Лесно ли свикна детето ви в отделна стая?

  • 1 014
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 275
Здравейте на всички мами!Съвсем скоро предстои да преместим беба в собствена стая. Смятам, че на 10-месечна  възраст не е рано да предприемем тази стъпка. Та въпросът ми е към всички, които са отделили бебетата си. На каква възраст?? Имали ли сте някакви проблеми с това, бързо ли са свикнали и т. н.???

# 1
  • Мнения: 858
Ние още с пристигането от болницата го настанихме в неговата стая.Не се будеше,спеше си,но аз ходех да го проверявам през 3 мин.И преместихме леглото му в нашата стая.Когато започна да се изправя сам в леглото си ,да пълзи и пристъпя вътре ,се въртеше и разхождаше като пумпал цяла нощ.Всичко това спейки.Беше на 10 месеца.Непрекъснато се будех,да гледам какво става и решихме,че му е време да се връща отново в неговата стая.През деня го оставях да си играе повече време там,за да му е познато всичко.На обед го слагах там да спи и две седмици по-късно го оставихме и за през ноща.Две сутрини между 4 и 6 се будеше и го взимахме в нашата стая.И това беше със свикването.И сега денем го нося в хола,за да ми е под око,а той иска да си играе в стаята.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 61
"Изнесохме се " от спалнята, когато беше на 1,5 г. Хубавото беше, че хола / където спяхме/ и спалнята на Цеци бяха преходни и никога не затваряхме вратата. Дори и зимата. Кошарата му беше срещу вратата и като се изправеше ни виждаше.
Въпреки това не мога да кажа, че свикна лесно. Поплакваше си всяка вечер като го оставим сам; през нощта идваше с възглавницата при нас. Той и до сега понякога се вмъква нощем при нас, но много рядко. Трудничко , но свикна да спи сам. Важното е мама и тати да стискат зъби и да не се поддават на провокациите. Ако усети че се колебаеш, или ти е жал за него,защото е сам - ще прави циркове дълго време. Големи хитруши са. Ама пък затова са сладки и уникални.

# 3
  • Мнения: 4 451
Моите свикнаха много лесно. Голямата ми дъщеря я отделихме в самостоятелна стая на 1г. и вече толкова е свикнала, че никога не е правила пазарлъци да спи при нас. Бебето от около 3-4-ти месец спи само в стая (при отворени врати, за да го чуваме). Още е малка, но мисля, че и тя ще свикне така.

# 4
  • Мнения: 2 242
Зори беше много поспаливо бебе, но обичаше да има спокойствие и тишина. Отделянето й в нейната стая не беше просто лесно ... тя направо си отдъхна от нас  Mr. Green най-после спокойствие hahaha
Отделих я на 11м, но според мен закъснях - трябваше още на 7-8м
Кога ще се отдели и как ще го приеме е много индивидуално и си зависи изцяло от детето и средата. 

# 5
  • Мнения: 1 233
Ще следя темата. И на нас ни предстои същата процедура.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Ние отделихме Мони на 11 месеца, смятам че беше идеалното време. Чувства се чудесно, когато се събуди е свикнала да си играе в леглото или да си пее, а не да ни мрънка на главите да я вадим от кошарата, както беше когато спеше с нас в стаята. Малко неудобно че все още се буди през нощта, и се налага да обикаляме, но скоро се надявам да мине и това.

# 7
  • Мнения: 649
нашите ги преместихме, една седмица след рожденния им ден. свикнаха сами за по-малко от сидмица. сега са си почти по цял ден сами в стаята, а като искат да отиде някой при тях, ако са си затворили вратата, или викат, или тропат по вратата Joy

# 8
  • Мнения: 6 607
Изнесохме се от детската преди 2 месеца и въобще не му направи впечатление.

# 9
  • Мнения: 8 999
Моите деца никога не са спали при мен и баща си - от първия им миг вкъщи дадох ясно да се разбре кой къде живее.

# 10
  • Мнения: 10 982
Дъщеря ми си е в отделна стая от 1-вия ден вкъщи. Колкото по-рано детето свикне да спи само, без да усеща чуждо присъствие до себе си, толкова по-добре.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери никога не е спала при нас,но от годинката насам не иска да заспива сама и се приспиваме.

# 12
  • Мнения: 332
Направо ви завиждам. Tired Хари е почти на 3 и още не иска да заспива сам или поне на светната лампа, а отделянето на този етап ми се струва немислимо. Като бебе много се будеше през нощта, а и живеехме при свекърите и нямаше свободна стая. Изпуснах подходящата възраст за отделяне сега ще видим кой "влак ще хванем" Laughing

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
На 11 месеца се изнесохме с баща и от спалнята PeaceСега тя спи сама на спалня,а ние се свиваме на едни ъглови легла,като аз,спя на по-късото,но това е положението Blush

# 14
  • Мнения: 2 577
моята версия по въпроса е - колкото по-рано толкова по-добре   Mr. Green

Моите деца никога не са спали при мен и баща си - от първия им миг вкъщи дадох ясно да се разбре кой къде живее.
  Peace

баткото успя да се  "облагодетелства" да спи при нас само до 3-4 месеца

Общи условия

Активация на акаунт