За големите деца и желанието да ги носим...

  • 1 625
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 309
Сина ми е на 3г...
До скоро вьрвеШе с 4асове и не е имал желание да го нося,но последните пьти,след 20 мин. ходене,застава пред мен и вдига рьце да го взема ooooh!

Замислям се отново за коли4ка Thinking Thinking Thinking
Сега разбирам,заЩо возят големи деца в детски коли4ки ooooh!

Вие как постьпвате в подобни ситуации...?

# 1
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Сядам на някоя пейка да си почине говорим нещо и той се отплесне и продължим ако нямаш желание да се връщаш към количката моят съвет е и да ти се тръшка не отстъпвай скоро ще го преодолеОтстъпиш ли веднъж после все ще знае ,че колкото по ти се тръшка ти отстъпваш.С големия ми син количката я отказахме на година и половина .Сега малкия ми син е но 1г и 5м и сме на път да я откажем,но ние живеем на центъра и всичко ми е в рамките на 15 най-много 20минути път.Така че ти си знаеш...

# 2
  • Мнения: 1 114
Ако се уморява детето, защо пък да не го возиш в количка. То и възрастните в жегите сме все уморени, пък детето...
Не виждам проблем никакъв.
Не разбирам защо трябва да се "отказва" количката!?! Това да не е като с памперсите или залъгалката? Срокове няма...

# 3
  • Мнения: 179
Моята щерка е почти на 2.Имаше период,преди около месец,в който изобщо не желаеше да стъпе на земята!Вярно,че е доста по-малка от твоя син,но аз също бих я возила отново в количка,на по-дългите разстояния,ако ще ме кара да я нося!Всъщност,исках да кажа,че и мина и сега отново си ходи,движим се почти без количка.

# 4
  • Мнения: 4 496
Спирам се,гушвам го или сядаме някъде да си почине.Най-често,когато го усетя,че не му се върви,гледам да не се отдалечавам много от вкъщи. Whistling

# 5
  • Мнения: 2 956
Моята дъщеря е на 2год. и 1 мес. От известно време е същата работа. Но малко след като проходи (почти на 1г и 2 мес) спрях да ползвам количка. Сега я гушкам. Ако няма на къде вече. Но количка няма да ползвам отново.

Теа на морето докато бяхме и виждах доста чужденци да возят 4-5годишни деца в колички. Според мен не е редно. Всеки си знае, както със всичко останало.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 272
Малката е същата от около месец. Обикновено казвам, че ще я взема : Ееей там и като видим пейка присядаме да си починем. Ако обаче имам работа, задължително сме с количка, че много се мотаем. Ака няма на къде, нося я.

# 7
  • Мнения: 314
Или вземах количка с нас, или носех. Нищо лошо не виждам в това. Сега е на 5 г. и още го нося понякога, и го правя с удоволствие.

# 8
  • Мнения: 459
Ако детето иска да стои в количката- добре. Но моята дъщеря е на 1г и 11 месеца почти, нито иска да въври, нито в количка.

# 9
  • Мнения: 2 005
Луд- умора няма  Peace Моят не върви , а бяга и не се уморява даже newsm78 Joy

# 10
  • Мнения: 8 999
Да - в градинката може да търчат като обезумели часове наред, но тръгнем ли нанякъде по улиците, се уморяват на десетата крачка. Въпреки, че вече са доста големички, този феномен все още се проявява. Мисля, че на три години е нормално да се ползва количка - за благото на майката, разбира се. От 3 до 6 г. се разнасяхме предимно с кола, така че не мога да съм съвсем обективна.

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ако веднъж е махната количката, да се връщат тези стари навици - не ми се струва добре  Thinking

Като иска да я вдигна, отново и отново обяснявам, че вече е голяма и тежка, не мога да я нося. Обикновенно клякам, гушкаме се малко и продължаваме  Simple Smile Ако каже, че е уморена, търсим пейка или местенце за почивка.

# 12
  • Мнения: 1 114
Теа на морето докато бяхме и виждах доста чужденци да возят 4-5годишни деца в колички. Според мен не е редно. Всеки си знае, както със всичко останало.  Simple Smile

Е, ние българите пък сме най-компетентни за всичко.
Защо не отиде да направиш забележка на тия чужденци, че не е редно?  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 4 668
Аз моят син и да искам , не мога да го нося много , просто ми тежи  Confused Той си иска , но обикновено го разубеждавам някак  Rolling Eyes
Не виждам нищо лошо в количката . Все пак децата не са като нас , изморяват се по - бързо . Да не говорим колко по - лесно е да си свършиш нещо , когато детето е в количка , вместо да се чудиш него ли да носиш , багажа ли , да го слушаш как мрънка ли ...
И не разбирам защо трябва да се отказваме от неща , които ни улесняват живота  Thinking

# 14
  • Мнения: 1 044
Ние сме на 2 г. 10 м. почти и ползваме или количката, или колелото. Когато реши, тича като обезумял и не се уморява. Но  за съжаление рядко решава да тича. През повечето време си стои кротичко, наблюдава, разпитва, изучава. Според мен е въпрос на характер. Аз се притеснявам за двигателната му култура, иска ми се да се движи повече, но немога да го накарам насила! Ако сме на разходка без количка, неминуемо е да се стигне до носене на ръце. А аз просто не мога да нося 15 кг.

Общи условия

Активация на акаунт