за безплатните учебници и ....набор95

  • 23 931
  • 380
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 685
БЯСНА СЪМ ЗАЩОТО НЯМАМ ИЗБОР
[/b]
Майка съм на бъдещ 6-о класник/набор 95/ и с наближаване на новата учебна година,бесовете ме обхващат наново с пълна сила.По пресата-логично преди 15.09-тръгнаха съобщения за новите цени на учебниците-нвият компл за 6 клас-180-200лв.Не стига че не си спазиха обещанията за безплатни учебници поне до 8 клас,ами ние/родители на набор 95/нямаме никаква алтернатива-за нови или 2-ра употреба.Ние по поредната нова система чакаме да ги одбрят/винаги в последния момент/,да ги отпечатат-и да си ги купим топли топли.Това си е жива дискриминация! #Cussing out
Как за 5години не измислиха някакъв начин да подпомогнат всички родители жертви на техните постоянни опити и системи!!!Ние не сме виновни че нямаме избор! Twisted EvilА децата не могат без учебници!Сега вместо за 200лв да му посменя гардероба-не от суета-а от нужда-защото расте като гъба!-аз ще ги дам за учебници-без които също не може-и които се разпадат още 2-ч месец и при най старателно опазване!
Побеснях,унесох се-може би написах куп глупости-обаче търся съмишленици за някакво решение или поне успокоение Peace

# 1
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
И аз съм жертва на новата система.
Какви бяха тези обешания не знам  #2gunfire #2gunfire

# 2
  • Мнения: 2 829
И аз съм жертва на новата система.
Какви бяха тези обешания не знам  #2gunfire #2gunfire


и аз съм също от жертвите,,
да не говориме ,че ако приемат учебниците да са безплатни до 8 клас тези които сме купили -няма да можем да продадем

 #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не искам да наливам масло в огъня, но помня едно изказване на министъра, че тази година ще се печатат бюлетини и за безплатни учебници не се знае дали ще останат пари.

# 4
  • Мнения: 200
 Peace ЖЕРТВИ...... #2gunfire Ама  за 6ти кл. учебниците са по НОВАТА система... и след, нас всички учат по нея, та за продаване не е прблем, ама НЯМА учебници .... Joy Joy Joy Е такава е орисията.... сигурно докато завършим...Само чакам да разбера точната сума  newsm78 ... 200 лв. Нека Масларова си "Обзаведе" внуците с 18 лв. на месец... за 15 септември... Че от '94 г. се муцуни на харизонта като соц. министър.. (с малка пауза) #Crazy Поне да не се показва пред хората.... newsm78  с някакви безумни идеи newsm78 A това за изборите си май самата истина - данекоплатцте да му мислиме !!!! Има една ЕДНА приказка" Безплатен обяд няма" ... newsm78 Плаче ми се като се сетя за 15ти септември...ИМА ОЩЕ почти месеццц Joy

# 5
  • Мнения: 172
Аз също.Писнало ми е от обещания и промени в това образование.За мен са като опитни зайчета и в крайна сметка няма нищо да научат. Чесно ви казвам ако има как няма да го пусна на училище. #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire

# 6
  • Мнения: 40
И както си чакаме и лутаме за поредна година ,входните нива взели ,че минали.

# 7
  • Мнения: 2 829
И както си чакаме и лутаме за поредна година ,входните нива взели ,че минали.

 Peace Peace Peace

# 8
  • Мнения: 109
Ама  за 6ти кл. учебниците са по НОВАТА система... и след, нас всички учат по нея, та за продаване не е проблем,
Да ама не е така,за следващия набор променят две-три неща и учебниците стават непродаваеми.Да не говорим,че във ВСИЧКИ от тях задължително се пише.Дори с мек молив (като 2В),не можеш да ги изтриеш от гланца.А Масларова още от `91година когато стана соц.министър исках да  я  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Миналата година се скарах на една от просветното министерство заради цената и простотиите в учебниците(аз ги чета).Тя най-нагло ме изгледа и отговори:"Госпожа,какъв Ви е проблема,че събирайте си по 20 лева месечно и ето 200 лева."

# 9
  • Мнения: 196
Миналата година се скарах на една от просветното министерство заради цената и простотиите в учебниците(аз ги чета).Тя най-нагло ме изгледа и отговори:"Госпожа,какъв Ви е проблема,че събирайте си по 20 лева месечно и ето 200 лева."

Тя тая не си дава сметка, че 200 лв извън София понякога е една цяла заплата.

А те и печелят добре на наш гръб...  От тези 200 лв, себестойността на учебниците да е пряко сили 50 лв.

# 10
  • Мнения: 1 685
 PeaceАма какво продаване Mr. GreenТе не само че са направени като тетрадки,в които се пише,ами направо се разпадат "от самосебе си" #Cussing outКогато сина ми беше 2клас пробвахме и това-изпилих му мозъка цяла година с повтаряне да ги пази и накрая като ги изкупиха на непомня вече колко си процента-успяхме да вземем Shocked 5-6 обикновени тетрадки!!!!Той самия това още го помни и се смее и ме пита какъв бил смисъла да ги пази после?! Embarassed Rolling EyesА на следващата година се оказа че ще бъдат безплатни/хванахме 1 година/ даже не  ги изкупуваха! #Cussing out #2gunfire
Сега пак няма време и както си се ядосваме така и ще си плащаме пак #Cussing out
Така е и със детските надбавки #2gunfire и със даначните облекчения/ #2gunfireчетох темата/ и цялата им социална политика и "грижа" за децата-насърчават "успешно" раждаемоста и преборват демографския срив! #Cussing out #2gunfire

# 11
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Присъединявам се. ::
От свекърва ми ,която работи в ще (не е учител),знам,че още не са одобрени новите учебници.После ще чакаме да ги отпечатат и т.н.Поне с тези номера не могат да ни изненадат. ::

# 12
  • Мнения: 2 431
Да оставим настрани цената, то е ясно, че ще ги купим тези прословути учебници, но какво ще получим срещу парите си? Смехотворно съдържание, което или е невярно /глупостите по история/, или не е за съответната възраст / синтеза на нефта в учебника по човек и природа/, или не е обяснено като хората /курса по математика: дроби + геометрия + другите дроби = манджа с грозде/.
Ето от това избеснявам най-много, не че безплатните учебници в 4 клас бяха по-читави. Категорично бях забранила на сина ми да пише с молив в тях като прабабите ни с калемите едно време, в ерата на високите технологии да се ползва молив ми звучеше безумно.

# 13
  • Мнения: 1 685
 PeaceВерно съдаржанието въобще не ми се коментира-помагаме колкото можем-добре че детето си е "управно" Wink и си има вече някаква обща култура!
А за моливите Laughing Laughing Laughing-когато си плащаме учебниците-някои госпожи "препоръчват"да пишат с тях-обаче като бяха безплатни въпросната една година направо ги задължиха и ги следяха като "цербери" да не би да пишат или ги повредят и през цялата година им напомняха,как всеки повреден учебник щял да се плаща в 3-ен р-р Shocked

# 14
  • Мнения: 2 431
Бях предупредила сина ми да ми каже веднага, ако му се направи забележка за неизползването на молив, за да отида в училище и да си поприказваме с госпожите. Не се наложи обаче да предприемам някакви мерки, защото самите госпожи не бяха уверени в ползата от такова "ползване" на учебници.

Общи условия

Активация на акаунт