На какво ни учат децата?

  • 972
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 376
Много обичам да наблюдавам сина си когато прави нещо за първи път.Толкова е трогателен в опитите си да стои прав,да се наведе да вземе нещо докато се подпира само на едната си ръчичка или опитвайки се да прави малки крачици подпирайки се на ръба на леглото за където се е хванал.Пада по дупе,оглежда се и пак се изправя,за да се опита да си вземе отново играчката наведен.Днес го наблюдавах в кошарката му-как се изправя хващайки се за решетките,но му е малко по-трудно защото стъпва на матрачето,което не е толкова твърдо както пода на стаята.Тъкмо се задържи,но когато се опитва да се хване от другата страна или да върви по решетки тупва по дупе или направо залита и пада по гръб.Но това ни най малко не го безпокои-пак става и пак го прави.И така отново и отново..не изглежда обезкуражен,не изглежда нещастен,просто когато е паднал става и отново със същата увереност продължава с опитите си.
Мисля си колко много можем да научим от децата си ако просто им отделим малко повече време.
Когато паднем,много трудно се изправяме отново,забравяйки че не се знае какво всъщност печелим когато губим и какво губим когато печелим.
А вие какво научихте от вашите деца?

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Може би се научих да бъда по-отговорна и по-търпелива, по-нежна и добра, по-спокойна и не на последно място да обичам някого безкрайно и безрезервно! Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 4 451
Научиха ме на много неща. Особено голямата ми дъщеря, защото е "специално" дете. Тя е с хиперактивност и дефицит на внимание. Научи ме на търпение и толерантност към различните, научи ме да се радвам на всяка минутка от живота, да изживявам всеки миг пълноценно, да се радвам и на малките неща и успехи, да се усмихвам, въпреки проблемите, да се боря, да не падам духом, да вярвам, да не съм дребнава, да отсявам истински важните неща...

# 3
  • Мнения: 2 388
децата ми ме научиха, че може да се обича...много и безрезервно. като бях бременна с второто една вечер си лежах и се чудех ще мога ли да го обичам така, както първото. може да ви се вижда абсурдно, но имах такива мисли. като се роди, не веднага, но много бързо осъзнах, че любовта ми не е по-малка или по-различна. Любовта е любов и съм щастлива, че обичам! На това ме научиха

# 4
  • Мнения: 1 155
Определено се научих да бъда по-търпелива, разбрах защо майките, толкова се притесняват за децатата си и защо толкова им е мъчно когато децата им не ги слушат, а с колко много труд и нежност и лишения са отгледани. Научих се, че дори и да имам лош ден, като се прибера и видя моето слънчице, че трябва да съм в хубаво и весело настроение за да не усети моите притеснения и нерви. Сега разбрах моята майка за много неща...

# 5
  • Мнения: 620
На търпение.
И безрезервната любов.
На повече толерантност. Може да е странно, но съм способна да прощавам и да обичам други хора много повече, отколкото преди да се роди дъщеря ми. Сега, ако не ми харесва някой човек, ако е направил нещо гадно или просто е отвратителна личност, аз поначало усещам антипатия, а после се сещам, че той е нечие дете и някой на този свят го обича така, както аз обичам дъщеря си, независимо какъв е и...омеквам...и му прощавам и усещам, че и аз мога да го обичам, щом тя може... Много странно усещане.

# 6
  • Мнения: 2 005
Научих се да бъда търпелива и да обичам безкрайно Rolling Eyes Отворих нова страница в живота си Joy Joy Joy

# 7
  • Мнения: 1 081
На любов, никога не съм обичала толкова много!

# 8
  • Мнения: 1 209
На любов, никога не съм обичала толкова много!
Peace
Peace
Peace

# 9
  • Мнения: 2 309
да се отдавам докрай, да забравя егоизма си и да поставя друго човешко същество над мен.

# 10
  • Мнения: 2 407
На търпения и любов!Тренирам си нервите с нея! Wink

# 11
  • Мнения: 4 915
Да изразявам любовта си повече и по-явно.
Да осъзнавам какво значи всеотдайност.
Да проявявам търпение и изобретателност.
Да преоткривам света с децата си.  Grinning

# 12
  • Мнения: 668
Дъщеричката ми ме научи, че колкото и любов да изпитвам към нея винаги мога да дам и повече! Че никога няма да ми бъде достатъчно да я гледам, да я слушам като казва "Мамо, мнооогооо те обичкам!", и дори да я успокоявам като направи някоя беля... Че винаги ще има място в сърцето ми. Научи ме също, че колкото и пъти да паднеш, искаш ли искрено можеш да се изправиш и да опиташ отново. А на много неща още чакам да ме научи, и тя и бъдещото човече в корема ми.

# 13
  • Мнения: 27 524
Много хубава тема  Hug

Най-вече ме учи на търпение, на това да надскачам себе си и на умението да се радвам и на малките неща.

# 14
  • Мнения: 3 116
На безгранична любов, отговорност и търпение Simple Smile

Но тези работи някакси са ясни Simple Smile

Много други неща можем да научим от децата си. Вчера дъщеря ми (на 2 годинки) си играла с две други момченца, едното на 3, другото на 6 годинки. По-голямото момченце поради някакви причина (не знам подробности) ударило умишлено по-малкото момченце. При което моята щерка погледала погледала и накрая отишла при по-голямото момче и му казала "Ти защо не се извини на Влади като го удари". Детегледачката ми разказа тази история и някакси едно чувство на гордост се появи в мен, как хубаво сме си възпитали детето, обаче после се замислих за нас възрастните. Колко пъти си затваряме очите и се правим че не виждаме какво се случва по улиците, затворени сред собствените си проблеми ? Може би ако вземем пример от децата си, света ще стане малко по-добър.

 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт