Имате ли идеал за майка/домакиня/жена...?

  • 2 789
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Изненадах се от едно мнение на мъж, казващ на жена си, че тя трябва да се старае да бъде като някоя си тяхна приятелка- тя била идеал за майка, домакиня и жена. И съпругата му отговори "да, тя и за мен е идеалният пример за подражание и се старая във всичко да я наподобявям". /малко перефразирам, защото разговорът беше доста обстоятелствен с описания на идеалната дама/.
Като се позамислих- аз никога не съм идеализирала някого, майка и домакиня съм по инстинкт и разбира се според натрупания вече семеен опит. Като жена се старая да бъда по моите критерии на ниво, но чак пък да си мисля на кого да приличам... Stop И като си изредих наум познатите- ами една е добра домакиня, но е заприличала на лелка и изобщо не се поддържа, друга прави зашеметяваща кариера и прилича на топмодел, но децата й ги гледат бабите с месеци в провинцията и тя ги вижда по 2 дена в месеца... и т.н.
Вие подражавате ли на идеали и изобщо- имате ли такива сред реалните си познати?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
Аз съм жена по природа, майка по инстинкт и домакиня по задължение  Laughing
Не подражавам на никого, щото сам пример за подражание  bowuu

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Нямам идеал, аз не съм идеална , и изобщо съм на мнение, че идеален човек няма.Всеки има недостатъци, и дори тази т.нар. дама, която трябва да служи за пример си има кусури, макар и невидими за околните. Със сигурност нейният мъж не я мисли за идеална.За съжаление българите са на мнение, че чуждото винаги е по-хубаво.

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Нямам идеал за майка/домакиня/жена. Не съм срещала такава, не вярвам и да срещна.
Имам цели за постигане, живот за живеене, проблеми за резрешаване, радости за наслаждаване... Нямам идеали.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имам.
Майка ми  Heart Eyes Hug

# 5
  • Мнения: 25 570
Пази, боже, от перфекционисти! Всички са за психиатър, според мен!  ooooh!

Много ми е любопитно, въпросната дама дали си има идеал за мъж и съпругът й какво прави по въпроса?  Whistling

# 6
  • Мнения: 22 414
Нямам идеал, не съм и идеална. Нямам и желание да бъда.
Това с идеализма си е психическо отклонение за мен.

# 7
  • Мнения: 8 999
Не бих могла да подражавам, дори и да искам. Щом не съм като някоя друга, значи просто не ми е в характера да съм такава. Аз имам една приятелка, която много уважавам - неизчерпаем източник на добро настроение и енергия. Работи, готви, къщата й винаги е като за снимка в "Наш дом", има две деца, ходи на фитнес редовно, ходи и на фризьор. Чудя й се как намира време за всичко това. Завиждам й за това, че е толкова чевръста и не се уморява. Бих искала да съм като нея, но нямам сили за това. Дори само един ден да изживея с нейното темпо, сигурно после ще реанимирам цяла седмица. Не се и опитвам да й подражавам, просто й се радвам.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какви идеали бе, хора, какво подражание?  ooooh! Whistling Не, нямам идоли и кумири Crazy

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не бих могла да подражавам, дори и да искам. Щом не съм като някоя друга, значи просто не ми е в характера да съм такава. Аз имам една приятелка, която много уважавам - неизчерпаем източник на добро настроение и енергия. Работи, готви, къщата й винаги е като за снимка в "Наш дом", има две деца, ходи на фитнес редовно, ходи и на фризьор. Чудя й се как намира време за всичко това. Завиждам й за това, че е толкова чевръста и не се уморява. Бих искала да съм като нея, но нямам сили за това. Дори само един ден да изживея с нейното темпо, сигурно после ще реанимирам цяла седмица. Не се и опитвам да й подражавам, просто й се радвам.

Имаш късмет поне да познаваш такъв човек ...

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, аз нямам, старая се да се доближавам до вътрешното си усещане за най-доброто възможно, но идеална не мога, и не искам да бъда. Странното е, че не една и два мои приятелки са ми казвали "скъпо, ти/вие сте ми идеала за семейство/родители/жена/домакиня" и ала-бала Crazy А нещата отвън никога не изглеждат такива, каквито са в действителност Rolling Eyes Няма идеални хора, няма идеални семейства, няма идеални неща въобще! Всичко е компромис и ходене по тънко въже.

# 11
  • Мнения: 2 556
Идеал за жена имам и това е баба ми. Жалко, че я загубих преди 9 години. Тайно се надявам поне мъничко да съм взела от характера й.

Идеал за домакиня звучи като някакъв виц май.

# 12
  • Мнения: 1 172
Нямам. Познавам жени, които се справят много по-добре от мен било то в домакинството, или в поддържането на външния си вид, или търпението при отглеждането на децата,...  Възхищавам им се, казвала съм им го и директно. Както някой по-напред беше писал " Не се и опитвам да й подражавам, просто й се радвам. "

# 13
  • Мнения: 1 564
Няма идеални хора, няма идеални семейства, няма идеални неща въобще! Всичко е компромис и ходене по тънко въже.
Старая се доколкото мога да бъда това за което пита авторката,но в никакъв случай не се смятам за идеална и не се опитвам да подражавам на някой.

# 14
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

Да и аз. Моята майка. Подражавам й във всичко. Дори и в репликите към децата.

Общи условия

Активация на акаунт