До кога се пият витамините,в които има и фолиева киселина?

  • 6 670
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 33
здравейте, отново се отправям с въпрос към по-опитните,тъй като тук в Лондон все още не мога да се доредя до лекар Sad ,вчера  си купих 30таблетки, пише да се пие по 1 на ден, но колко време не разбрах.Ако някой знае,да помага....Благодаря  newsm78 Hug

# 1
  • Мнения: 7 723
Какви са витамините?
Аз витамини почнах да пия по- късно.
По това време на бременносите си  пиех само фолиева к- на.
....а ги пиех до края.

# 2
  • Мнения: 1 685
и витамините и фолиевата ги пиех докрая!

# 3
  • София
  • Мнения: 33
"Pregnacare"  се казват

# 4
  • Мнения: 1 092
Фолиева киселина пиех до края на четвърти месец,витамините до края на бременността с двуседмични почивки  bouquet

# 5
  • Мнения: 9 050
Фолиева киселина пих до четвъртия месец ( докато мина триизмерния видеозон ). Витамини не съм пила изобщо.

# 6
  • Мнения: 728
Фолиева к-на пих до 4мес.(вкл),сега продължавам с Центрум матерна,които според гинекологът ми трябва да пия до края на бременността

# 7
  • Мнения: 368
Фолиева киселина почнах да пия от мига, в който разбрах, че съм бременна - 6 седмица. Витамините ги започнах в 12-та и ще ги пия до края

# 8
  • Мнения: 4 496
Фолиева пиех до края на 3-тия месец.Витамини не съм пила изобщо.Похапвах повече плодове и зеленчуци. Grinning

# 9
фолевата по принцип се пие задължително поне до края на 3-тия месец, а витамините за бременни почти всички съдържат и фолиева киселина. Виж какво пише,че съдържат витамините , за да не предозираш фолиевата киселина, повече от 400мкг на ден не е добре да пиеш.
За матерната повечето мнения, които изчетох при първата ми бременност бяха, че не е добре да се изпият повече от 2 или най-много 3 опаковки за цялата бременност, тък като тя съдържа много наистина полезни вещества, но от тях плода обикновено става по-едър и най-вече връзките на черепчето на бебо се заздравявали много и после по-трудно се ражда ако се ражда нормално. Преди раждането  , а и след това Simple Smile , свръзките между отделните части на черепа не са здраво фиксирани и при раждането това позволява черепчето така да се деформира, че да се улесни излизането на плода през родовите пътища, затова повечето бебета, родени нормално са с леко издължени главички. Това разбира се улеснява много и майката при раждането, защото представете си да родите дете с диаметър на главичката примерно 10 см/ не знам колко точно се раждат всъщност/ и 12 или 13 см.........И да не се притесниш, че главичката ще остане такава, нищо подобно, всичко си е савсем нормално и главичката си добива нормалната форма за 1-2 месеца. Ние се родихме с главичка като пъпешче Simple Smile
Иначе сега/ с 2-рата бременност/  са ми препиръчали едни витамини, казват се Сюпле Маман, които съдържат по-малко вещества и ги пия през цялата бременност. Много съм доволна, защото ако не пия нищо/както направих първия път/ се чувствам отпаднала и не ми се прави нищо Simple Smile

# 10
  • Мнения: 10 982
dss много хубаво ти го е обяснила. Peace
Иначе аз пих само фолиева киселина, до края на 4 месец. Не съм пила допълнително витамини за бременни, заложих на рационалното хранене.

# 11
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Фолиевата киселина я пих до 5 месец,а витамините от там до края и от време на време Матерна

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Фолиева пиех до 5-6 месец, а после до края на бременността си пиех витамини пиради нисък хемоглобин, а в тях имаше и фолиева киселина

# 13
  • София
  • Мнения: 33
Да ,разбирам, тук много бавно става всичко,ако искате ми вярвайте ,но още убеждавам GP-то си ,че съм бременна, показах му 3теста,изследваха ми урина ,и сега след 2седмици трябва да се обадя ,да си запиша час и чак тогава ще ме прати на болница, аз (според мен) започвам трети месец,последния ми цикъл беще 17юни.тези витамини ги видях в един магазин (АЗДА),и си ги купих.с мъжа ми се шегуваме,че съм си GP, но е трагикумично.ужас.много бавно става всичко и съм много разочарована от тази система в Лондон.... Naughty Cry Confused

# 14
  • Мнения: 9 050
Да ,разбирам, тук много бавно става всичко,ако искате ми вярвайте ,но още убеждавам GP-то си ,че съм бременна, показах му 3теста,изследваха ми урина ,и сега след 2седмици трябва да се обадя ,да си запиша час и чак тогава ще ме прати на болница, аз (според мен) започвам трети месец,последния ми цикъл беще 17юни.тези витамини ги видях в един магазин (АЗДА),и си ги купих.с мъжа ми се шегуваме,че съм си GP, но е трагикумично.ужас.много бавно става всичко и съм много разочарована от тази система в Лондон.... Naughty Cry Confused

Не само в Лондон, миличка. В цяла Англия е така. Аз като бях там си премазах два пръста на една врата. В спешното ми ги залепиха с лепенка  ooooh! Добре, че имаше към кого да се обърна, та сега си имам два здрави пръста. Защото можеше и да ги нямам ( положението изобщо не беше за лепенка ).

А една друга мама разказваше за спонтанния си аборт и как е трябвало да си дойде до София, за да извадят мъртвия плод, защото там и казали, че не е спешен случай....Изобщо в тая страна лекарите са за публичен разстрел. Ако можеш да си намериш някой доктор българин, направи го. Ще си спестиш много главоболия.

Обожавам Англия, обаче да не ти се налага да търсиш лекар в тая страна.

Общи условия

Активация на акаунт