Какво с чорбаджийски чушки?

  • 8 684
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 405
Донесоха ми чорбаджийски чушки и не са ми от най-предпочитаните,ама трябва да направя нещо с тях.Рових и аз готварската книга,ама нищо особено не открих newsm78

# 1
  • Мнения: 867
Направи ги с яйца и сирене стават бързо и лесно.

# 2
  • Мнения: 444
1.Аз ги пукам на тиган , става  и  на котлон ако не е керамика и заливам с олио , оцет , много копър , магданоз и чесън !
2.Правя ги с пържени с доматен сос и чесън !
3. Правя миш маш с тях , с лук , домат , сирене и яйце !

# 3
  • Мнения: 430
много са вкусни пукани с оцет,олио,сол,захар и целинка и слагаш в бурканчета докато са топли ги обръщаш и готово

# 4
  • Мнения: 3 405
много са вкусни пукани с оцет,олио,сол,захар и целинка и слагаш в бурканчета докато са топли ги обръщаш и готово
Вкусни са така,ама аз цяла седмица ям печени пиперки по тоя начин и вече Sick,а за буркани нямам чак толкова много. Благодаря на всички за идеите,сигурно на миш-маш ще ги направя,въпреки,че не ги харесвам особено.

# 5
  • Мнения: 2 199
Направи ги с мляко и брашно (сос бешамел  Wink  ) запържи ги и ги залей със соса  Hug

# 6
  • Мнения: 279
Аз ги приготвям така:чушките леко се опичат и се нареждат в буркани от компот.Заливат се със следната марината:1ч.ч.захар,1ч.ч.оцет,1препълнена суп.л.сол за 1 буркан.М/у чушките се слагат и 4-5 скилидки чесън и по 2 аспирина на буркан.Не се стерилизират,а се поставят в хладилник.Маринатата също не се вари,а само се разбърква до разтваряне на захарта.Получава се много вкусна зимнина,стига да обичаш туршии със сладък вкус.

# 7
  • Мнения: 1 951
много са вкусни пукани с оцет,олио,сол,захар и целинка и слагаш в бурканчета докато са топли ги обръщаш и готово

Какво ще рече "пукани"?  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 250
Пекани.

# 9
  • Мнения: 3 405
много са вкусни пукани с оцет,олио,сол,захар и целинка и слагаш в бурканчета докато са топли ги обръщаш и готово

Какво ще рече "пукани"?  newsm78
печени,ама не много-само колкото да се "опукат"от всички страни.

# 10
  • Мнения: 1 951
много са вкусни пукани с оцет,олио,сол,захар и целинка и слагаш в бурканчета докато са топли ги обръщаш и готово

Какво ще рече "пукани"?  newsm78
печени,ама не много-само колкото да се "опукат"от всички страни.

Разбрах. Явно в нашия край не се ползва този израз. Мерси  Grinning

# 11
  • Мнения: 3 447
1.Аз ги пукам на тиган , става  и  на котлон ако не е керамика
Защо, керамиката поврежда ли се? Аз си пека всякакви чушки на плочата, има си хас да я прецакам...
Иначе аз ги пека леко и слагам в буркан с оцет, олио, сол, чесън и магданоз. Държа ги в хладилника... не че се задържат много, де  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 444
1.Аз ги пукам на тиган , става  и  на котлон ако не е керамика
Защо, керамиката поврежда ли се? Аз си пека всякакви чушки на плочата, има си хас да я прецакам...

Незнам какво и става , аз не смея да рискувам , така съм чувала , а и понякога чушките пускат някви сосове и предполагам че захабяват плочата !

# 13
  • Мнения: 2 199
1.Аз ги пукам на тиган , става  и  на котлон ако не е керамика
Защо, керамиката поврежда ли се? Аз си пека всякакви чушки на плочата, има си хас да я прецакам...

Незнам какво и става , аз не смея да рискувам , така съм чувала , а и понякога чушките пускат някви сосове и предполагам че захабяват плочата !

Тогава върху фолио няма ли да стане, зада не се прецака плочата ? Thinking

# 14
  • Мнения: 444

[/quote]

Тогава върху фолио няма ли да стане, зада не се прецака плочата ? Thinking
[/quote]
 newsm78 незнам , но обикновения тефлонов тиган върши идеална работа

Общи условия

Активация на акаунт