Раждане след 30?

  • 1 894
  • 22
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Здравейте мили момичета ,
Аз в момента съм още в искам бебе , не съм раждала , но реших да се допитам до Вас за раждането след 30 годишна възраст.
Дали ще мога да родя нормално или заради годините ми ще трябва да е със секцио.
Моля Ви майчета на тези години споделете как беше при Вас.
Благодаря Ви предварително Hug

# 1
  • Мнения: 264
Кво им е на годините? Едни на зо могат да имат физика и кондиция на 24 годишни, други на 24 години да са като на 30. Всичко е индивидуално и според мен е грозно да се прави секцио само защото майката е на повече от 30 години. Това е закостеняло схващане и според мен напоследък докторите вече си измислят какви ли не причини, за да правят секцио, което явно си е предпочитан от тях метод на раждане, независимо дали на 20 годишни или 30 годишни жени.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Естествено,че може да родиш нормално Peace
Вида раждане не се определя от годините/не говоря за 40-50 годишни/,а от мед.показания на родилката и плода!

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Rolling Eyes Rolling Eyes ShockedХората на запад раждат нормално след 35г, а ти за какво се тюхкаш ooooh!

 Какво ти е на годините?!Аз на 25г. се имах за стара, но сега оценявам, че съм била млада и зелена.Не мисли за такива неща, безсмислено е!

# 4
  • Мнения: 4 414
естествено, че можеш да родиш нормално. аз родих на 30 нормално и дори много лесно. годините не са показание за секцио.

# 5
  • Мнения: 179
Разбира се, че можеш!  Peace

# 6
  • Мнения: 2 005
Що да не родиш нормално, въпреки че аз родих на 32 със секцио и го предпочитам пред нормалното Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 150
Аз родих на 31 със секцио, но по медицински причини, а не заради възрастта. Нека раждането ти да бъде такова, каквото е най-добре за теб и детенцето ти!!!  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 081
 Shocked Че какво като си на 30! Аз родих на 29 и половина съвсем нормално и ужасно лесно, за 3 часа всичко. Ч, не се занасяй с глупости, направете си бебчето и му се радвай, другото божа работа! Успех!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Мерси за отговорите , много е изписано по темата за или против секциото. Аз не знам какво предпочитам , по -съм съгласна да е нормално раждане с епидурална  упойка. Притеснението ми беше ,че като чуят 34,,,5 ,,, години ще ме метнат на масата Mr. Green
Разбирам , че не е така  Hug

# 10
  • Мнения: 962
Моя приятелка е на 42г и преди няколко дни роди третото си дете,съвсем нормално.Без усложнения.
Спокойно!!! Peace

# 11
  • Мнения: 115
разбира се, че не е така - според мен зависи от теб и от лекаря ти ( ако няма мед. причини, разбира се) Аз родих на 33 нормално с епидурална и всичко беше ОК. 2 дни след като се прибрах у дома нямах почти никакви проблеми....успех!!!

# 12
  • Мнения: 250
Аз родих на 33 нормално,без упойка и много бързо и лесно.Важна е психическата нагласа и физическото състояние а не годините. thumbsup

# 13
  • Мнения: 390
Първото го родих за 4 часа, с 2 шева, на 32 години
второто за 2 часа- без шевове, на 34 години.
Няма значение на колко години си, по-скоро е до организъм и най-вече на психическа нагласа. И аз като теб бях решила, че задължително трябва да родя със секцио заради годините. Добре, че доктора ме разубеди. За второто въобще не съм и помислила за секцио.

# 14
  • Мнения: 193
Аз родих на 31! Супер леко и бързо. Отидох с 6 сантиметра разкритие без болка. Родих за 2 часа. Какъв е проблемът?

Общи условия

Активация на акаунт