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Било е грешка изобщо да се приучава към подобен навик  Peace
Дъщеря ми пиеше вода нощем до втората си година. Не съм правила нищо насила, за да я отуча. Просто вече я се събуди за 2 глътки вода, я не. Дори вече започна сама да си взема шишето, ако ожаднее.

# 8
  • Мнения: 259
Разреждаш сока постепенно,докато на нея и стане безвкусен.При нас това подейства,дано и при вас да е така Grinning

# 9
  • Мнения: 1 314
Знам, че е грешка приучването към такъв навик, но за това има вина баща й. Докато не й се появиха всички зъби, на 2 год и 3 мес, спяхме неспокойно нощем и ставахме поне по 10 пъти, при което мъжът ми спореше с мен , че детето е гладно/да му давам и нощем да яде, а тя далеч не беше в кърмаческа възраст/, че като не му дам да яде, поне да му давам да пие-и в тези спорни моменти започнаха да се дават сокове! И сега отказване няма или поне трудно ще стане. Започнахме да ги разреждаме с вода, ама на нея пак й харесват! Иначе може да пие от чаша и сок , и вода без да се разлива, но е свикнала като има нещо, да кара мама и тати да ставата- и за пиене, и до тоалетна. И като не я научихме навреме, сега е още по-трудно-за да не събудим и бебко/който и без това си се буди п-пъти нощем, ставаме и продължаваме да угаждаме. Може би наистина варианта е да се отделим в различни стаи за някакъв период. И другото , което мисля да пробвам от вашите съвети/на bim_bam/ е, да й казвам, че нощем от сока ще се образуват буби в зъбчетата й  и че трябва да пие само по малко вода!

# 10
  • Мнения: 412
Ама водата не е задължителна, така ли?
Ако трябва и през деня да не й дава вода?
Има хора, които наистина през нощта имат потребност от течности. Надали детето се самосъбужда, за да задоволи прищявки.....
Просто сведете пиенето на течности - до пиене на вода, и то наистина от чаша. Успех!

Миличка mixture,

Това е.
И ....
Миличка mixture,
знам какво говоря - това ми е професията и работата. Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Като се събуди през нощта й казваш, че няма да пие сок, защото вече е голяма и големите каки не пият нощно време нищо. Като ти се затръшка я оставяш така. В един момент все ще спре.
....................
Ще плаче една - две нощи и ще спре.

Не знам каква точно ти е професията, но това е  Sick Sick Sick
Виж следващия ти пост звучи по-професионално и разумно.  Peace

Аз бих разредила сока с вода или направо само вода - мисля е достатъчно голяма за разказа за Пук и Чук. Както и бих оставила чаша близо до нея да си я вземе сама, а не да буди цялата къща /както казва Radostin4eto/.
А защо спите всички в една стая? Ако имате възможност - отделете и каката и бебето.

# 12
  • Мнения: 1 314
Зесега няма как да отидат в друга стая, след 2-3години, когато са достатъчно големи, ще ги отделим!
Да ви кажа резултата от опитите за отказване : Вече 2 нощи, тази ще е третата и ще видим, но двете нощи поплаква, иска сок, и като й се откаже неколкократно , пие малко вода и заспива. Оставила съм й до леглото шише с вода с уговорката, че тя е достатъчно голяма да си го вземе сама. А пък за сока й повтарям, че през деня може да се пие, но нощем полепва по зъбките и прави дупки по тях и ще й станат грозни и тъмни Laughing, това измислих като обяснение да я стресна, и ей на, надявам се да я откажем!

Общи условия

Активация на акаунт