Възглавница за кърмене

  • 7 088
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Прочетох, че продавали възглавници за кърмене.
Те нещо по-особено ли са или може и с обикновена възгланица? Нямам никакъв опит и ми е нужен съвет. Ако може и с обикновена възгавница да се кърми, тя по-мека или по-твърда трябва да е? Предполагам трябва да е по-висока?

# 1
  • Мнения: 469
В Кърмаческия има всякаква информация за кърменето.
Има различни техники.На мен лично ми е най-удобно легнала.
Разбира се можеш да използваш и възглавница и да кърмиш седнала.От тези възглавници за които питаш съм виждала в магазините на" Премаман",а може и с обикновена.
Всъщност ти сама ще си намериш най-удобния за теб начин. Hug

# 2
  • Мнения: 707
Ето това са въzглавници zа кърмене. Ама става и беz нея. и на мене ми беШе най-удобно легнала.

# 3
  • Мнения: 27 524
Таня 33 ти е дала точните такива  Peace
Купих и така и не се спогодих с нея, само ми пречеше и ме затрудняваше. Според мен спокойно можеш да се справиш и без нея  Hug

# 4
  • Мнения: 4 915
Възглавницата е една екстра, без която също ще кърмиш успешно и удобно, стига да намериш "своя" начин.
Обикновена възглавница/и ще ти свършат работа - за подкрепа на гърба, за поставяне в скута ти и бебето върху тях.

Най-удобно за новородила е да се кърми легнала на една страна - в този случай възглавници не ти трябват никакви.

А и скоро ще ти писне да ги ползваш, евентуално ще са ти удобство в първите дни след раждането...След това ще се научите да се кърмите навсякъде и във всякакви пози... Laughing

# 5
  • Мнения: 4 546
а аз така и не можах да разбера какво й е удобното на тая възглавница. на мен само ми пречеше

# 6
  • Мнения: 94
като стана въпрос за кърмене, аз още с нищо не съм се подготвила, терминът ми е след месец и половина, и дочух, че сега има някакви нови, тристепенни, електрически, японски помпички за кърма, вие чували ли сте за такова нещо? А и били около 60лв?

# 7
  • Мнения: 4 915
Не съм чувала.
Но е добре да се подготвиш поне информативно за първите дни на кърменето и проблемите, свързани с него. Ето тук ще намериш много информация. При първото си раждане дори си бях разпечатала статии и си ги носех в болницата.  Laughing

Принципно помпата не е нещо абсолютно задължително.
Изцеждане на гърдите се налага в три-четири основни случая:
 - при запушени гърди и предмаститни състояния;
- за допълнително стимулиране на лактацията (при недобро сучене на бебето или бебе, което не е при майката)
- за хранене на бебето с изцедена кърма (при работеща/отсъстваща майка)
- за правене на запаси от кърма за фризера (ако майката ще пие антибиотици, несъвместими с кърменето; при пътувания на майката; по друга причина).

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 newsm78изглежда ми неудобна

# 9
  • София
  • Мнения: 3 271
Дадоха ми такава възглавница - много удобно нещо, адски съм доволна Peace

# 10
  • Мнения: 1 233
Изглежда удобно, но аз и без нея се справях добре Peace

# 11
  • Мнения: 1 251
На мен ми е удобна конкретно моята възглавница. Вътре е пълна с нещо като топченца-малко по-твърда е и бебо като легне примерно да яде на гърдата  възглавницата си остава твърда и не потъва в нея-аз само си го нагласям и не го държа през цялото време в мен. Първо той не се криви и не се чудя как да го наместя, после и моят кръст и гръб не се натоварват толкова.

# 12
  • Мнения: 274
Наскоро в PIGGY's HOUSE видях по-евтини такива, че в Premaman бяха около 80 лв....

# 13
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Аз бих те посъветвала да не си купуваш такава възглавница предварително. Ако наистина ти е неудобно кърменето и имаш нужда, винаги можеш да си я набавиш! Според мен това е "изгъзица". Аз също предварително накупих куп неща (силиконови зърна, крем за зърна, 10 шишета, хапчета за студена стерилизация) и сега само стоят така.
Маджарите имат една приказка: "Превържи си главата, чак когато те заболи."

# 14
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Аз имах такава. Ползвах я доста първите месеци. Сега сигурно пак ще я ползвам. Когато бебето е малко възглавницата допълнително го повдига  към гърдите. По този начин не си напрагаш и изморяваш гърба и ръцете докато кърмиш, и легнала и седнала. А първите месеци кърменето може да трае по 20-30мин. през 2-3 часа.  Допълнително удобство просто.  Не че не можеш да си нагласиш и обикновени възглавници, де.

Общи условия

Активация на акаунт