не иска повече да суче

  • 721
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
след секцио почти нямах кърма, с често слагане на  гърдата през 2,5 ч. количеството бавно се увеличи. след 10 дни смесено хранене, приблизително стана 50 :50 кърма и АМ.
Опитах да давам добавката с лъжица, но заедно с бавното сукане храненето се проточваше повече от час и половина и тя заспиваше.Затова след два дни опити продължих да давам добавката с шише с биберон.
От тази вечер обаче, не иска да засуче, пищи, става цялата червена, дърпа се назад.
Опитах да й дам част от АМ, после да я оставя на гърда, не става.Моля ви, помогнете ми, не знам какво да правя.
не мисля, че съм дала някакъв повод за това, което четох като кърмаческа стачке, не съм отсъствала, нищо съществено не е променяно...

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 22:17 от veleva

# 1
  • София
  • Мнения: 12 225
   Самото даване на добавка с шише предполагам е причина за това поведение. Голям брой бебета се отбиват именно по този начин, защото млякото тече по-лесно от шишето и те го предпочитат. А шишето отказва ли го?
   Опитай се все пак да спазиш препоръките за кърмене при стачка. Кърми когато заспива или след сън, на тихо и спокойно място.

# 2
  • Мнения: 267
   Самото даване на добавка с шише предполагам е причина за това поведение. Голям брой бебета се отбиват именно по този начин, защото млякото тече по-лесно от шишето и те го предпочитат.
Да, наистина е така, освен това пробвай да кърмиш като полюшкваш бебето или го носиш на ръце , да му пееш ,и наистина тишината и спокойното местенце ще ти помогнат  да се получи сукане без пищене . И аз съм имала подобен проблем, трудно е , но с повече търпение ще успееш. Стискам палци и не се отказвай!

# 3
  • Мнения: 872
И аз имах подобен проблем преди около седмица,но започнах да давам добавката с чаша и горе-долу се оправи (вчера обаче в момент на слабост дадох шише и днес пак ми върти номера  Thinking)Но твоето бебче е още малко за чаша  newsm78 .Трябва за известно време да даваш по някакъв друг начин добавката и тя бързо ще се съгласи пак с гърдата.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 043
Пробвай да даваш добавката с дозатора на Панадол за бебета, май Нурофена също има такова, приличат на спринцовки. Удобно е и става много по-бързо отколкото с лъжица или чашка.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 724
Пробвай да даваш добавката с дозатора на Панадол за бебета, май Нурофена също има такова, приличат на спринцовки. Удобно е и става много по-бързо отколкото с лъжица или чашка.

Става ли да купя спринцовка, нямам такива лекарства? Колко милилитра са големи? Или може би с пипета? Как разбираш колко точно да изпръскаш в устата, за де не го задавиш?

# 6
  • София
  • Мнения: 12 225
  А продължаваш ли да кърмиш по-начесто и да се опитваш постепенно да намаляваш добавката? Разбрах че вече си постигнала доста успехи и сте 50/50. Защото даването на добавка с друго е доста труден процес, а както виждаш от шише има опасност да се отбие. Аз лично веднъж пробвах с пипета и да си призная се отказах. Предпочетох да продължа просто да предлагам по-начесто гърдата с идеята че така хем е по-лесно, хем не се мъча и аз и малките. Хем се давеха, хем не изядоха много. Иначе просто може да си купиш Панадол, него няма нужда да го отваряш и да пробваш с неговата пипета.

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 14:10 от Aila

# 7
  • Мнения: 872
А междувременно когато ти откаже да суче се изцеждай, за да не ти намалява допълнително кърмата.Така ще можеш вместо АМ да му даваш като добавка кърма.Само не се отказвай и продължавай да се опитваш да кърмиш.С гаранция ще имаш успех    newsm10

# 8
  • Мнения: 1 737
Давай добавката през система, залепена на гърдата ти, докато бебето суче! Има страхотен ефект, защото не се отбива бебето и стимулира лактацията. Такива системи продават по аптеките, с много тънки маркучета, млякото се слага в спринцовка и се закрепя към маркичето.
Медела имат такава система за кърмене, но не знам колко струва и за колко време биха я доставили.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 724
  А продължаваш ли да кърмиш по-начесто и да се опитваш постепенно да намаляваш добавката? Разбрах че вече си постигнала доста успехи и сте 50/50. Защото даването на добавка с друго е доста труден процес, а както виждаш от шише има опасност да се отбие. Аз лично веднъж пробвах с пипета и да си призная се отказах. Предпочетох да продължа просто да предлагам по-начесто гърдата с идеята че така хем е по-лесно, хем не се мъча и аз и малките. Хем се давеха, хем не изядоха много. Иначе просто може да си купиш Панадол, него няма нужда да го отваряш и да пробваш с неговата пипета.

Кърмя я през 2,5 часа, през нощта през 4 часа.не съм намалила добавката, но на фона на по-големите й нужди от храна, на практика е намалена-
Днес, слава Богу, суче. Даже ме е страх да давам добавката и стоя малко недояла.Единствено в 14 дадох 30 гр. с лъжичка, много е трудно, тя я дърпа, върти се...Отивам да купувам Панадол /баткото е н хомеопатия и никакво температуропонижамащо нямам, едно време Панадола беше с лъжичка, сега ще видя какво имате предвид.

/
А междувременно когато ти откаже да суче се изцеждай, за да не ти намалява допълнително кърмата.Така ще можеш вместо АМ да му даваш като добавка кърма.Само не се отказвай и продължавай да се опитваш да кърмиш.С гаранция ще имаш успех    newsm10

Изцеждам, когато не суче много, но тя винаги изсуква с пъти повече от това, което мога да изцедя....

AQ, извинявай за невежеството, но какво е Медела? Как се казва системата, за която пишеш, четох някъде из библиотеката, но, не знам защо,  мислех, че се отнася за САЩ.

Благодаря на всички ви за подкперата... Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 043
Пробвай да даваш добавката с дозатора на Панадол за бебета, май Нурофена също има такова, приличат на спринцовки. Удобно е и става много по-бързо отколкото с лъжица или чашка.

Става ли да купя спринцовка, нямам такива лекарства? Колко милилитра са големи? Или може би с пипета? Как разбираш колко точно да изпръскаш в устата, за де не го задавиш?

Мисля, че става и спринцовка. Не пречи да пробваш. А колко да му изливаш трябва да прецениш на момента. Също така си мисля, че е хубаво е да имаш температуопонижаващи лекарства, но ти си знаеш  .



Такива системи продават по аптеките, с много тънки маркучета, млякото се слага в спринцовка и се закрепя към маркичето.

Това в България ли  newsm78

Медела е фирма за производство на помпи за кърма и други аксесоари, като Авент, например, но по-висок клас, доколкото знам.

# 11
  • Мнения: 1 737
Medela са кърмачески техники, не само помпи, по-висок клас от Авент, но съвсем малко по-евтини! Ползват се професионално в болниците по света.
http://www.medela.com/default.html

Това, за което говоря се прикрепя към гърдата и малка тръбичка се вкарва в ъгълчето на устата. Така едновременно суче кърма, добавка, стимулира лактацията, не се отбива и физическия контакт с майката го стимулира и успокоява. Ето го на тази страница, 5-тия и 6-тия продукт:
http://www.medela.com/NewFiles/specialtyfdg.html

У нас продукти на Медела
продават Малечко магазини http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&id_marka=31&lang=1  За тях имам информация, че са съгласни да доставят въпродния продукт. В Мадъркеър уж също продават Медела, но не знам какви продукти имат и дали изобщо доставят по поръчка.

Въпросното чудо нямам идея колко струва, но е напълно заменимо с побългарения вариант - добавката в спринцовка, закачена в най-малката система и струва стотинки. Човек съвсем спокойно мож да си позволи да го ползва еднократно и да хвърли, вместо да мие. Успешно се ползва в Майчин дом, също и от нашенки-кърмачки с подобни проблеми. Има много голям успех.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 724
Благодаря запоясненията.
За щастие, кърмата ми, макар и бавнто, се увеличава.
Сега имам нов въпрос : /при мен сякаш въпросите са безкрай, чувствам се като в 1 клас...
Вчера сука 9 пъти,вече имам цяло хранене, при което дозата е изцяло от изсукана кърма. Обаче, се получава следното:
1. Суче доста по-дълго -около 40-50 минути.
2. Изсуква около 50-80% от дозата си за хранене, уморява се и заспива или просто изпуска гърдата. В този случай нито иска да дозасуче , нито може да изпие добавката. През делия ден съм дала само 1 път добавка и то заради заспиването й.
В крайна сметка ако дозата й за деня е около 700 вчера е изсукала 485 грама.
редовно пишка в памперса, макар преди това, да речем , е изсукала само 40% от дозата за хранене.
За три дни е наддала 70 грама приблизително.
Та:
- Да я прекъсвам ли от сукането по-рано, за да й дам добавката преди да е заспала? Да се притеснявам ли от 4неизпълнението" на дневната доза храна?
-като яде само на 1 или 2 хранения добавка да я будя ли за хранене или като при кърмените изцяло даца да я чакам да се събуди? /при нас буденето много често включва и миене, иначе просто си спи, независимо от събличане гола, попане на носле, и т.н.

Благодаря отново и сърдечно. /срам ме е да напиша, че купих Панадол заради пипетата, но я изварих и тя се огъна. ...мъжът ми ме обяви за "хванала секта"с това кърмене. Blush

# 13
  • Мнения: 1 737
Та:
- Да я прекъсвам ли от сукането по-рано, за да й дам добавката преди да е заспала? Да се притеснявам ли от 4неизпълнението" на дневната доза храна?
-като яде само на 1 или 2 хранения добавка да я будя ли за хранене или като при кърмените изцяло даца да я чакам да се събуди? /при нас буденето много често включва и миене, иначе просто си спи, независимо от събличане гола, попане на носле, и т.н.

Благодаря отново и сърдечно. /срам ме е да напиша, че купих Панадол заради пипетата, но я изварих и тя се огъна. ...мъжът ми ме обяви за "хванала секта"с това кърмене. Blush

Не, в никакъв случай не и прекъсвай сученето, за да и даваш добавка.
Не, не се притеснявай от неизпълнението на плана на милилитрите! Кантара в момента е най-големия ти враг! Бил е и мой, това е една огромна пречка в кърменето, ненормално вманиачаване. Въобще не брой и смятай колко яде детето! Следи резултата - напишкани памперси, наддаване най-малко за седмица, най-добре за месец. Следи бебето най-вече по външния му вид, а не по кантара и таблиците, те са вредител за нормалното кърмене.
Ако детето наддава нормално, не го буди за хранене. Можеш да опиташ някой път да я сложиш на гърдата, без да я будиш. Може да останеш учудена колко ритмично и силно може да суче докато спи.  Peace


Можеше и да не е наддала и грам за последните 3 дни, така, че това си е успех. Нормално е докато махаш добавката да има няколко дни, в които да не наддаде. По-добре не гледай кантара, а следи памперсите. Не винаги става по твой план.

Общи условия

Активация на акаунт