За политиката за резервации в Don Vito?

  • 2 481
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 271
Здравейте!

Да си сверя часовника аз ли не съм наред или да  Laughing

Спонтанно решихме да се съберем с родителите и децата ни в Дон Вито по случай рожденият ден на мъжа ми. Казахме им и 3 дни по-късно минавайки през там се отбихме да резервираме (говоря за тази в Павлово, но ме увериха, че е фирмена политика, така че това няма значение вероятно).
Та се изненадах силно, че ни поискаха по 10 лв на човек (включително децата  Thinking ), които не се връщат, т.е. сметката трябва да ни бъде поне толкова  Crazy Опитах се да обясня, че децата няма как да изядат 10 лв, да не говорим, че не ми харесва задължителността на цялата програма, все пак е пицария, не клуб, не ресторант и не говорим да затворим заведението, а просто да си запазим маса за 7 човека + 2 деца. Нормално е да има капаро, но това прилича на куверт и то задължителен, който меко казано не ми се връзва, след като голяма пица, безалкохолно и десерт могат да бъдат под 10 лв там. Не че няма да си вземем и вино и да дадем и повече пари, но се чудя нормално ли е наистина?
Аз лично знам, че вече с резервация там няма да ходя, ако отида изобщо пак. Иначе ни бяха любими и често поръчваме и за вкъщи (а аз и за обяд в офиса понякога). Сега просто не ми се искаше да променяме плана, защото беше удобно за всички. Просто се чудя аз ли не съм в час  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 176
Попрекалили са, да ... капаро да се остави е разбираемо, но това ми звучи като да ви искат сметката  преди да сте си поръчали  Grinning  - не върви...

# 2
  • Мнения: 4 555
Не са само те така. Това е много масова практика, в О!Шипка условията за резервация бяха едно към едно същите още преди 4 години (пак 10 лв на човек и пак нищо не се връща, а тогава и цените бяха други даже!).

# 3
  • Мнения: 3 271
в О!Шипка условията за резервация бяха едно към едно същите още преди 4 години

Случайно се получи, че свекърва ми ни събират там в петък за годишнината им, та я попитах вчера като се чудех наред ли съм, но тя каза, че е без децата. Ние и семейството на девер ми заедно със свекърите сме 6 възрастни и 4 деца, така че определено сметката става доста различна между 60 и 100 лв  Wink

# 4
  • Мнения: 2 229
А ако искаш да направиш резервация по телефона? newsm78

# 5
  • Мнения: 3 271
А ако искаш да направиш резервация по телефона? newsm78

Невъзможно е по очевидни причини  Grinning Фирмена политика, както казах.
И донякъде го разбирам, но само донякъде Simple Smile Както казах просто пицария е все пак Crazy

# 6
  • Мнения: 2 673
да, в О, Шипка е същото...
Според мен е редно сумата да е по-малка, но колкото хора - толкова и мнения.

# 7
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Това пък е жива наглост.Не ми се е случвало подобно нещо. Капаро е едно, ама, както е казала every me да плащаш преди да си поръчал... newsm78
В краина сметка, като не ви харесва, не ходете, вместо да негодувате във форума.

# 8
  • Мнения: 2 229
А ако искаш да направиш резервация по телефона? newsm78

Невъзможно е по очевидни причини  Grinning Фирмена политика, както казах.
И донякъде го разбирам, но само донякъде Simple Smile Както казах просто пицария е все пак Crazy

Уау, не съм правила резервация никога, но мислех, че се обаждаш по телефона просто. Grinning
Изобщо не звучи удобно така. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 3 271
В краина сметка, като не ви харесва, не ходете, вместо да негодувате във форума.

Прочете ли ми постинга до края  Crazy Не негодувам, питам си просто, а и ще видиш, че съм казала защо не си тръгнах на момента от там, каквато е обичайната ми реакция в такива случаи.

# 10
  • Мнения: X
За съжаление е така. И в единия от дон Доматите също.  Tired

# 11
  • Мнения: 8 999
Поради подобни причини съм отписала доста заведения в София от списъка си. Ограничавам се до 4-5 ресторанта, където вече съм със статут на "редовен клиент", ползвам някои малки предимства /ако няма свободни места, винаги мога да разчитам на служебната маса или масата на шефа/ и изобщо се чувствам там като "у дома си".
Нашата компания от 5 семейства с общо 8 деца винаги е всявала ужас у персонала на непознати кръчми, затова предпочитаме да ходим някъде, където са ни свикнали.

# 12
  • Мнения: 3 271
Нашата компания от 5 семейства с общо 8 деца винаги е всявала ужас у персонала на непознати кръчми, затова предпочитаме да ходим някъде, където са ни свикнали.

Браво!! Аплодирам избора ви  newsm10 smile3501
Така и трябва!

# 13
  • Мнения: 1 371
Гадна политика.
Само да спомена , че в О'шипка - не е така. Преди един месец имахме повод да празнуваме. Първо се обадих по телефона - не приемат резервации (опитах се да се помоля, заради бебето-беше лошо времето), искат капаро - може и 10 лева. Отидох на място, резервирах си - един лев не съм оставила.
 Simple Smile

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Искаш да кажеш, че са ви поискали 90 лв.   Shocked  ... супер нагло ....  все едно те са специалните, а не вие ... кофти внушение, че клиентите не са им особено важни

Общи условия

Активация на акаунт