Двойния стандарт - докога ще е така?

  • 1 323
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 332
На последната консултация - навършени 9 месеца - след като беше измерена и претеглена наша Герганка, се оказа, че е 8 450 гр и 69 см - т.е. за месец и половина е качила 500 гр и 2,5 см е порастнала. Дотук - добре, но д-рката като разбра, че съм и дала много малко различни от кърма неща и си я кърмя основно - "Кърмата след 9-ти месец вече не е хранителна, трябва да включваш вече много неща" и т.н. И аз бях решила да започна да давам повече неща м/у кърменията, и не е в това проблема - а в това, което е написала в картона - "На долна граница". Аз съм сигурна, че не е долна граница това, да не говорим, че погледнах и картона на каката - която на година при това е била 8300 гр и 70 см - е, познайте какво пише същата лекарка - "Наддава добре на тегло и ръст"  Twisted Evil. Защото тя ядеше 4 пъти /или 3 - не помня вече/ дневно различни от кърма яденета, само сутрин и вечер се кърмехме. Та така - докога ще има такъв двоен стандарт? Ако само кърмиш - по подразбиране не е добре?

# 1
  • Мнения: 872
Твойта лекарка,ако разбере,че дъщеря ми на 4,5 месеца тежи 4,700 (роди се 2,300) сигурно ще си скъса дипломата  Twisted Evil И моята педиатърка на втората ни консултация като видя,че малката е наддала само 500гр отсече-започваш да я дохранваш с АМ и ще видиш как ще "дръпне".Е, аз започнах да я дохранвам и така "дръпна" - отново 500гр за един месец.Така,че всичко си е до детето - някои наддават повече, други - не.Важното е да са здрави и да се развиват правилно и най-важното - да усещат във всеки момент,че са много обичани  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 885
Нашето педи пише само резултата. Моят юнак е на почти 2 г. и няма още 10 кила и коментара е - нищо му няма.
Ама такъв як скандал бих вдигнала. Да погледне педиатърката какво пише в сайта на великото им министерство и да си спазва стандартите, че......
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Аз като върла `фенка` на таблиците само да вмъкна, че това са статистически стойности, а не задължение на бебетата да растат по тях. Или - взети са 100 бебета например, оразмерени са и това, което е излязло като средна статистика сега педиатрите го наричат норми.
И майките се шашкат какво става после Rolling Eyes

 

# 4
  • Мнения: 3 695
Не се връзвай на глупостите, които пишат по картоните. На нашия пише, че е пила сок и т.н. всичко по старата схема, макар да съм казвала, че не е така, но ... едно си баба знае, едно си бае  Joy

# 5
  • Мнения: 888
Наистина не се впечатлявай от приказките и ooooh!, щом детенце е наддало 500 грама е направо супер  Peace, моята Лори започна да качва по- по-малко, ама в крайна сметка децата порастват, движат се повече...и ние сме основно на кърма, а и не смятам да давам АМ, щом е доволна Peace, а допълнителна храна- ами предлаган и- хапва лъжичка- две- три и толкова...насила няма да я мъча... Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 2 821
Кажи, че имаш заместени три хранения и веднага данните в картона ще се променят Joy

# 7
  • Мнения: 2 332
Кажи, че имаш заместени три хранения и веднага данните в картона ще се променят Joy

Това имах предвид ...  Laughing

# 8
  • Мнения: 10 982
Миналия месец и дъщеря ми беше така - за 1 месец беше наддала само с 500 г, но  пораснала с  цели 4 см Peace
Щом детето изглежда здраво и жизнено, и редовно пълни памперсите, няма от какво да се притесняваш.

Кажи, че имаш заместени три хранения и веднага данните в картона ще се променят Joy

Точно Hug

# 9
  • Мнения: 888
Кажи, че имаш заместени три хранения и веднага данните в картона ще се променят Joy
hahaha и аз така си измислям напоследък  Peace

# 10
  • Мнения: 385
Хахаха, определено не си знаят стандартите, а се и заяждат! Ивана преди месец тежеше 8.400кг и беше дълга 79см! Смени си педиатъра, определено не е твоят!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Май винаги ще го има. За радост моята педиатърка не ми се бъркаше за късното захранване и казва, че малкия наддава добре. А той на 1 годинка едвам стигна 9кг. Ето ти една таблица, според която и 7кг и 10кг са добре за момиченце на 9 месеца.
Може да си я разпечаташ и да я дадеш на педиатърката при следваща консултация.

# 12
  • Мнения: 2 332
Май винаги ще го има. За радост моята педиатърка не ми се бъркаше за късното захранване и казва, че малкия наддава добре. А той на 1 годинка едвам стигна 9кг. Ето ти една таблица, според която и 7кг и 10кг са добре за момиченце на 9 месеца.
Може да си я разпечаташ и да я дадеш на педиатърката при следваща консултация.
Благодаря, това е добра идея  Peace. Другото - мисля да нося и картона на каката и да попитам: "Що така бе, Миме?" /тя наистина е  Мария/  Laughing.

Момичета, благодаря на всички за отговорите  Heart Eyes.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 242
Та така - докога ще има такъв двоен стандарт? Ако само кърмиш - по подразбиране не е добре?
Защото, за съжаление, дори и според лекарите кърмата след определена възраст вече не е храна. Crazy

Ето едно изказване на лекар:
Точно преди 1-вия рожден ден на сина ми бяхме в болница (беше обезводнен - прекара стомашния вирус) и там на един картон, залепен на стената лекарите записваха колко пъти днес е ял, акал, пил вода, т.н. И идва, мисля, че сестра беше всъщност, и ме пита: днес ял ли е нещо - бисквити, солети и подобни имаше впредвид. Аз й казвам: "Не, сукал е няколко пъти." Тя: "Аха, значи нищо не е ял." #Crazy

# 14
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Много им се ядосвам на такива. Значи ако яде пюрета и наддава малко - екстра. Но ако случайно си признаеш, че детето предпочита кърмата и край - Ей с това се обяснява всичко! Ма знаех си аз, че има нещо! - най-честите реплики. ДОкато лекарите не започнат да попрочитат нещо след като си вземат дипломата ще е така, лошото е че го отнасят дечицата

Общи условия

Активация на акаунт