Желаещи да коментират темата за детските надбавки по бТВ???

  • 1 349
  • 11
  •   1
Отговори
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Здравейте! бтВ търсят майки, които да се изкажат по темата за надбавките - преди и след въвеждането на плоския данък, хора, които ще бъдат засегнати по някакъв начин от промените, хора, запознати с темата???
Снимките ще са утре в някоя градинка, където ви е удобно.
Моля желаещите да пишат тук или на лични. Поздрави!

# 1
  • Мнения: 668
Напишете моля кога ще се излъчва предаването - дата и час, защото се интересувам от темата, макар и да нямам възможност да се включа в нея.
Благодаря предварително. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 9 050
Ако няма други желаещи, бих могла да се включа. Сега имам свободно време.

# 3
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Не знам кога ще е предаването... Zina, писах ти ЛС.

# 4
  • Мнения: 4 181
аз с огромно удоволствие бих се включила  Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 9 050
Гледах го. Ама нещо идеята не я разбрах. Махат семейното подоходно облагане, и го компенсират с  увеличаване на детските. Е да де, ама обикновено тези, които имат облагаеми доходи и се възползват от семейното подоходно облагане, не получават детски ( болшинството от тях, има и изключения. ) И то се получава, че махат облекчението на едните и ги компенсират като увеличат парите на другите. Нещо не ми е много компенсаторен този механизъм. Да компенсираш някого означава, като му вземеш нещо, да му дадеш на него нещо друго. А не да вземеш от някой, да дадеш на някой друг и с това първия бил компенсиран.

Не че имам нещо против. Няма лошо да им увеличат детските. А с плоския данък, ще ни възстановяват по максимум 42 лева на година ( толкова са 10% от 420 лева ). Така че, не става дума за някакви загуби, за които да жаля. За 40 лева, може и да не се разкарвам до НАП даже. Може да ме домързи. Но механизма ми е странен.

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 20:29 от ZinaSt

# 6
  • Мнения: 406
ОХ!!!!!!!!Болното място на толкова хора.Аз за съжаление не мога да отида заради разтоянието но иначе с удовлствие щях да го направя. family6 newsm10 newsm51

# 7
  • Мнения: 537
ZinaSt или някоя друга мацка, може ли само да ми кажете плоския данък от 10% не беше ли за облагане на всички доходи?  newsm78 Аз така го разбрах, мярнах нещо по новините, но понеже отдавна не съм гледала телевизия и нещо явно не съм доразбрала  Embarassed Съжелявам, ако въпросът ми не е за тук, но просто попаднах на тази тема, а и за да не отварям нова  Blush Благодаря предварително.   bouquet

# 8
  • Мнения: 9 050
Да, за облагане на всички доходи е. Но не разбирам какво общо има това.

# 9
  • Мнения: 87
Момичета, аз гледах предаването и ме заинтригува. Но знаете ли дали има някакво развитие по темата и повече яснота?

# 10
  • Мнения: 9 050
Нищо няма прието още. Парламента е във ваканция. Така че, не може да има развитие. Обикновено тези неща се гласуват в края на Октомври и началото на Ноември.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 819
Гледах го. Ама нещо идеята не я разбрах. Махат семейното подоходно облагане, и го компенсират с  увеличаване на детските. Е да де, ама обикновено тези, които имат облагаеми доходи и се възползват от семейното подоходно облагане, не получават детски ( болшинството от тях, има и изключения. ) И то се получава, че махат облекчението на едните и ги компенсират като увеличат парите на другите. Нещо не ми е много компенсаторен този механизъм. Да компенсираш някого означава, като му вземеш нещо, да му дадеш на него нещо друго. А не да вземеш от някой, да дадеш на някой друг и с това първия бил компенсиран.

Не че имам нещо против. Няма лошо да им увеличат детските. А с плоския данък, ще ни възстановяват по максимум 42 лева на година ( толкова са 10% от 420 лева ). Така че, не става дума за някакви загуби, за които да жаля. За 40 лева, може и да не се разкарвам до НАП даже. Може да ме домързи. Но механизма ми е странен.

И на мен ми е странно всичко това, точно същите въпроси си задавам като теб. Ние сме такъв случай, че не получаваме детски.

Общи условия

Активация на акаунт