Дете с О-образно изкривяване на крачетата?

  • 4 556
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Здравейте, за пръв път пиша в този форум, и моля за съвет. Моят син е съвсем здрав, много е жизнен, дори си е направо силен и жилав. Само ме притеснява, това че крачетата му са изкривени някак си О-образно. Като беше по-малък това беше по-силно изразено, сега се е пооправил, но не съвсем. Няма рахит, казаха ни, че при някои бебета просто става така, но като израства се оправят от само себе си. Иначе няма показатели за заболяване, нито е пълен, нито пък е кльощав, както казах много е жизнен.
Иначе стъпва и малко навътре, но не винаги, а като е по-изморен.
Имали ли сте подобен проблем?

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Няма рахит, казаха ни, че при някои бебета просто става така, но като израства се оправят от само себе си. Иначе няма показатели за заболяване, нито е пълен, нито пък е кльощав, както казах много е жизнен.
Виждала съм подобен случай- детето израсна изкривяването. Майката казваше, че са и казали, че до четири годишна възраст не могат да направят нищо - изчаквали да се оправят сами. Каза, че мъжа и водел всяка събота и неделя детето на море да плува и да тича по пясъка и да събира слънце- според нея това е помогнало. По- прави крака от това дете в момента не съм виждала и при балерина- детето е момиченце. Консултирай се с ортопед. Ако е с памперс детето може би е добре да го махнете.

# 2
  • Мнения: 169
Няма рахит, казаха ни, че при някои бебета просто става така, но като израства се оправят от само себе си. Иначе няма показатели за заболяване, нито е пълен, нито пък е кльощав, както казах много е жизнен.
Виждала съм подобен случай- детето израсна изкривяването. Майката казваше, че са и казали, че до четири годишна възраст не могат да направят нищо - изчаквали да се оправят сами. Каза, че мъжа и водел всяка събота и неделя детето на море да плува и да тича по пясъка и да събира слънце- според нея това е помогнало. По- прави крака от това дете в момента не съм виждала и при балерина- детето е момиченце. Консултирай се с ортопед. Ако е с памперс детето може би е добре да го махнете.

какво значи, че до 4 годишна възраст не могат да направят нищо, нима след това могат да направят нещо, нещо не разбирам, аз все си мисля, че колкото по-голямо става толкова по-трудно може нещо да се направи, защото костите се втвърдяват все повече и трудно ще им се повлияе.
това за плуването и пясъка - е добра идея, измъчвам се като гледам детето в този апартамент, хем ние доста го разхождаме, друго си е човек да живее в къща, детето да е по цял ден на двора Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 Виждала съм подобен случай - детето на съседите на баба.
 Щом се затоплеше времето и това дете го събуваха босо и голо - само по памперс(после по гащички) и ходеше така цяло лято. За две години се оправи.
 Родителите живееха в някакъв град в южна България, но по цяло лято детето стоеше къде с мама, къде с баба, но на село - да може да тича и играе на воля на слънце и да ходи босо.

# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
До колкото разбрах до към четири годишна възраст се развиват и оформят костите до някаква определена степен и затова не се приема още като проблем за оперативно или друго лечение,  а се изчаква. Детето за което писах виждах на възраст година и два месеца, и след това на точно на четири. Наистина на четири вече всичко беше различно.  Но затова ти писах да се консултираш с ортопед, ако вече не си ги направила.
От д- р Драганов съм чувала, че стъпалото на детето се развива докъм три годишна възраст и се оформя свода. Затова и при детско плоскостъпие не слагат стелки при тази възраст, а изчакват.
Но аз не съм специалист. Предавам информация, която съм чула от някъде. Не знам до колко ти е от полза.

# 5
  • Мнения: 224
Уважаема Анджи,при моя син имаше същият проблем.Причината впоследствие се оказа ранното прохождане ,на 10 месеца, а теглото му беше за дете над 1 година/синът ми съм го отгледала ,когато нямаше памперси/.Крачетата не могат да издържат на тежестта на тялото.В момента е вече голям-20 год. и няма никакви проблеми.  За твое успокоение  може да направите консулт с ортопед.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Консултация с ортопед не сте ли правили?

Аз съм се родила с ужасно криви крака. Майка ми е плачела всеки ден и си е мислела "Каква жена ще стане от това бебе"  ooooh!
Оправила съм се  Simple Smile Без никакви специални намеси. Като си гледам снимки още от две годишна, вече крачетата ми са били съвсем правички.

 

# 7
  • Мнения: 914
На каква възраст е детенцето, колко тежи  Какво казва лекарката ви   

Общи условия

Активация на акаунт