диети за бременни

  • 4 855
  • 24
  •   1
Отговори
Здравейте! Имам въпрос който е свързан с това дал newsm78и е възможно да сеприлага някаква дието по време на бременностjavascript:void(0);
newsm78

# 1
  • Мнения: 8 242
А защо искаш да прилагаш диета, точно когато създаваш нов живот? По този начин ще лишаваш не само себе си, но и още нероденото ти бебе..
Не е нужно да се тъпчеш докато си бременна, но да спазваш диета за мен е супер лекомислено  Naughty
Смяташ, че ти е нужно да отслабваш? Ами изчакай да се роди бебето поне..

# 2
Хм,диета не мисля.
Аз спазвах едно правило,което знам от бабите.
Когато си бременна "яж за двама,а не колкото двама".
Яж повече плодове,зеленчуци,избягвай мазните и тестени храни.Похапвай си-но не преяждай.Все пак в началото бебенцето е няколко грама,ако ядеш по 1 кг.ядене и заради него-просто няма смисъл. Laughing

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Правилно хранене му е майката,диети тц!

# 4
  • Мнения: 4 555
Да, бременността е идеалният момент за прилагане на диети  Peace
 ooooh!

# 5
  • Мнения: 4 451
Не му е сега времето. Износи и роди здраво бебче, а за фигурата ще мислиш после. Wink

# 6
  • Мнения: 668
Все пак може би мамчето имаше предвид под диета, режим на хранене? Според мен е добре да спазваш режим на рационално хранене за да не лишаваш организма си от така необходимите му през бременността вещества. Това означава ако можеш да увеличиш броя на храненията например от 3 на 5, но да намалиш порциона на всяко от тях (така храната ще се усвоява по-добре). И както са казали по-нагоре, да се ядат много плодове и зеленчуци, също така храни съдържащи калций, защото ако бебето не получава достатъчна доза калций за формиране на своята костна система, то ще го извлече от твоята, а последиците са болки в костите, артрити, развалени зъби и тн. В нета има много статии за рационалното хранене на бременните, не е лошо да прочетеш. За мен също важи - приключи храненето малко преди да си се заситил, за да не ти бъде тежко след това.  Simple Smile
А за фигурата си - е, за нея се мисли след раждането на детето, пък и тя не е най-важното, нали?!?!  Wink

# 7
  • Мнения: 676
Ами не знам за диета, но на мен на всяка консултация ми казваха да избягвам сладкото, соленото, газираното и тестените продукти и да ям повече плодове и зеленчуци.Аз така и правих - не е нужно да се тъпчеш гореизброените храни си ги слагаш само на теб и нямат хранителна стойност за плода.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Не знам диета дали е най-подходящата дума в случая, но и на мен като на повечето момичета ми направиха следното меню Wink: риба и месо - само печени или варени; обезсолено сирене, плодове, зеленчуци и кисело мляко. За мен това си е диета, защото точно така се храня като спазвам диета. Лекарката ми ме предупреди, че стриктно ще следи да не качвам повече от 1,5-2кг. на месец.

# 9
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Има право да пита момичето. Аз толкова търсих информация на български за храненето по време на бременност и какво е необходимо да се консумира в  различните етапи на развитие на плода, но освен стандартните и изтъркани - не прекалявайте, яжте плодове и зеленчуци, избягвайте тестените храни нищо друго не открих.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Какви диети и какво внимаване с храната, вече се  подлудих бе мацки, Wink на мен например зеленчуците и плодовете не ми понасят само се оповръщвам от тях, затова се храня предимно с тестени неща като печени филий, макарони, спагети и питки  Embarassed Може би след няколко месеца нещата ще се променят Confused Ще зачакам засега  Simple Smile Ама чак пък диета  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 707
Диета е малко пресилено каzано, ама добре би било да иzбягваШ сладките иzделия и напитки. Много маzно съЩо не е препоръчително. По малко от вичко и на често  Grinning.

# 12
  • Мнения: 593
С първата бременност гинеколога ми ми казваше да наблягам на плодовете, зеленчуците, мляко и мл. продукти, пил.месо и риба. С тази бременност се отвращавам от плодове и зеленчуци и ми се ядат тестени изделия и готвени ястия, много лошо ама!

# 13
  • Мнения: 415
И аз днес съм на тази вълна, понеже докторката ме сложи на диета, но нямам точно описание на какво трябва и какво не трябва, само мъгляво такова - без захар и мазнини, като в захарта са включени и плодове като гроздето. Да отбележа, че не съм диабетичка, за диабет знам как трябва да се яде, имам една приятелка, и че не трябва да се прекалява и с крушите и бананите и череши май беше. Обаче в моя случай направо съм в шах и не знам сега колко ябълки мога да изям днес, а утре като ми писнат може ли праскови или малини newsm78

При следващото посещение ще се опитам да издействам да ми дадат повече подробности.

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не се тъпчи, ограничавай се и си яж всичко. Не прави експерименти точно сега. След това ще имаш възможност.

Общи условия

Активация на акаунт