Къде предпочитате да живеете- в голям или малък град?

  • 30 436
  • 333
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 977
Здравейте, мили форуми и форуми!
Реших да пусна тази тема за да споделим нашите предпочитания къде предпочитаме да живеем малкият или големият град?
И така аз предпочитам да живея в малък, тих и спокоен град, в какъвто живея и сега. Не харесвам големите градове поради много причини...
1.Много са шумни и няма как да се разминеш от коли
2.Много са пренаселени и следователно няма работа за всички жители
3.Всичко е ужасно скъпо, дори за един килограм домати трябва да ходиш на магазина да си купуваш поради простата причина че навсякъде само блокове има, и същи почти не остават
4.Не познаваш много хора освен- роднини(ако имаш такива в големият град), приятели,съседи и ако ...но колко може да са те малцина...и следователно си сам и в много труден момент понякога няма на кого да разчиташ
5.Стават убийства, кражби, залагат се бомби и какво ли още не от рода на престъпленията
6.Боклуците от казаните са извън тях, а не вътре където им е мястото, а да не говорим за друга мизерия
6.Дори къщите са скъпи, да не говорим за поддръжката им
Общо взетох това е, ако има нещо още след това ще допълвам, че сега нямам много време...

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 10:31 от SlaDk0_i_SoLeNo

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
кАде Shocked Shocked Shocked Да беше само веднъж, щях да помисля, че е правописна грешка, но... ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 233
Аз се чувствам перфектно в града в който живея сега, средно голям, около 100 хил. души - спокойно ми е и се чувствам уютно тук. А и е мнооого красив град В.Търново все пак Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
3.Всичко е ужасно скъпо, дори за един килограм домате трябва да ходиш на магазина да си купуваш поради простата причина че навсякъде само блокове има, и същи почти не остават
ДоматЕте са сериозна причина да се замисля, наред с блоковете и липсата на земеделска земя между тях  newsm45 newsm45 newsm45
Интересни съждения прочетох, чакам още. Ще вкарам малко клише, и този път аз ще напиша, че отивам за пуканки и бира  Popcorn newsm55 Ще има урожай и за правописните бисИри.

# 4
  • Мнения: 998
Цял живот съм живяла в София, но от януари месец, мъжът ми си смени работата и се преместихме в Бургас. Категорично мога да кажа, че предпочитам "големия" град.

# 5
  • Мнения: 6 991
 Rolling Eyes
Ох, какво да ти кажа...За някои неща не си съвсем права. Хич не ми пука, че си купувам доматите, честно #Crazy Макар че това съждение съм го чувала и от мъжа си, който е също от малък град.
В големите градове, девойко, има повече работа, за това са пренаселени  Laughing Иначе защо им е на хората да ходят там? За прекрасното строителство и бетон ли.... Laughing
За боклука си права, но да кажем, че съм го виждала и в малки градове...Там пък се разхождат овце и кози сред блоковете?!?!?! То не че наскоро не видяхме коне по Цариградско Mr. Green
Ама какво ли се захващам да обяснявам. Най-вероятно ще отидеш да учиш в по-голям град и ще усетиш разликата.  Wink
Иначе предпочитам да живея в голям град, но не от софийски тип. Пловдив, Стара Загора, Бургас...

# 6
  • Мнения: 1 800
Идеала за мен е по-малък град, но достатъчно близо до големия, защото не мога да се лиша от хубави магазини и кулутурни мероприятия

# 7
  • Мнения: 3 036
Дрън - дрън момиче,
За снобизъм чувала ли си?!
За това как те одумват, защото си мислят те като те познават те "одумват".
За переспективата да си намериш работа е няколко пъти по- голяма?!
Да Габрово е с настина сстрахотна природа ама с нея живее ли се?!
Препоръчват ти, -  не -  пожелавам ти да отидеш да учиш, после се върни в родния си град и работи, да видим дали можеш.
Хубаво е че харесваш градчето си,
но Naughtyслез на земята!

# 8
  • Мнения: 77
аз се преместих от сравнително "среден" град в софия. за момента тук се чувствам на мястото си /разбирай университет, работа, хора, култура, заплата.../ но  с мъжо сме решили да се преместим в неговия град като се пенсионираме. той също е от категорията "среден". и също много живописен между другото Wink

--сат

# 9
  • Мнения: 6 991
Я, за Габрово ли идело реч Shocked  Хич не останах с впечетление от него за малко градче, чистота и прочие.  Laughing

# 10
  • Мнения: 3 036
Къде се спомена  - чист? newsm78
А колкото до големина - голям ли е  -  съжелявам дребен еснафски град

# 11
  • Мнения: 6 991
Ами тя някъде горе беше писала, че в големите градове боклукът бил извън кофите и бла-бла. Аз почти живях там (да се разбира по 4 дни от 7 в седмицата Laughing) 2 години и не останах с впечетление да е по-прибрано и по-чисто. А това за колко е голям
 , просто го сравнявам с друг малък град, този на мъжа ми - 12 хиляди жители, уж, без градски транспорт, без кино, без такиста...В Габрово тия работи ги имаше Mr. Green

# 12
  • Мнения: 565
Оби4ам и живея в много голям град. Харесвам суматохата.  Mr. Green  bouquet

# 13
  • Мнения: 6 167
Здравейте, мили форумки  и форумци!
Реших да пусна тази тема за да споделим нашите предпочитания каде предпочитаме да живеем-в малкият или големият град?
И така аз предпочитам да живея в мълък, тих и спокоен град, в какъвто живея и сега. Не харесвам големите градове поради много причини...
1.Много са шумни и няма как да се разминеш от коли
2.Много са пренаселени и следователно няма работа за всички жители
3.Всичко е ужасно скъпо, дори за един килограм домате трябва да ходиш на магазина да си купуваш поради простата причина че навсякъде само блокове има, и същи почти не остават
4.Не познаваш много хора освен- роднини(ако имаш такива в големият град), приятели,съседи и ако работите-шефове...но колко може да са те малцина...и следователно си сам и в много труден момент понякога няма на кого да разчиташ
5.Стават убийства, кражби, залагат се бомби и какво ли още не от рода на престъпленията
6.Боклуците от казаните са извън тях, а не вътре където им е мястото, а да не говорим за друга мизерия

някои вметки - въпроси :
-В Дулово за всички жители ли има работа? Урбанизация знаеш ли какво е?
-В Дулово къде си изхвърляте казаните с боклук?
-Как реши, че в големия град познаваш по-малко хора newsm78
-Отглеждането на доматето задължително ли е, ако имаш къща? Laughing
- На колко си години?


по темата - предпочитам да живея в огромен град - поне 10 милиона жители.

# 14
  • Мнения: 4 300
Много интересно откъде да си купиш доматите освен от магазина. При положение че работиш нещо едва ли ще ти остава кой знае колко време за садене, поливане, плевене и т.н. на доматЕте в градината. Освен ако разбира се по стара българска традиция не живееш с баба, дядо, мама и т.н., които да ги гледат.

Общи условия

Активация на акаунт