Свекърва "мечта"

  • 1 467
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Пуснах преди малко една тема и реших да напиша и втора! Ще започна малко по отдалеч! С моя се запознахме в един курорт и отначало се срещахме на кафета след около 2 месеца заживяхме заедно! Много добре се разбирахме отначало докато не разбрах каква майка има! Почти всеки ден звънеше майка му и искаше пари от него и брат му (те работеха заедно) Все не и стигат,а пък живее на село и всичко си има! И така моя и прати 2 пъти въпреки че не му плащаха много и постоянно му удържаха пари за щяло и нещяло и аз му казах че това ако продължава така няма смисъл да сме заедно,да нямаме пари за един хляб а пък тя да си живурка на село!Той ме послуша и спря да и праща,защото можехме и да се караме ама мога да твърдя че много ме обичаше,обича и продължава да ме обича! И аз работех и долу-горе се справяхме! И дотогава не съм имала нищо против тая жена и всичко се почна откакто забременях! Бяхме на гости на село и тя ме караше февруари месец да пера навън,защото нямат автоматична пералня, да мия чинии от предния ден и то пак навън,понеже нямат и вътрешна чешма и ако не го направех тя се сърдеше! Идва един ден комшията и тя му вика че имала снаха и кой трябвало да върши работата вкъщи Shocked а пък аз съм бременна в 4-5 месец! Моя много се караше с нея затова че постоянно ме кара да съм навън, а пък тя с комшийките на клюки отвън! И не беше само това! Много лошо ми ставаше тогава от нейните манджи и няколко пъти купихме от магазина нещо за хапване и знаете ли какъв беше коментара? Вие само от магазин ли ядете? А пък никой не ме питаше как след всяко нейно ядене бягах да повръщам или до тоалетната! И така бяхме излязли на разходка до съседния град и моя ми купи анцунг,понеже дънките вече почнаха да ми стягат и ми се ревеше от болка! Свекървата се разсърди че сме купили как може толкова пари да се дадат(30лв)! Баща му се намуси като се прибрахме и каза ние пари за хляб нямаме вие анцуг сте купили и тогава последва пак скандал!Мъжа ми (така го наричам но не сме женени) им каза че ако продължават така повече няма да ходим при тях и изобщо да не го търсят! И така заживяхме на квартира в моя роден град и проблемите пак не спряха! Мога да твърдя че ние си купихме всичко за квартирата като ел.уреди и отделно за нашето бебче най необходимите неща!Кандидатствахме за компютър на изплащане и там искаха дом.телефон и дадохме техния и се обадихме да кажем че могат да се обадят и да ги питат нещо и да им отговорят както си е! Знаете ли на моя тогава колко гадно му стана когато го "отрязаха" техните и като му казаха че нямат намерение да се занимават с неговите неща! Shocked Направо му се ревеше! И то не за първи път му отказаха! И така роди се и малкия и сега почти всеки ден се чуваме и постоянно ме пита кога ще ходим на село, а аз все и отказвам и то имам основание! Първо защото ще ни трябват доста пари за там защото тя няма да ни даде( може само да иска не и да дава ) и защото от всичките тези неща които ни причиниха не ми се ходи! Знаете ли какво ми каза като родих: цитирам: "Бебето трябвало да се заведе някъде надалеч ( в смисъл у тях ) за да живее по-дълго"! Не знам как се стърпях да не и тегля една дълга майна и да приключим всякакви взаимоотношения! Не знам още какво ме чака от тия хора и свекървите искат да имат уважение към тях снахите, Е как да стане тая работа? Да ви кажа честно даже не искам и да ми се обажда по телефона,като я чуя и нервите ми се качват! Сега имаме планове с моя за в бъдеще ама не знам дали ще стане нещо! Олекна ми малко! И най ми е гадно за това че моята свекърва даже и децата си не признава и постоянно ги третира като не знам какви!Нейната работа да е добре, друго не я интересува! Ами това е! Има неща които не съм писала защото прекалено дълго стана! Надявам се някой ден да се нареди всичко и да нямаме такива дразнители Grinning

# 1
  • Мнения: 4 916
Радвай се, че сте далеч от тях. За да оцениш положението си представи, че и тя беше в същия град или в някое село наблизо - а? представи ли си?  Sick
Както виждаш, винаги има и по-лош вариант  Hug

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Не знам как се стърпях да не и тегля една дълга майна и да приключим всякакви взаимоотношения!

още не  е късно  Twisted Evil

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Не знам как се стърпях да не и тегля една дълга майна и да приключим всякакви взаимоотношения!

още не  е късно  Twisted Evil
Peace Peace Peace
Това е и наЙ-правилното решение в създалата се ситуация Peace

# 4
  • Мнения: 2 556
Е, виждам че пътуването няма да го бъде, чудя се само защо изобщо имаше и тема за това Simple Smile

# 5
  • Мнения: 207
пуснах и такава тема защото много ми се насъбра и исках и да споделя! Защото днес званяла на мъжа и и му говорила че трябвало да отидем,как щяло да стане да пропуснем сватбата и т.н.

# 6
  • БГ
  • Мнения: 735
отрежи я и нито сватби,нито нищо там,по-далеч-по-добре, докато не е станало късно,според мен Naughty

# 7
  • Мнения: 9 865
p_koparanova, много ососбено ми звучи когато някой нарича съпруга си моя или мойта, поне моя мъж или моята жена да беше... Грубо ми звучи, неуважително и ми навява лоши асоциации - потници, компоти, пеньоар на баклавички и т.н.

# 8
  • Мнения: 226
Поне мъжът ти те подкрепя. При мен не е така и затова сме разделени с мъжът ми. Моята свекърва е много мазна, никога не ме карала да правя нищо, защото ходим за по половин час, но пък така влияе на мъжа ми, че... Поне да беше в положителна насока, ама не. Да са ни живи и здрави дечицата, пък ние ще се оправим някак. Успех

# 9
  • Мнения: 459
Да, най- важното е, че мъжа ти те подкрепя. Моят мъж например не дава и дума да се каже за неговата майка и понякога имаме проблеми с някои нейни желания. Решаваме ги, ако си затрая.

# 10
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Добре, де - кажи й ги на нея всичките тези неща, да става един скандал и да не се занимаваш повече !  #Cussing out Не разбирам как така ги оставяте тези свекърви да ви тормозят така ? Thinking  Еми и вие сте човешки същества, все пак - кажете нещо, сливи ли имате в устата (извинете за израза, ама си е много верен)! Не става въпрос за кой ще се обиди и бла бла - директно прекратявайте връзка с такива дразнители, защото собствените ви нерви и благополучие са мноооооого по-важни ! Успех ви желая  Hug

# 11
  • Мнения: 6 167
едва изчетох историята.
и пак не разбрах - какъв е точно проблема?
тя те дразни, защото е селска жена, която по всяка вероятност изобщо не те приема за жена на 'твоя'.
за това , че нямат пералня и не ядат само от 'магазин' не мога да ги обвиня хората - бита определя съзнанието.

# 12
  • Мнения: 3 376
Много го нападате това момиче!
Лени, има и селски жени,които се "усещат" какво говорят и се съобразяват.Не мога да приема този начин на мислене "Аз съм те създал/а,значи ще се съобразяваш с мен и ще се грижиш за мен".Явно това е нейния начин на мислене,но не може да тормози сина си по този начин.

# 13
  • Мнения: 2 005
Имахме ги същите , но си купихме жилище и гледахме по възможност да  е най-далечното място от тях Joy Joy Joy Не поддържаме никакви отношения и детето ми въобще не го виждат Hug Бягайте надалеч-това е моя съвет и ако имате възможност теглете жилищен кредит и си купете жилище , а не да плащате квартири newsm78 Ние стигнахме до извода , че тоя вариант е по-добър, вместо да плащаме квартира , да си имаме собствено жилище Naughty

# 14
  • София
  • Мнения: 1 078
Най-важното,че мъжът ти е до теб и му показвай по-често,че го обичаш и цениш неговата подкрепа,защото това наистина е много важно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт