абсурдно!!

  • 2 301
  • 30
  •   1
Отговори
става дума за лекарите-шарлатани,които гледат само да ти вземат парите и да те изпишат с някаква си диагноза,а после-оправяй се както можеш.Такива заслужават да лежат по затворите с много строг режим,а след това да практикуват миене на тоалетни или нещо още по-гадно.
 пиша това,защото се ужасих,когато майка ми ми разказа за случая на една 29годишна жена,която заради лекарска немърливост вече е без матка,яйчници,няма да има повече  деца и от тук насетне ще е на хормони,заради липсата на цикъл.И всичко,защото са й препоръчали в последния момент да роди секцио,без да е било необходимо.Момичето  е щяло да умре,ако не са били лекарите от "Пирогов",но тогава кой щеше да поеме последствията за това?Никой!!
сигурна съм ,че има много други подобни случаи,които завършват трагично,а семействата остават само със скръбта от загубата.А най-отвратителното е,че съдебната ни система е СКАПАНА и никой не осъжда тези УБИЙЦИ.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Най-лошото е, че българите са трудни на масови протести и демонстрации - всеки си се нерви вкъщи пред компа или телевизора. Затова няма скоро да има възмездие за подобни лекари и други специалисти, способни да те лишат от живот. Просто народът ни освен че е мудничък е и страшно изтощен и изнервен и на никой не му се занимава с чуждите проблеми и нещастия. С редки изключения.

# 2
  • София
  • Мнения: 622
Taka e -има изключително много случаи на немарливост, много опечалени семейства, човешка болка, но съм далеч от мисълта, че който и да е лекар може да се нарече убиец. В интерес на истината зад всеки един лекарски гаф в историята на нечия практика има хиляди успешно обслужени пациенти. Звучи отвратително, но лекарите са хора и не са застраховани от грешки. По информацията, която даваш момичето е планирано за секцио с идеята, че това е необходимо и нещо се е объркало. Не оневинявам никого. Самата аз съм жертва на лекарска грешка, чиито последствия ще нося цял живот и ми отне много време да се примиря и да не осъждам лекарката.

# 3
Най-лошото е, че българите са трудни на масови протести и демонстрации - всеки си се нерви вкъщи пред компа или телевизора. Затова няма скоро да има възмездие за подобни лекари и други специалисти, способни да те лишат от живот. Просто народът ни освен че е мудничък е и страшно изтощен и изнервен и на никой не му се занимава с чуждите проблеми и нещастия. С редки изключения.
да,и като му дойде на някого до главата,се спасява сам,няма към кого да се обърне за помощ.Защо не се обединим ние майките от форумите и не вземем нещата в свои ръце,сигурно ще има такива,които да вземат темата присърце.Нека поне майките си помагаме една на друга!ако удобряват модераторите,да започнем някаква кампания,и аз не знам,давам само идея,може да помислим по въпроса и да го обсъдим,какво ще кажете,мамчета?

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 14:42 от d11i

# 4
но съм далеч от мисълта, че който и да е лекар може да се нарече убиец.  Звучи отвратително, но лекарите са хора и не са застраховани от грешки.
така е ,но ако някой по погрешка убие човек,това пак си е убийство ,макар и по непредпазливост.А лошото е,когато лекарите от некадърност и немърливост правят грешки.Ние не сме опитни зайчета,за да си правят експерименти с нас.След като са поели отговорността да носят званието ЛЕКАР,трябва и последствията да си понесат

# 5
  • София
  • Мнения: 622
Кампания за какво-причините са толкова комплексни, че няма вече накъде-кампания за по-висок стандарт на живот, за по високи заплати във всички сфери и в частност задравеопазването, за да не се налагат рушвети, за по-малко работни часове и повече работници в здравните заведения, за психотестове на всеки новопостъпил, за какво? Законите за наказания при такива трагедии са написани, къде е проблемът тогава, в законодателната, изпълнителната власт, в нас всички, като част от обществото. Колко от нас си вършат абсолютно съвестно задълженията без никакъв момент на разсейване, колко от нас не се възползват по един или друг начин от заеманата позиция, колко от нас и нашите работодатели си плащат съвестно реалните данъци и осигуровки?! Какъв ще е предметът, обективата на кампанията не разбрах.

# 6
  • Мнения: X
Моите уважения, нов ероятно лекарската грешка е в друго действие или бездействие, но в самото препоръчване на секцио  Stop
И на мен трима независими лекари ми препоръчаха секцио, така и родих, предполагам, че се касае за някаква кошмарна грешка при самото секцио, че да остане и без яйчници, но има случаи на починали родилки и при нормално раждане. Така, че сподели каква точно е причината, че това е точно, като "една жена каза.........."
Пак изказвам моите уважения към пострадалата женица, но все пак.....

# 7
  • София
  • Мнения: 622
Моите уважения, нов ероятно лекарската грешка е в друго действие или бездействие, но в самото препоръчване на секцио  Stop
И на мен трима независими лекари ми препоръчаха секцио, така и родих, предполагам, че се касае за някаква кошмарна грешка при самото секцио, че да остане и без яйчници, но има случаи на починали родилки и при нормално раждане. Така, че сподели каква точно е причината, че това е точно, като "една жена каза.........."
Пак изказвам моите уважения към пострадалата женица, но все пак.....
Именно...Предотвратима ли е била, грешката, какво се е объркало?

# 8
  • Мнения: 8 999
А може да не е лекарска грешка, а точно това секцио, с последвалите интервенции, да й е спасило живота. Секциото по принцип не е животозастрашаваща операция. Може би, ако всичко това не й се беше случило /секцио, яйчници и т.н./ вече нямаше да е между живите. Не бъдете толкова категорични в обвиненията. Лекарски грешки по принцип стават, дори и аз съм била жертва на повърхностно отношение към мое заболяване, което доведе до доста неприятни последици, но когато говоря за  себе си съм абсолютно наясно със ситуацията. А разни разкази, че някой чул друг да казва как трети видял винаги са ми малко съмнителни.

# 9
  • Мнения: 9 050
Моите уважения, нов ероятно лекарската грешка е в друго действие или бездействие, но в самото препоръчване на секцио  Stop
И на мен трима независими лекари ми препоръчаха секцио, така и родих, предполагам, че се касае за някаква кошмарна грешка при самото секцио, че да остане и без яйчници, но има случаи на починали родилки и при нормално раждане. Така, че сподели каква точно е причината, че това е точно, като "една жена каза.........."
Пак изказвам моите уважения към пострадалата женица, но все пак.....

Точно това смятах да напиша и аз. В самото секцио не виждам проблем. Много жени сами избират тази процедура и без да имат показания за това. Така че, да се каже, че е пострадала само защото и е направено секцио, без да се налага.....не е много реалистично.
Освен това, аз ако искам да си родя нормално и знам, че мога да го направя, еми няма да дам да ме режат. За да и направят секцио, някой е предложил, а тя се е съгласила. Нали не са я пребили и докато е била в несвяст са я разбрязали.....Хайде да кажеш каква е историята и тогава да стигаме до публични разстрели и бой с камъни на лекари.
Съжалявам за това, което се е случило. Моето най-искренно съчувствие към момичето. Обаче не ми се струва коректно да се използва трагедията и като още един повод за плюене по лекарите, държавата и каквото още дойде.
Защо се е решила на секцио изобщо? Лекари бол. Един като иска да ти прави нещо, на което не си съгласен, отиваш при друг.....

# 10
  • София
  • Мнения: 6 356
случая на една 29годишна жена,която заради лекарска немърливост вече е без матка,яйчници,няма да има повече  деца и от тук насетне ще е на хормони,заради липсата на цикъл.И всичко,защото са й препоръчали в последния момент да роди секцио,без да е било необходимо.

така описан случаят, звучи силно недостоверно.
само поради направено секцио, трудно можеш да останеш без матка и яйчници - дори и ако аз ти го направя секциото...

# 11
  • Мнения: 9 050
случая на една 29годишна жена,която заради лекарска немърливост вече е без матка,яйчници,няма да има повече  деца и от тук насетне ще е на хормони,заради липсата на цикъл.И всичко,защото са й препоръчали в последния момент да роди секцио,без да е било необходимо.

така описан случаят, звучи силно недостоверно.
само поради направено секцио, трудно можеш да останеш без матка и яйчници - дори и ако аз ти го направя секциото...


А то даже от историята не се разбира дали са и го направили или не. Препоръчали са и, ясно, ама каква е тая диагноза дето са и я поставили и са я изписали с нея.......Абе странна работа.

# 12
  • Мнения: 3 116
Когато аз раждах с мен имаше една млада жена, 22 годишна, бременна в 34 седмица. Лежеше за задържане, високо кръвно, беше цялата подута милата, беше и лошо. Направиха секцио по спешност една нощ за да спасят бебето Sad По време на секциото се оказва че има проблеми с кръвтта (кръвосъсирването), оттам кръвозагуба и на нея и извадиха матката и яйчниците в Пирогов.

Не винаги въпроса е до лекарска грешка, за съжаление не всичко е в ръцете на лекарите  Sad

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 15:37 от ritka

# 13
  • Мнения: 2 005
Много такива случаи има , но никой не се жалва и не съм чула до сега някой да е влязъл в пандиза , заради такава немарливост #Crazy #Crazy #Crazy

# 14
  • Мнения: 2 431
Преди години в работата си  се срещнах с роднини на една лекарка, която е оперирана доста по-рано от термина по спешност, за да спасят близнаците й. Жената получава един специфичен синдром, не зная как се казва, при който кръвта започва да изтича и това се подпомага от контракциите на матката. Всичко й се изчиства на родилката и пак не могат да я спасят, като последен шанс една сестра ляга до нея и правят директно кръвопреливане. Това спасява родилката, за съжаление близнаците не оцеляват, не са жизнеспособни.
Нека уважаваме лекарите, а не само да ги обвиняваме.

Общи условия

Активация на акаунт