Кърмене и коремни преси

  • 1 222
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 467
Може ли да се правят коремни преси ? Това отразява ли се на количеството и качеството на кърмата?
Иначе аз родих нормално. Раждането беше много леко и от тази гледна точка нямам никакъв проблем.

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Няма проблем, стига да не правиш турбо-тренировки. Ако те притеснява спортуването, прави го след кърмене и не се претоварвай. Peace Аз така правех, докато ходех на фитнес.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Още в родилното ми показаха комплекс упражнения за прибиране на матката и трябваще да ги правя след всяко кърмене. Така си създадох навик и след 20-я ден от раждането започнах с коремните преси пак след всяко кърмене. В началото по 5, след 10-ина дни увеличих на 10 и така постепенно до 100. Не съм забелязала да се е отразило по някакъв начин на кърмата ми.

# 3
  • Мнения: 872
Даже предполагам,че би имало благоприятен ефект, тъй като умереното физическо натоварване подобрява циркулацията на кръвта и тонуса на кръвоносните съдове,а с това и производството на мляко. Тъй,че щом имаш време и желание - давай. Де да имах и аз такова желание  newsm39

# 4
  • Мнения: 11 003
При мен се отразява на количеството по положителен начин - след тренировка (но не турбо), гърдите ми са препълнени и преливат. Peace

# 5
  • Мнения: 27
Правя по 250 коремни преси всеки ден - сутрин или вечер - без значение, само гледам да съм кърмила преди това  animal085, освен това въртя обръч и тичам в парка ако не ме мързи много. Коремните обаче са ми задължителни  umnikuu Резултатът е налице - детето няма още 4 месеца, а корема ми е направо приличен. Умерен спорт се отразява на кърмата само положително, така че давай смело.

# 6
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Добре че някой се е сетил да пусне такава тема. А аз вече 7 месеца не смея една да направя заради кърмата. Не става само с ядене.......... Mr. Green

# 7
  • Варна
  • Мнения: 467
Благодаря ви за отговорите! Още утре започвам.

# 8
Никакъв проблем  ... На коремните преси в случая може да им пречи само мързела Wink

Общи условия

Активация на акаунт