Бебето ми въобще не се храни

  • 1 020
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте! Вече тотално откачих. То бива злоядство, бива, ама това нашето никъде го няма. Бебето ми е на 6 месеца и половина. Едва 6500кг. сме. Винаги е яла твърде малко, но сега незнам. Сутрин хапне по 100г. АМ и не ще повече. Не иска нищо да яде- нито попара, нито кисел, нито плодови пюрета, нито каши. За зеленчуковите и за месните пюрета няма и да коментирам. От всичко й се сгажда и започва да мрънка и реве. Трябва да е супер изгладняла та да й пробутам нещо различно от АМ. Иначе АМ си го пие със шишето, но не може само това да яде. Имаше един период дето си ядеше горе долу, но сега е върха. Зъбки още няма, така че не мисля, че е от това. Незнам какво да правя. По 2 часа с мъжа ми скачаме и се правим на маймуни точно за 2 лъжици. Тотално откачих. Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 4 111
Не я хранете насила. Защо да не може да яде само АМ? Нека яде само АМ няколко дни, после пробвайте пак пюренце - по лъжичка, две. Търпение трябва.

# 2
  • Мнения: 2 807

Охлювче, опитвам се да си представя как се чувстваш... Sad

Ако бях на твое място бих давала и само АМ да яде.
Важното е да се храни...

Мони прояде твърда храна след 10-я си месец, дотогава само на кърма, без вода и сокове...
Не съм се притеснявала изобщо, аз и нарочно късно захраних, де.
Но пък се движи винаги в горната граница на мерки и теглилки, при все, че е роден 3 100кг, 48 см -  та при мен няма масто за притеснение.

Ива хапваше добре, но не наддаваше повече от 800 грама на месец (това й е най-много).
Педиатърката каза, че всяка жена мечтае за такава бърза обмяна на веществата  Wink
Може пък твоята дъщеричка също да е от фините девойки  Heart Eyes
Аз например никога не съм искала дъщеря ми да е едра, предпочитам фина и нежна, каквато е и сега  Heart Eyes

А като се замисля при твоето бебе може и от зъбките да е, нищо че не са пробили.
Зъбните зародиши започват да растат още след 3-я месец, така че е възможно и да я болят.
Отделно жегите навън...
А вие с мъжът ти слабички ли сте?  Thinking
Пробвала ли си да смениш АМ?
Чела съм някъде из форума, че има и АМ за злояди деца - наддавали повече от него.
Можеш да изкоментираш всичко това с педиатър и да решите дали да смените млякото и с коя марка...

А иначе жизнено ли е бебчето, доволно и щастливо ли е?
Спокойно ли е между храненията?
А колко килограма се е родило?

Ще се моля всичко скоро да се нареди и да се похвалиш с ящно и пухкаво бебе съвсем скоро!

И гледай да не се притесняваш много, важното е, че дъщеричката ти е здрава!  Hug

# 3
Роди се 3050кг., жизнена е, едвам я преобличам и храня с шишето, само се върти и рита като бясна. С мъжа ми сме нормални на кила, но аз съм била като бебе много злояда, т.е. до 7- 8 г. съм била едва жива. Казват, че се е метнала на мен, но това не ме успокоява. Пробвах и с АМ за злояди, не ще го.

# 4
  • Мнения: 7 723
Не я хранете насила. Защо да не може да яде само АМ? Нека яде само АМ няколко дни, после пробвайте пак пюренце - по лъжичка, две. Търпение трябва.
И аз съм на това мнение. Wink

# 5
  • Мнения: 914
Аз лично смятам от опит ако изостава в теглото от нормите и ръста трябва да направите изследванияРазказвам за мен   моя син се роди недоносен и наддаваше малко ,като растеше нормално Като достигна 7 мес започна да плаче всички казваха че е от зъбките ,после уж се разболя от грип и се оказа че е имал бактереологична инфекция която е спала от самото раждане и  бъбречни аномалии които не са били проявени до 7 мес И ако някой се бе досетил да му даде анализи на кръвта нещата щяха да бъдат съвсем прости

# 6
  • Мнения: 278
Ние сме абсолютно същите, ужасно злояди. С тази разлика, че вече сме на 10 месеца и пак яде само АМ. Максимум 100 мл в будно състояние и ако успея да я приспя до 1ч. след това й го наливам останалото. Заместили сме горе-долу следобедното ядене с кашите за лека нощ от бурканче или йогуртчета, от които изяжда най-много 130 мл. Откачила съм напълно в опитите си да я храня разнообразно, не иска нито готови пюрета, нито домашна храна, нито храна от кухня. Като стане време да я храня почва да ме втриса...  ooooh!

Нищо не мога да те посъветвам и да ти кажа хората, чиито деца ядат, просто не могат да разберат какво е да имаш такова злоядо дете. Опитвала съм да я държа да прегладнее, от което само се изнервям, а тя е в състояние да си заспи абсолютно гладна. Опитвала съм само с мляко няколко дена, но после пак не иска никакви пюрета.
Водих я на гастроентеролог, предписаха ни Перитол, давали го в най-крайни случаи. 10 дена го пи и ядеше много добре, няколко пъти по 190 гр. пюре и каша, но като го спряхме и пак същото.

Не знам, ако откриеш нещо свиркай...  Peace

# 7
  • Мнения: 914
А давали ли сте анализи от урина Не плаче ли когато се изпишква

А що се отнася за злоядите деца ,трябва консултация от добър лекар Аз имам три здрави и ядливи но с този злояд болничък мълчуган се излъгах от тогава не вярвам на теориите Ами нищо му няма на детето

# 8
Междудругото наистина нещо не е наред в урината й. Откриха й левкоцити и еритроцити. Сега ще пускаме и стерилна и ще нни гледат на ехограф. Просто не мога да свържа какво общо има това с неяденето, но явно има.
SVEAR, моля те, кажи как беше при вас, че почнах да се притеснявам и на нас да ни няма нещо бъбречно?

# 9
  • Мнения: 660
Защо да не може само на АМ? На 6 месеца и половина бях въвела по 2-3 лъжички ориз и едва започвах да въвеждам по лъжичка-две печена тиква. Какви са тия попари, кисели, каши, пюрета, а месните пък и аз няма да ги коментирам Shocked - аз месо дадох след деветия месец, по мои си съображения. Колко заместени хранения искаш да имаш на ден? newsm78 Детето до годинката има нужда основно от мляко и щом си го пие, не му го отнемай, за да го тъпчеш насила с друго  Naughty
Другото е, че може наистина от жегите да е. Виждаш, че Самуил е на година и месец, но и аз не мога да му набутам в устата повече от лъжичка-две нещо друго или 1-2 залъка хляб, основно на кърма и вода е напоследък. Като се захлади времето, похапва повече от други неща и като се затопли, пак спира да яде.

# 10
  • Мнения: 941
на моята приятелка на бебето също имаше единични еритроцити в урината,казали й,че е нормално.Колко са еритроцитите и левкоцитите?

# 11
Един път й откриха 4- 5 левкоцита и 2-3 еритроцита, на другия път съотношението беше обратно. Имаше и леки следи от белтък и урати, но го отдадоха на престоялата урина. В следващата вече изследвана на момента нямаше.

# 12
  • Мнения: 914
Охлювче не се притеснявай нещата трябва да се приемат спокойно и да се решават по бавно след като се помисли добре
Така ,ако има проблеми в урината се прави ултразвук за да се виде бъбреците в нормално състояние ли са ,имали рефлюкс и т н Не се плаши при повечето проблеми ако се вземе навреме правилно лечение има добър резултат и след време може и спомен да няма

# 13
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Охлювче,

пробвали ли сте кашите на Блевит. Водят ги за злояди деца. Вики беше такава (и сега е, но в по-малка степен)и много ги обичаше.

# 14
  • Мнения: 914
А какво общо има с урината и неяденето
Когато уреята и креатинина се увеличават значи кръвта не се филтрира добре и от там безапетитие
За Безапетитие може да е и причина анемията
Момичета аз сега се оттеглям ако искате нещо да ме питате на лични
Бъдете силни и спокойни с децата си Не се доверявайте на един лекар

Общи условия

Активация на акаунт