Забременяване след секцио

  • 9 000
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Здравейте майчета Stop. Дали някой от вас е чувал ли е или е чел някъде, за по-трудно забременяване след секцио? Нали има разрез и срастване на матката? На това място има ли проблеми да се имплантира яйцеклетката  newsm78? Или тя се загнездва на задната страна на матката?

# 1
  • Мнения: 2 593
Това са глупости!Забременях след секцио още първия месец Peace

# 2
  • Мнения: 326
Това са глупости!Забременях след секцио още първия месец Peace

Ех, че си късметлийка. Искам и аз така   Laughing

# 3
  • Мнения: 1 224
Проблемите след секцио могат да дойдат от сраствания или прекарани инфекции след операцията. Самият разрез не пречи на имплантацията. Сраствания могат да запушат или нагънат тръбите.Но не се шашкай, не е толкова често срещано, но е често премълчавано усложнение.Моя приятелка послуша гинеколога си, който я убеждаваше че на 28 е стара да ражда нормално, разказа и за всички рискове при нормално раждане и пропусна да спомене за каквито и да е такива при секцио. Резултата - жестоки страствания, болки при менстурация, вече повече от година не може да забременее (а преди е станало от първия път). Коментара на въпросния доктор :"Ама ти още ли деца искаш???"  #2gunfire

# 4
  • Мнения: 2 388
моят лекар ме посъветва след секцио да не забременявам 1 година....е, може и от егн-то да е, но трябва малко повче време на матката да се възстанови от 1 месец....
иначе другото е божа работа

# 5
  • Мнения: 1 877
Проблемът ти е никакъв,ако си нямала усложненеия след първото секцио.Просто трябва да изчакаш поне 1 година - аз изчаках 2 години и не съм имала проблеми с втората бременност.Успех!

# 6
  • Мнения: 8 999
Ако те е оперирал лекар, а не касапин, имаш равни шансове за забременяване, както и ако си родила нормално. Аз забременях веднага след първата менструация /след секциото/. Няколко мои приятелки с години не могат да забременеят след нормално раждане.

# 7
  • Мнения: 1 555
Всичко е Божа работа !!! Аз забременях на 2 рия месец, след като решихме да си имаме още едно бебче !  Иначе аз забременях 1г и 1 месец след първото ми секцио и да чукна на дърво  Praynig се възстанових за буквално отрицателно време и всичко е ок !

# 8
  • София
  • Мнения: 3 524
На мен ми се наложи също да родя със секцио и се чувствам много боса тъй като не съм си мислела че ще родя така.  Rolling Eyes
Моля ви да споделите с какво се предпазвахте през периода на "изчакване"? Аз също чух за 1-2 години че трябва да се изчака но още не съм говорила с докторката ми, предстои ми контролен преглед, понеже още ми се чистят лохиите. Ако се забременее по-рано- какви са рисковете?
Също така, цикъла ви по-болезнен ли изобщо има ли някаква промяна в него и след колко време след операцията правихте секс (и беше ли болезнен)?
Много въпроси станаха но.... Blush Blush Blush
Благодаря предварително за отговорите Peace

# 9
  • Мнения: 23
дано да са ти полезни отговорите. Най-важното - секса - ние го правихме 20 дни след секциото, защото нямах лохии, а и се чувствах добре. Не ме боля, даже ми беше много хубаво  Wink  Пазих се с хапчета, които започнах след като спрях да кърмя. Доколкото знам, хапчетата също помагат за по-бързото възстановяване на хормоналните нива след секцио.
Знам, че не е добре да се забременява отново до 2 години след секцио, но май съм бременна отново, а бебо е на 1год! Ако съм, ще ти кажа как е...

# 10
  • София
  • Мнения: 3 524
fiesta66 багодаря ти за бързиа отговор. Hug
а другите майчета?

# 11
  • Мнения: 326
Здравей, fiesta66. Аз родих секцио преди 10 месеца. Преди 1-2 седмици ходих на контролен преглед при лекарката, която ми прави операцията и тя каза, че съм се възстановила и няма проблеми да започваме опитите за второ, ако искаме Wink)). Пуснах темата, защото вече втори месец се пробваме, ама май и този месец няма да стане. И с чудех за причините. Но както казват тук секциото не е причината.

# 12
  • Мнения: 4 496
С малката забременях 1 година и малко след второто секцио.Чакахме толкова,за да улучим зодията на бебето.По принцип  след секциото е добре да се отиде на ехограф,за да види как е матката,как е зарстнала,има ли сраствания и т.н.

# 13
  • Мнения: 4 546
на мен док ми каза, че не е хубаво да се ражда две години след секциото.
т.е. не трябва да забременяваш около година след него. рискът е в това, че разрезът на матката има опасност да се отвори при растежа на матката, защото не е минало достатъчно време, за да зарастне както трябва. има много случаи, при които това правило  е било нарушено и всичко е било ОК. но лекарите са длъжни да предупредят. а кой как ще се пази си решава сам.

# 14
  • Мнения: 23
Доколкото знам от моя д-р, важно е да се изчака 2 год. след секцио само в случаите, когато мамата иска да ражда нормално след секцио. Но аз лично съм много щастлива, че ми се наложи секцио първия път, та сега си имам супер оправдание за секцио при следващо раждане. А иначе много зависи и от шева, който е направен... Дали е касапски шито или е интелигентен шев с 2 фльонги в края! Laughing
Между другото, оказа се, че не съм бременна - след 12 дни закъснение, кръвен тест ми показа НЕбременност, но все още не ми е дошло. Доки каза да изчакам да се нормализира без лекарства, тъй като е 1ви месец без противозачатъчни. И ние правим опити за 2ро бебе, но ще видим кога ще стане. Срокът е до нова година!

Общи условия

Активация на акаунт