Как се въстановяват здравно-осигурителни права?

  • 913
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 440
Как става точно тая процедура? Говоря за случаите , когато са платени поне 9 здравни вноски , а лицето още седи със статус "прекъснати задравно-осигурителни права" Confused Ако има някой идея , да помага , моля!

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 829
би трябвало да са възстановени вече правата newsm78

# 2
  • Мнения: 526
9 вноски не са достатъчни.Трябва да имаш платени здравни осигуровки за поне 12 месеца назад без прекъсване,за да ползваш медицинско обслужване през Здравна Каса.
Осигуровките се внасят само по банков път или чрез специален пощенски образец на запис.
Ако нещо не ти е ясно,пиши ми на лични,ще ти обясня.

# 3
  • Мнения: 524

Ако нещо не ти е ясно,пиши ми на лични,ще ти обясня.
Аз не съм прекъсвала внасянето на здравни осигуровки, но в момента съм с прекъснати здравно осигурителни права. Все още съм в майчинство и не са спрели да ми го превеждат. Всичко е внасяно - вноски, придружителни писма. Имаш ли идея защо се получи така и знаеш ли къде да отида да оправя проблема?

# 4
  • Мнения: 526
 Виза,не би трябвало да е така.Сигурно се касае за някаква грешка PeaceЕто ти линк към сайта на НАП (Национална Агенция по Приходите)с адреси и телефони на всички техни клонове.Предполагам,че от такъв клон по местоживеене можеш да изискаш справка за внасяните ти осигуровки.

НАП

А здравната каса има телефон за въпроси и консултации на граждани-0800 14 800,не е импулсен,звъняла съм Grinning.На него можеш да се опиташ да обясниш,че имаш проблем и предполагам,че ще те ориентират какво да направиш,за да се изясни проблема Peace
Аз лично много ги мразя тия институции TiredКакви ли не каши стават с тях Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 524
Благодаря, ти за информацията, в понеделник ще опитам да се свържа с тях. Кашите са наистина огромни, казаха ми, че ако не съм осигурена здравно, няма да ми превеждат майчинството, а не са го спряли, направо нямам думи.

Общи условия

Активация на акаунт