праскови и сини сливи

  • 1 628
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Мами от каква възраст могат да се дават праскови и сини сливи?

# 1
  • Мнения: 318
 Прасковите,кайсиите,пъпеша,кивито са алергени и се дават след годинката.Сините сливи може и преди това.

# 2
  • Мнения: 1 371
Аз вече му давах. Правя сокчета. Но преди това питах педиатърката.

# 3
  • Мнения: 865
Праскови още не съм дала.Сини сливи въведох варени на пара.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
И двете съм ги дала сурови към 11м,но обелени.

# 5
  • Мнения: 336
Aз въведох праскови преди около седмица...  Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
сините сливи  бяха вторият плод след крушата, който въведох - с пюре на Хип.
праскови се дават по-късничко, защото мъхестите плодове алергизират.

# 7
  • Мнения: 336
Разрових се в мрежата...

Sequence of Adding Solid Foods for the Allergic Infant (из книгата Managing Food Allergy and Intolerance)





(извинявам се, че си оставих ръцете с фотошопа)

# 8
  • София
  • Мнения: 6 356
тази таблица често се копира из форума, но ще си позволя да не се съглася до голяма степен с нея
има хиляда други таблици, статии и материали, които не препоръчват банани, праскови и кайсии като първи плодове. особено пък за алергични деца - мъхестите плодове са табу!
зелен боб сред първите зеленчуци - абсурд!
агнешко като първо месо?  Shocked



# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Сливи дадох от готово пюре някъде към 8-ия месец. Може би беше вторият от плодовете които опита. Праскови дадох малко преди годинката, а сега (на 1г2м) си хапва обелена праскова или нектарина с най-голямо удоволствие.

# 10
  • Мнения: 224
Искам да попитам защо в таблицата е посочено до 9 месеца вси4ки плодове и зеленчуци да са готвени? поради опасността от задавяне или има и други причини?

# 11
  • Мнения: 336
Момичета, не знам кое - защо в тази таблица. Разбира се,  направи ми впечатлението разминаването по доста параграфи с това, което ние знаем за алергените. Виждате - ябълката според този източник е "по-алергенна" от прасковата и т.н. Колкото до "сготвянето" на плодовете, предполагам, че по този начин се намалява киселинността и алергенността им... Аз давам праскова във вид на готово пюре, където според мен всички плодове са минали някаква термична обработка. Предполагам също, че са обелени. В този момент не мога да измисля какви плодове да давам, ако изключа всички потенциални алергените. А беба не желае нищо друго - никакви зеленчуци, никакви каши. Плодовете страшно й харесват. Сливи не съм дала единствено от гледна точка на перисталтиката й, която до момента по-скоро е била по-продуктивна, отколкото обратното и се страхувам от разстройство. На мен сините сливи така ми действат  Joy

# 12
  • София
  • Мнения: 6 242
Сливи и аз дадох в началото (май на 7-8 м. след банана и крушата).

Праскови яде от скоро - пробвах след годината, но след като направи обрив от жълтъка (на 11м.) се обриваше и от всички мъхести плодове, та до скоро. Confused

# 13
  • Мнения: 1 691
На 7 месеца дадох праскова обелена - така не е мъхеста и не е алерген Mr. Green Синя слива - на 8 месеца, дори не я обелих, просто гледах да е по-узряла. Пъпеш също дадох след 7 месец без проблем.

# 14
  • Мнения: 1 321
Праскова давам доста често и нямаме проблеми.Сини сливи още не съм давала но в скоро време смятам да го направя..

Общи условия

Активация на акаунт