Алергия от антибиотик-как се разбира?

  • 5 989
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте,Д-р Слънчева!Отново имам въпрос към вас.
Детето ми започна да ходи на ДГ от началото на м.Август.На 5-ия ден се разболя-лека кашлица и бистър секрет от носа.Спрях го от ДГ.Посетихме личния му д-р.Започнах да давам Проспан за кашлицата и Коларгол за нослето.След още 5 дни  подобрение нямаше.Изписаха ни Медоклав-антибиотик.на третия ден от приема му,по тялото на детето се появиха червени петна(сферични) и имаше сърбеж.Отново отидохме при д-ра и той ни спря антибиотика.Мажех пъпките с гел против сърбеж,д-ра нищо не ни предписа.А детето видимо беше се пооправило от неразположението си-нямаше кашлица,сополче почти нямаше,имаше апетит.След два дни,в които нищо не му давах,само мажех кожния обрив,той вдигна висока температура.Свалихме я с Панадол,но временно.Цялата нощ беше висока,стигна 39,2.На сутринта  в събота(вчера) отидохме при личния д-р и след прегледа той установи ГНОЙНА АНГИНА за мой ужас!!!Изписа ни нов антибионик-Макропен,заедно с Фенистил-противоалергични капки,освен тях Нурофен,Панадол и Хексалгин-да ги редувам през 4ч. за сваляне на т. Днес е неделя -втори ден се лекуваме така и малкия като че ли е по-добре.Притеснява ме само,че няма апетит и сякаш целият дъха на лекарства Sad,но това може би е нормално..
Искам да разбера ,или да попитам как може да се разбере ,дали детето прави алергия от новия антибиотик и не е ли вредно приемът на антибиотик да се спира на трети ден(така съм чувала,но не знам защо)?Също-каква е алтернативата за лечение при диагноза Гн.ангина,ако не е с антибиотици?

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! При алергии от антибиотици клиниката са обриви, сърбеж, разтройство в някои случаи. Ако има такава проява антибиотика се спира и ако е необходимо се включва друг. По принцип мин продължителност на лечение с антибиотик е 3 дни , а средно 5 дни. При по-упорити инфекции 7-10 дни особено при пневмонии, независимо, че няма температура.
При гнойните ангини лечението е антибиотично и няма друга алтернатива.
 При вирусните ангини може без антибиотик.

# 2
  • Мнения: 100
Благодаря ви отново!  Nature Sun With Face

# 3
  • Мнения: 100
Искам да допълня към по-гореописаната картинка на състоянието на детето ми,че от вчера има афти в устата и изобщо не може да се храни..Какъв е коментара ви?От антибиотика ли е или от температурата?Или от нещо друго?И с какво да ги лекувам тези гадини? ooooh!

# 4
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Това е хпърва среща с херпес инфекция. Добре е да намажете с щтифче за уши всяка афтичка с Ваготил по 1 път дневно в продължение на 2 дни. Така болката ще намалее. Давайте предимно течна храна-мляко каши. Заболяването е най- болезнено през първите 4-5 дни, но окончателно излекуване-изчезване на афтите се наблюдава след 7-10 ден.

Общи условия

Активация на акаунт