Урагана Dean

  • 1 228
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Следите ли развитието и пътя на урагана?
Оказва се доста силен и огромен...  Confused

До вчера се очакваше да удари Канкун - Мексико но днес май е 'слязал" малко на юг и го очакват в Косумел....
Кои ли ще са злощасните потърпевши на най-силния удар????

Всеки момент се очаква да мине покрай/през Ямайка, а може би вече е там...

# 1
  • Мнения: 7 914
Снощи чух... гледах как изселват почиващите от Мексико
тази сутрин все още не съм гледала новините...
 Praynig дано да няма ( или поне да са възможно най- малко) пострадалите Praynig

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 371
Аз съм силно притеснена - съпруга ми е в Хаити...
Ох...тъкмо мислех да помоля някоя американска майка да ми каже, дават ли нещо по ТВ-то, защото в нета само за Ямайка пишат.
Слава богу, че приди няколко месеца се прибрахме от Ямайка...
Мисля, че през Ямайка мина вчера ( снощи БГ време ), ще има големи поражения. Горките хора, там и без това са доста бедни.

Ако някой има повече информация за Хаити, моля ви пишете ми!  Praynig

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и при нас беше в новините...
Олинце, стискам палци всичко да е неред споловинката ти  Hug Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 4 458
Няма да мине през Хаити!  Grinning
В момента урагана се движи към Мексико.  Confused В 2-4 сутринта се очаква да премине много малко на север от Четумал - най-северния град на Мексико който е на границата с Белиз. Очаква се при удара степента на урагана да е почти 5.

Аз лично съм страшно притеснена понеже сме мноооого близо до удара. В момента тук е лудница, всички прозорци са заковани с дъски, града е буквално призрачен - всички са евакуирани.
Малко по-рано през деня имаше ужасяващи светкавици и гръмотевици - такова чудо никога през живота и не съм чувала и виждала. Светкавиците буквално те заслепяват а от гръмотевиците ушите те болят.
В момента е тухо, но е буквално затишие пред буря..... НЕ ми се мисли какво ще става рано сутринта  Confused, а не сме точно на пътя на урагана..... 

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 371
Оу! Ужас!
Киара, къде точно си ти?
Гледах по сателитните снимки, видях снимки на Ямайка - Кингстън и ми стана тъжно. Живяли сме там 1 година и почти нищо не разпознах освен по-големите сгради.
И от Белиз познавам едно момиче...

Стискам ви палци всичко да мине бъзо и да няма пострадали и последствия  Praynig
Вчера мъжа ми най-после се обади от Хаити, камък ми падна от сърцето. Каза, че освен силен вятър и много дъжд друго е нямало. А аз така се уплаших след като нямах новини няколко дена...

# 6
  • Мнения: 4 458
Да ти кажа, то покрай тревогите и притесненията кой къде и как да се скрие и покрия едва ли остава време да се обади в къщи. Радвам се че все пак сте се чули и всичко е на ред с мъжа ти.  Аз лично предварително написах @ и казах че има вероятност да нямаме ток и  телефон и т.н. така че да не се притесняват, ще се свържа при първа възможност. За щастие все още имаме интернет и редовно комуникирам с близки....

Току-що казаха, че съвсем скоро се очаква урагана да "удари" земята което се очаква да е Четумал - Мексико. Милите хорица там.... Разбрах че за първи път този град ще преживее това чудо и то точно 5а категория им се стоварва..... не е истина...
НЯмам търпение да мине тоя кошмар че да си легна най-на края   Tired Така и не можах да легна по рано да почина поне, притеснявам се че няма да мога да отреагирам адекватно ако се налжи евакуация. Като си с деца е мого по-различно  Crazy. В Четумал в момента вали проливен дъжд..... не мис е мисли за тях....
Ние сме на юг но в зоната на силните ветрове Wink
Ще се опитам да снимам ама пусто Дийн реши да ни гостува по нощите та едва ли ще има какво да се снима  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 909
Kiara, виждам, че си на линия, значи все още имаш ток и интернет - кажи какво е положението при вас в момента!
 Звучи много страшно - гледах сутринта кадри от евакуирането на мексикански работници -толкова изплашени изглеждаха...

Стискам палци да мине леко при вас поне

# 8
  • Мнения: 5 183
Ох дано се размине без жертви!

# 9
  • Мнения: 4 458
Живи сме  Hug

Доста страшно беше особено последните часове на очакване..... Имах чувството че минутите са часове.  Tired

На нас може да се каже че ни се размина на косъм - само ни зализа. То това обаче беше достатъчно да се усети силата му  Confused много силен вятър и проливен дъжд, няколко летящи дъски и други предмети.... но като цяло не беше толкова зле.
Аз си легнах в момента в който видях че урагана вече е на минути от земята..... Излишно е да казвам че съм спала с дрехите и обувките че ако се наложи да мога бързо да отреагирам  Crazy То голямото спане ама.... Само като чувах вятъра и дъжда сърцето ми се свиваше, умирах  от страх да не се счупят прозорците  Confused

Сега Дийн е в Мексико и може би утре ще е пак на вода и после пак ще удари Мексико...... горките хора...

# 10
  • Мнения: 558
тук казаха,че силата му е намаляла,след като е ударил сушата..дано се спре Praynig
там в курорта сградите уж трябва да са по-стабилни,ама горките индианци...отнесъл им е колибките.. Sad
аз не бих живяла в такъв регион...тук умрях от страх,като мина кирил през пролетта.а той се носеше само с 160км...

# 11
  • Мнения: 4 458
Какви индианци, какви колибки?  Shocked Става въпрос за Мексико!

Урагана е вече само 3та степен и намалява. Очаква се да спре като навлезе повторно в мексиканска земя и стигне до планините....
Дано няма повече разрушения по пътя а и следващите го урагани да бъдат по-благосклонни  Praynig

# 12
  • Мнения: 558
ами ако не знаеш,там на полуострова Юкатан има индианско племе,първото население в тоя регион
тук още в 19h по новините казаха,че урагана вече бил със сила 30км/h, че хората в ударения регион били евакуирани навреме,тъй че щетите са много по-малки от очакваните...

# 13
  • Мнения: 994
Няма да мине през Хаити!  Grinning
В момента урагана се движи към Мексико.  Confused В 2-4 сутринта се очаква да премине много малко на север от Четумал - най-северния град на Мексико който е на границата с Белиз. Очаква се при удара степента на урагана да е почти 5.


Белиз не е ли на юг от Мексико, как така Четумел да е най-северния град?  newsm78

Какви индианци, какви колибки?  Shocked Става въпрос за Мексико!

Урагана е вече само 3та степен и намалява. Очаква се да спре като навлезе повторно в мексиканска земя и стигне до планините....
Дано няма повече разрушения по пътя а и следващите го урагани да бъдат по-благосклонни  Praynig

Удари в ненаселен резерват в крайна сметка, дано да няма пострадали животни.
А иначе има индианци на Юкатан, както е казала Пепеляшка. Тулум е известен с руините си, останали от маите.

# 14
  • Мнения: 4 458

Белиз не е ли на юг от Мексико, как така Четумел да е най-северния град?  newsm78

Уффф най-южния имах в предвид  Embarassed  най-север гледано от Белиз  Grinning съвсем се ошашавих вече с тоя ураган  Crazy с милиметри го следиме на север ли на юг ли отива - луди станахме.

Какви индианци, какви колибки?  Shocked Става въпрос за Мексико!

Урагана е вече само 3та степен и намалява. Очаква се да спре като навлезе повторно в мексиканска земя и стигне до планините....
Дано няма повече разрушения по пътя а и следващите го урагани да бъдат по-благосклонни  Praynig


Удари в ненаселен резерват в крайна сметка, дано да няма пострадали животни.
А иначе има индианци на Юкатан, както е казала Пепеляшка. Тулум е известен с руините си, останали от маите.

Ама чакайте малко, това че има руини, което е факт, не значи че има индианци. Naughty По тези части си живеят мексиканци. Индианците или по-скоро маите са се оттеглили в нещо като комуни по отдалечените места и най-вече предпочитат планините.

За Четумал знам със сигурност, че целия град е наводнен и покривите на много къщи са изхвърчали, в града няма ток и движението е спряно. Не съм сигурна дали отвориха границата с Белиз, но предполагам няма да е скоро заради наводнението.
А, в Четумал и другите им градчета няма бараки. И аз имах друго впечатление за Мексико, но като го видях с очите си тотално упдейтвах цялата си информация.... Там е много хубаво, даже много повече от някои български градове..... да не обръщаме темата....  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт