Болка ниско долу

  • 6 889
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Здравейте момичета,

Искам да попитам на вас случвало ли ви се е такова нещо.
Малко предистория Crazy
Мерия БТ и ову-то и най ниските температури бяха на 8-9 този месец.....сладкото ми има астенозооспермия.....но въпреки това на 8  luvbed, но след даден сутринта материал за спредмограма...
И сега имам чувството, че матката ми непрекъснато се стяга,а от време на време (извинете ме за глувавото сравнение ама няма как по друг начин да го опиша) "нещо като напъни навън".Имам болка в ляво долу, която дори след но-спа е все така тъпа и не отшумява...
Дочи чак левият крак леко ме наболява......
Е на някои да му се случвало такова чудо.....

По между другото цилъла трябваще да ми дойде на 15, но имам късно ову...беше на 24-25 ден не съм правила до сега тест, а и не се надявам много....заради астенозооспермията...........

И малко вече ме притеснява тази болка.....и се чудя какво да правя......
Дайте малко светлина в тунела  Hug

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 12:21 от Flying

# 1
  • Мнения: 167
Миличка,направи си тест.

Аз ги имам тези болки от малко след овуто  и сега съм бременна както се вижда от лентичката.

Дано ,стискам ти палци.

# 2
  • Мнения: 674
Flying направи тестче  Peace с 3 дни закъснение и един от признаците на ранна бременност,
ха дано да е  EFP Желая ти го от сърце ! Hug

# 3
  • Мнения: 245
Благодаря за бързите отговори.....ама момичета само 10 ден след ову-то е.....има ли смисъл толкова рано.....не че нямам 10 теста в шкафа дето ме чакат  Crazy.............маи ми се иска да изчакам да не се разочарова.....давайте съвети.... Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 3 453
Направи си тест 15 дни след предполагаемата овулация!

Ние също сме с астенозооспермия и още куп неща. Миналия месец имах същите симптоми като твоите - не бях бременна. Този месец симптомите са пак същите, предвид показателите от спермограмата, не се надявам твърде!
Изяснихте ли причината за астенозооспермията? При андролог ходихте ли?
Дано да е това, което искаш! Praynig

# 5
  • Мнения: 167
Миличка,за теста при всеки е различно.

Тъй като бях сигурна, че съм бременна, си го направих на 10 -тия ден от предполагаемата овулация и той ми показа 2 чертички с много слаба 2-ра ,но все пак я имаше.

Така,че ти си прецени,но може би е по добре да изчакаш още 2-3 дни.

# 6
  • Мнения: 245
SLADKA MAMA  мисля  утре да направя да видя, какво ще стане....дано да са двееееееее Wink))))))) Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

_Hope_  имаме час за понеделник 20.08 при Кацаров и ще видим какво ще каже.....при вас как са нещата...ходихте ли ....кои ви препоръчаха и ако сте ходили доволни ли останахте....

При нас това е положението:

обем - 3,5 /реф 2-6 ml/
вискозитет - нормален /normal,abnormal/
ph - 7,6 /7,2-7,8/
концетрация - 83 млн/мл /40-120/
общ брой - 290,5 млн на еякулация /80-720/
Подвижност:
(а)бързо подвижни -  25 % />60 (а+b)/
(b)slabo podwivni - 10 %
(c) непрогресивно подвижни - 10 % /~10/
(d) неподвижни - 55 %
Морфология:
нормална - 30 % />60/
главични дефекти - 45%
шийни/на средното парче дефекти - 7 %
с цитоплазматичен остатък - 7 %
опашни дефекти - 4 %
специфични дефекти -7 % /деканитирани/
Еозинов тест - 58 % / >70 /
Клетки на сперматогенезата - 10 млн./ml /< 1 /
Левкоцити 3 мил./ml /<1/
Аглутинати / /<1-2 на поле/
Тип на аглутинация:
глава с глава(H-H) /
опашка с опашка(T-T) /
Смесена /
Други тестове:
HOS тест 49% />60/
MAR тест
IgG -
igA -
тестове за сперматозоидна функция:
Акрозинова(желатинолитична)активност - 54% />60/
тест за хоматинова конденцазия - 47% />60/
% функционираща фракция 15 % />22/

Индекси:
TZI - 1,9  /< или равна 1.6/
SDI - /    /< или равна 1.6
Fi - 0,4    /1.0 до 2.о фертилен; 0,1 до 0.9 инфертилен; 0 - стерилен

Заключение: Аsthenoteratozoospermia, с морфологични абнормалитети,характерни за Varicocele.


След 10 дни на 08.08 дадохме материал на място в клиника Щерев за разширена спермограма. Данните от които са:

дни въздържание...4..........(3-5)      консумация на алкохол ...не.....
Abstinence in days            alcohol concentrates
лечение с антибиотици,антиалергени.................не..................................................
Antibiotic, antiallergenic treatment
материалът е получен чрез     даqмаструбация    qелектроеякулация
Material is obtained by      masturbation        electroejaculation
qтестикуларна екстракция   qперкутана епид.аспирация други
TESE-testicular extraction      PESA-perc.epidid.sperm aspiration
материалът е:  даqдаден на място 
време на вечняване в лабор.условия.....20........(до 60 min.)
цвят.слонова кост...........      обем....5......(2.0-6.0мл)
рН ....N......(7.2-7.      вискозитет/viscosity……1….(0,1,2,3)
желатинови конгломерати.....не..........    левкоцити.......10...............(3-5)
аглутинати......не......................      тип.............................
незрели кл.от сперматогенезата......да............
обща концентрация на сперматозоиди/1 мл...........23.106.............(20.106/ml)
нормокинетични сперматозоиди....35.....%   (≥ 50%)
хипокинетични (hypokinetic)...13....%   акинетични(akinetic)…52…%
концентрация нормокинетични /1 мл................8. 106.....................(10.106/ml)
обща концентрация на нормокинетични...............40.106.................(20.106/ml) в обема



Обработка и ин-витро култивиране на сперматозоидите, биологична преживяемост и прикрепителна способност


Концентация на сперматозоидите  ..............16.106........................ в 1мл
Sperm counts/ml
Хиперкинетични сперматозоиди (Hyperkinic sperm cells)....80......(≥90%)


HZA – опит
Добавят се по 50 000 обработени сперматозоида от пациент и 50 000 обработени сперматозоида от тестван донор (фертилен) към ½ яйцеклетка в две отделни микро-капки. След 4 часа инкубация се оценява броят на прикрепените към яйцеклетката сперматозоиди в съответно съотношение-HZI-hemi zona index.
HZA-hemi zona assay 50 000 processed sperm cells from the patient and 50 000 sperm cells from a tested donor (fertile men) where added with ½ of female egg in two separated micro-drops. After 4 hours incubation the total number of banded spermatozoa was evaluated as hemi zona index (HZI)
HZI=…60……. (≥35)

Биологична преживяемост за 24 ч:
Evaluation of survival rate 24 h

...62...........% (≥50%) добре подвижни сперматозоиди в инкубатор In incubator

....75..........% (≥50%) добре подвижни сперматозоиди на ст.температура At RT


Оценка на морфологията по Kruger’s strict criteria.
.
С нормална морфология ...23.......бр......11.9..............% (≥14%)
   
С анормална морфология      ...170.......бр.........88.1..........%

 с макроцефалия...4...бр.      с микроцефалия....33......бр.

  с двойни главички..4...бр.      с аморфни главички..115...бр.

  с шиловидни главички ..1....бр.  с tappering форми..0..бр.

  с шийни дефекти .....7..........бр. с опашни дефекти..5..бр.

  с цитоплазматичен остатък ....1.......бр.



Заключение Conclusion and recommendation:     ……Asthenozoospermia………………………
HZA и биологична преживяемост на сперматозоидите 24 часа в инкубатор  и на стайна температура- в норма, морфология по Kruger,s- под норма...............


o IUI-h    o IVF-h   o IVF-h+ICSI-h      o ICSI-h   o other       
IUI   - intrauterine insemination
IVF  - in vitro fertilization
ICSI - Intracytoplasmic sperm injection with housband sperm

# 7
  • Мнения: 31
Здравейте момичета,

Искам да попитам на вас случвало ли ви се е такова нещо.
Малко предистория Crazy
Мерия БТ и ову-то и най ниските температури бяха на 8-9 този месец.....сладкото ми има астенозооспермия.....но въпреки това на 8  luvbed.
И сега имам чувството, че матката ми непрекъснато се стяга,а от време на време (извинете ме за глувавото сравнение ама няма как по друг начин да го опиша) "нещо като напъни".Имам болка в ляво долу, която дори след но-спа е все така тъпа и не отшумява...
Дочи чак левият крак леко ме наболява......
Е на някои да му се случвало такова чудо.....

По между другото цилъла трябваще да ми дойде на 15, но имам късно ову...беше на 24-25 ден не съм правила до сега тест, а и не се надявам много....заради астенозооспермията...........

И малко вече ме притеснява тази болка.....и се чудя какво да правя......
Дайте малко светлина в тунела  Hug
Здравейте на всички! И при мен се появи преди месец такава болка. Аз специално усещам някакво натежаване. Все едно някой ми дърпа вътрешностите. Отвратително е. При мен но - спа вече не ми действа и когато е непоносима болката си пия Аулин на прах.

# 8
  • Мнения: 3 453
Flying ,
темата ти вече е за проблемно, но ще ти пиша тук!

Нашите показатели са почти същите.  Ходехме при Кацаров миналия понеделник. Диагнозата е двустранно варикоцеле I и II степен. Д-р Кацаров не препоръча операция за сега. Назначи ни лечение с витамини и антиоксиданти.
Придполагам, че и при вас ще е същото.
Хубаво беше да пуснете и хормони - Testosteron, LH, FSH, Estradiol.

Много е важно съпругът ти да спре да пуши и да пие!
Бирата съдържа естествени естрогени, които намаляват броя на сперматозоидите!
Да намали консумацията на месо, млечни продукти, боб и грах, които също може да съдържат естрогени.
Да избягват горещи вани. Производството на сперматозоиди е по-ефективно, когато тестисите са охладени.
И никакъв твърд алкохол и цигари!!!! Naughty

Много сме доволни от прегледа при д-р Кацаров. Изключителен специалист! Приготви си въпроси, запиши си ги, за да не ги забравиш и питай! Той отговаря изчерпателно на всички въпроси! Отидете двамата и задължително влез със съпруга си в кабинета!
Дълго стана, ще ти пиша на лични! Hug
След прегледа можеш да си пуснеш тема в проблемно или в Зачатие. Така ще събереш нужната ти информация! Много двойки имат нашия проблем! Не се тревожи, всичко ще се оправи, но трябва време! Hug
Успех!  bouquet

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 13:12 от _Hope_

# 9
  • Мнения: 245
Мила _Hope_ ,

Аз писах преди в проблемно, но днес конкретно за болката ниско долу исках да се консултирам.Извинявам се че се отклоних...
Аз преди четох твой пост, че на 13 сте при Кацаров Wink)))
Благодаря ти за милите думи.
Моля те пиши на лични горе долу какви въпроси зададохте...
 HugБлагодаря ти!

# 10
  • Мнения: 88
Flyinq, при мен тази болка, която описваш, беше един от ранните признаци и за двете ми бременности.Особено при втората ,когато бях на 30 год.И после доста време без при4ина се появяваше и отминаваше пак така.Искрено се надявам да е това , на което се надяваш.СТИСКАМ ПАЛЦИ!!!!!!!!

# 11
  • Мнения: 245
Thumbelina благодаря мила утре ще се тествам и ще видим Wink
 Hug Дано! Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 12
  • Мнения: 1 081
Такава болка е показателна за бременност, много бременни, преди още да знаят изпитват такава, аз също бях така. Утре като направиш теста, да пишеш, ако е -, не се отчайвай защото е рано, повтори пак.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Направи ли тестчето,миличка Praynig

# 14
  • Мнения: 245
Здравейте момичета,
Правих един тест вчера привечер - е.
Утре пак Wink със първата урина!

Благодаря, че се интересувате! Hug

Общи условия

Активация на акаунт