колко време след аборта?

  • 1 263
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
колко време след аборта ви дойде цикълът? след missed abortion ми чистиха матката на 16 юли /. вече мина повече от месец, а нямам меструация. докторът каза, че няма нужда да чакаме за подновяване на опитите зас бебе и аз все чакам да ми дойде, за да почнем да бебеправим. междувременно правихме секс без да се пазим преди около 2 седмици. възможно ли е преди да дойде цикълът след аборт да се забременее?
извинявайте за глупавия въпрос, но никак не съм наясно с нещата. ще чакам мненията ви. Simple Smile
 Simple Smile

# 1
  • Мнения: 481
На мен гинеколожката ми беше казала че до 30-40 дни ще ми дойде, но ми дойде чак към 48-50 (не помня точно).
Според мен е невъзможно преди да ти дойде цикъла да забременееш.
 Hug

# 2
  • Мнения: 533
На мен ми дойде след 40-я ден след аборта.
Според мен, веднага след аборта едва ли ще имаш овулация, от там и шанса за бременност е нищожен.

# 3
  • Мнения: 361
на мен докторът ми каза, че след 2 до 3 седмици тр да ми дойде. но явно не е точно така:-)все пак си взех да си направя един тест /може би има 0.01 % вероятност за ову след аборта, знам ли..../ много зле ми се отрази цялото това преживяване и вече много лесно се притеснявам.... благодаря за отговорите.

# 4
  • Мнения: 130
Дойде ми на 36 ден

# 5
  • Мнения: 486
 Hug съжалявам за загубата ти
На мен ми дойде околко 45 дни след това.Това , че не е нужно да чакате   Thinking не знам , на мен ми бяха казалли че са нужни 3 месеца за да се възстанова физически и ако забременея по-рано има триск от спонтанен аборт, не ти натрапвам мнението си, но консултирай се и с друг лекар.По-добре да изчакате с опитие отколкото да преживеещ пак същото.

# 6
  • Мнения: 1 335
Моят цикъл си дойде на 28 ден, но беше защото пих противозачатъчни от деня на процедурата за три месеца. Лекарите ми обясниа тогава, че редовна М. идва до 40 дни, което е нормално. Казаха ми никакъв секс 6 седмици след кюретажа, пазене 6 месеца. Това за пазенето е индивидулано - определя го лекарят ти, в зависимост от много фактори.
Не пропускай прегледите, за да се увериш, че всичко е наред.
Надявам се скоро да прегърнеш своята рожба

# 7
  • Мнения: 167
Здравей и от мен.

Аз изгубих бебето си в средата на 6-ти месец.Правен ми е и кюртаж след раждането.
30 дни след това отидох на преглед и вече имах доминантен фоликул т.е имах и овулация и имах и лигавица.По-тънка, но я имах.

Според мен е по-добре да изчакаш поне 2-3 цикала преди да подновите опитите за да се възстанови лигавицата.
Иначе рискуваш да направиш спонтанен аборт.

Консултирай се с още един лекар.

# 8
  • Мнения: 100
на мен ми дойде след около 30дни
а относно бебеправенето,моето доки(дето е дедо Laughing)ми разясни,че щом изкарам един нормален цикъл,значи репродуктивните ми органи и ф-ции са нормални(възстановени) и мога да си имам бебе..

# 9
  • Мнения: 3 166
На 45-ия  ден.
А за бебеправенето - повечето лекари препоръчват от 3 до 6 месеца. Все пак зависи и в коя седмица си загубила бебето. За да си спокойна в успешния изход от следваща бременност, дай си време. Макар че съм чувала за мами, забременели месец след аборт и износили успешно дечица.

# 10
  • Мнения: 429
Мила  benissima  ,
моят кюретаж беше на 11. Юли...все още не ми е дошло...Преди 2 дни бях на лекар, гледаха ме на вагинален ехограф....всичко изглеждало нормално...матката ми била изчистена и спокойна...виждал;и се фоликули...
Лекарката каза, че при всяка жена  е индивидуално и можело и на 60 ден да ми дойде...все пак се разбрахме, ако МЦ-то го няма до края на месеца да го предизвикаме с хапчета (дано не се наложи все пак..)...
И аз няма търпение да започна с бебеправенето...., но наистрина мисля, че трябва да изчакаме поне 2-3 МЦ, а след това кой знае....след кюретаж се забременявало по-лесно....казват някои...ДАЖ БОЖЕ!!!
Хех baraborka...хубав прякор имаш Laughing Laughing Laughing
Желая успех на всички ви!!!
 
 

# 11
Спокойно Simple SmileНа мен ми дойде на 38 ден/30-40я ден е нормално/Също ми казаха че не трябва да 4акаме,а може веднага след 1я цикъл да пробваме.Е Grinning..пробвахме и сега 4акаме резултатите-да видим Praynig ри мен аборта беше много рано-в 6г.с.което има зна4ение,освен това не са ме кюретирали,а ми го направиха с един мн фин метод,при който само се аспирира със спринцовка съдържимото,без да се засяга лигавицата,т.е.има зна4ени относно това дали трябва да се 4акат няколко месеца или не.Успех ти пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт