спиране на противозачатъчни таблетки

  • 1 343
  • 8
  •   1
Отговори
Искам да попитам дали някоя от Вас е имала проблем със спирането на противозачатъчните хапчета? Пих 2 години Линдинет и нямах странични ефекти. Сега обаче ги спрях и в момента би трябвало да съм в овулация, но малко кървя и се притеснявам. Правих си микробиология и нямам бактерии. Някой знае ли дали това кървене е нормално и какви други изследвания би трябвало до си направя?

# 1
  • Мнения: 690
Аз пих Мерсилон доста дълго време. Когато ги спрях нямах никакви проблеми.Съжалявам, че не мога да ти помогна и да ти отговоря по-конкретно, но моят съвет е - прочети внимателно листовката и се посъветвай с гинеколга, който ти е изписал таблетките.

Дано всичко е наред  Praynig

# 2
Мерси Петенце!
Дано вярно всичко да е наред!

# 3
  • София
  • Мнения: 5 726
По принцип е възможно да се получат аномалии след спиране.Аз даже когато ги спра за месеца-почивка,си го чакам да дойде с дни,като през това време имам зацапване.Най -добре да те видят на екограф,ако продължават проблемите.Успех. Peace

# 4
  • Мнения: 8
здравейте! искам само да попитам дали съм все още защитена от забременяване първите 7 дни след спирането на противозачатъчните? би трябвало,нали все пак като правим паузата от 7 дни между две опаковки сме си все още защитени..ами ако просто не започна новата... благодаря ви предварително  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 13 204
здравейте! искам само да попитам дали съм все още защитена от забременяване първите 7 дни след спирането на противозачатъчните? би трябвало,нали все пак като правим паузата от 7 дни между две опаковки сме си все още защитени..ами ако просто не започна новата... благодаря ви предварително  Wink

Е не ти ли идва в тия 7 дни? Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 8
 Embarassed ..  е да,естествено е като ми дойде да съм сигурна,че не съм забременяла,ама нали все пак е възможно забременяването и по време на цикъла,а и в първите дни след него... поне теоретично.. и ако в тези 7 дни имаш рисков акт и след това не започнеш нова опаковка с хапчета (както аз възнамерявам да ги спра) ... дали пък няма начин да забременееш  Shocked ... може и да е параноично малко от моя страна ама исках да попитам все пак.. мерси!

# 7
  • София
  • Мнения: 13 204
Embarassed ..  е да,естествено е като ми дойде да съм сигурна,че не съм забременяла,ама нали все пак е възможно забременяването и по време на цикъла,а и в първите дни след него... поне теоретично.. и ако в тези 7 дни имаш рисков акт и след това не започнеш нова опаковка с хапчета (както аз възнамерявам да ги спра) ... дали пък няма начин да забременееш  Shocked ... може и да е параноично малко от моя страна ама исках да попитам все пак.. мерси!

Ами струва ми се, че е рисково! Защото ако менструацията ти е примерно 5 дни и на 6-тия имаш рисков контакт е възможно да забременееш. Аз например си се пазя и първия месец с хапове. Може да звучи глупаво, ама си ме е страх  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 18
От една година пиех Линдинет 30, спрях ги юли за един месец и всичко беше нормално, дойде ми точно след 21 дни. Явно е до организъм  Thinking .

Общи условия

Активация на акаунт