Съпротива при смяна на памперса, дайте съвет!

  • 590
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 049
Мили майчета, дано не се повтарям, но с малката имаме един голям проблем  newsm30 Не мога да и сменя памперса, винаги започва една голяма борба и съпротива, мрънкане... не иска и една секунда да легне да я обърша набързо и да сложа новия. Блъска ме, бута, протестира... направо ужас е! С какво ли не съм опитвала да я залъжа, не и не! Вече сме на годинка и четири месеца и понякога и слагам гащички права, но те много пропущат и предпочитам памперсите със залепване. Но се виждам в чудо да я накарам да легне поне за малко и това е от няколко месеца откакто проходи smile3511 или ще почна да я слагам вече на гърнето newsm78 Вие как постъпихте, ако сте имали подобни проблеми?  smile3506

# 1
  • Мнения: 2 309
По същия начин сме  Laughing ами как постъпвам, вкъщи я оставям без памперс - пикае навсякъде, но надеждата ми е да схване най-после за какво е гърнето, за да й обуя памперс за навън се гоним из цялата къща, хващам я и отбранявайки се от шамарите й нанизвам памперс- гащи.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 371
Давам шише с чай или вода. Докато е зает с пиенето, забравя да се бори и да ме рита.

# 3
  • Мнения: 1 273
Според мен, това е страхотен повод да се пробвате на гърне. Тъкмо е и топло времето. Година и 5 месеца е добър вариант за проба на гърне май. Не съм много в час де, че моя бебок е на 7 месеца.  newsm78
Успех Peace

# 4
  • Мнения: 1 049
Това с шишето е страхотна идея!! Тя и без това може да си го държи сама, докато я оправям!   newsm10 А иначе нашия педиатър в Германия ми каза като стане на 2 г. тогава да я приучвам на гърне. Чак тогава от физическа гледна точка можела да се устиска като се наложи и да разбере като има да прави нещо и според мен е напълно прав;-) Скоро и на това ще му дойде времето  Wink

# 5
  • Мнения: 2 005
Да , освен да и дадеш някаква интересна играчка или нещо вкусно за пиене, за да и отвлечеш вниманието  Thinking А, това да я превикваш на гърне е още рано - просто нищо няма да се получи newsm78 От опит ти го казвам Rolling Eyes Като станахме миналия месец на 2г.  тогава за 2 седмици се научихме да ходим в гърне и сега вече сам си сяда  Joy Joy Joy

# 6
И ние сме така.Става едно голямо борене.Понякога помага някой дезодорант-на който маха и слага капачката,а аз бързам да сменям докато се е разсеял.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Имам същия проблем от около 3 месеца вече! В чудо се видях и накрая минахме само на памперс-гащички. Много съм доволна, досега не ми е изпускал нито веднъж. Ти може би не си оцелила размера. Дъщеря ми е 10 кг (година и тримесеца) и ползваме 5-цата на Памперс.  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Давах интересни и забранени неща/телефон,фотоапарат.../или още един памперс и за нея.

# 9
  • Мнения: 229
ами даваш й играчка или правиш бррррр на коремчето  или почвате да е учите на гърне аз също ако ще ходим на гости казвам Хайде отиваме на гости на .............. и той идва и даже сяда на памперса, но това последното го използвай само ако е истина щото бързо се усещат мъниците.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
Ще свикнеш  Wink
Моят син доста риташе, докато му сменях памперса, но не можах да го отуча - аз се пригодих към ситуацията  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 049
Това с играчките колко съм го пробвала... но веднага се усеща и номера не минава...  Party сега с шишето обаче се получи. Благодаря ви момичета! Иначе размера на гащичките ни е точен, просто малката е такава палавница, че след един час е цяло чудо, че все още са на нея... такова тичане и лудуване пада  Laughing

# 12
  • Мнения: 215
Нищо не помага и при нас - щом усети памперса и се врътва бързо, отива до стената и се изправя прав, започва да подскача и да цвърка и мрънка... не ще и не ще памрперс... Дори и маймунджолъци да му правя пак не помага... е, от време на време пишка в гърнето, но рядко.

# 13
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Това до болка ми е познато. ConfusedПонякога слагаме памперса трима.Единия го държи,другия се прави на маймуна Stuck Out Tongue Winking Eye,а аз по най-бързия начин слагам памперса. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт