spontanen abort

  • 2 407
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
sdraveite i ot men,
as uspiah 2 pati da sabremineia blagodarenie na in vitro,no v na4aloto na 6m si sagubih bebenzata /1mom4enze i 2momi4enza/
bolkata po sagubata e neopisuema,tolkova mnogo se radvahme 4e sam bremena i s saprugat mi ispadnahme v depresia sled slu4iloto se.osobeno sled sagubata na mom4enzeto.
vapreki,4e sled 1god.sled vtorata saguba si osinovihme mom4enze,koeto obojavame i beskraino sme staslivi ima momenti v koito stoia pred snimkata na sagubenoto si mom4enze gledam go i salsite mi se sti4at.bolkata ostava,no jivotat te4e i stava vse po-leko.
as v momenta deistvam sa vtoro osinoviavane.sa sajalenie ne moga da opitam oste vednas po sdravoslovni pri4ini.
imam oste 4 samraseni embriona sa 2 opita po 2 emb.,no uvi...
slu4aino namerih pismo v drug forum ot jena koiato tarsise dr. jena da i isnosi bebe i tova mi dade nadejda,no ne viarvam da e vasmojno.
ve4e pove4e ot 3 god. plastame sa tesi embrioni i ne moga da nameria sili da otida i podpisa sa da badat unistujeni.mnogo mi kostvase da gi imam a i spomenite....
sa men genite ne sa vasni i ako gi niamah ne bih se samislila sa podobno nesto. no tova me tormosi.sega platihme sa sledvastoto 3-mesi4ie i ve4e triabva da vsema resenie nesnaia kakvo.
dano ne minat mnogo barso tesi 3 meseza.

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей Тара

Съжалявам за неуспехите ти,  Sad

Що се отнася до ембрионите ти - ако наистина няма шанс те да бъдат използвани, по-добре не се тормози вече и дай съглсие за унищожаването им.

Както вече прочетох в постинга ти имаш едно детенце и се готвите за второ. От сърце ти пожелавам да няма много пречки и скоро още един детски глас да се чува у вас.

Успех

# 2
  • Мнения: 272
Здравей мила Тара!
Това, което ви се е случило е наистина много тежко. Аз не познавам чувството, но предполагам какво е. Аз също ще пробвам ин витро, ако всичко при мен е наред и остега се страхувам дали ще стане и ако да - ще го задържа ли.  Като четях за замразените ембриони си помислих наистина ако намерите жена, която да износи вашето дете - ще можете да използвате ембрионите.
В този живот се случват толкова много несгоди, че човек не знае къде е предела, но трябва да се държим и да продължаваме напред и да живеем с това, което имаме и можем да имаме. Тъжно е, че точно за това нямаме избор! Желая ти успех от все сърце!!!

# 3
  • Мнения: 978
Тара, нямам даже желнание да ти пиша, защото болката ти е толкова силна, че не зная какво бих могла да ти кажа.  Принципно погледнато е възможно. Не зная дали законово е възможно все още, но съм сигурна че ще приемат подобен закон. Като спомена "здравословен проблем" би ли ни казала малко повече......

# 4
Здравей Тара,аз също страшно много съчувствам на болката ти и пониже съм минала през опитите на инвитро ,знам за какви страхове и надежди става на въпрос.Искам да ти кажа ,че ако шанса при инвитро с незамръзени ембриони е 20-30% ,то със замръзени е много по-малък,дори не се знае колко нормален може да бъде плода.Така,че не се обръщай назад и не си усложнявай живота.Може след време да си заблеменееш и сама,ако няма по-сериозна причина.Дай цялата си любов на това което имаш,защото има хора които нямат и това.

# 5
  • Мнения: 978
Мария, не я плаши. Няма такова нещо. Ако се размразят както трябва няма да има проблем.

# 6
  • Мнения: 160
eto me otnovo.
mnogo vi blagodaria sa toplite dumi.
i as sam 4uvala 4e samrasenite embrioni riadko vodiat do bremenost,no as sam ot tesi isklu4enia.
parvata mi bremenost bese ot samrasen embrion.
snaia 4e e po lesno vsi4ko da sadgarbia,a moje i sama da si uslojniavam jivota kato neprekasnato sadalbo4eno obmisliam vsi4ki vasmojni varianti,no ne moga da se resa.strahuvam se da ne sajeliavam sled vreme.a tova sa moi bebenza.vasmojno e da ne se stigni do bremenost,no pone ste sam spokoina 4e sam napravila vsi4ko vasmojno.i as ne snaia mnogo sam obarkana.

# 7
  • Мнения: 978
Tara1, а какъв ти е здравословния проблем, ако искаш да споделиш?

# 8
Аз не изкам да я плаша ,просто изкам да обмисли нещата от всички страни/и от хубавата и от лошата/.Може би това ,че е станало от замразен ембрион е довело до този нещастен случай в 6 м.Не знам само предполагам.Но това за зам. ембриони ми го каза моят доктор в Германия,където правих инвитрото.

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
И аз не знам имам ли право да те съветвам...но ако използваме източните религии и вярвания за трпактовка на нашия жизнен път - то може би изпитанията и загубите ти не са ти изпратени за да се бориш с тях, а за да се примириш и успокоиш и да намериш нов път по който да тръгнеш и нова посока, които да те доведат до щастието!
Може би е крайно време да сложиш точка на миналото и да тръгнеш по новия път - с детето си - към възможното второ дете! Ако имаш паричната и душевна възможност и нагласа да помогнеш на някое създание, което ще бъде твое дете много пове дори от някое родено от теб...просто го направи! Ти си вече една прекрасна майка - не бъди тъжна, бъди силна и смела, бори се и един ден в един по-добър свят може да откриеш своите дечица - както пееше Ерих Клептън - един ден в рая... А до тогава си тук за да бъдеш мама - посвети се на това и загърби миналото!
Знам, че на думи е много лесно - и надявам се, ч не съм те засегнала или обидила с някоя от моите мисли - и без това болката ти е достатъчна...Но ти искаш да чуеш чужди мнения и моето то е да не се стремиш към нещо което по един или друг начин съдбата ти показва, че не може да стане на този етап от живота ти...

# 10
  • Мнения: 288
Благодаря на Тара, че сподели своята величава история.
Благодаря и на Катлийн, че подхвана темата за религията и примирението. Тук искам да се включа и аз.
Първо съм имала достатъчно време за размисъл и стотици пъти съм си задавала въпроса - защо ми се случва това? и съм търсила отговорите.
Източната религия е безкрайно екзотична и интересна, но ние сме източноправославни християни. На тази земя се е изповядвала нашата религия и нашите деди и баби са учили в часовете по вероучение именно нея. По някакъв тайнствен начин дори и когато не беше изповядвана официално, тя се е пропивала в съзнанието ни чрез поговорки, притчи, митове и без да искаме смея да твърдя че сме закърмени с нея.
А източноправославната религия ни казва, че бог е творец и освен това че бог е в нас и ние трябва просто да поговорим с него чрез молитвата.
Следователно творецът е в нас, творецът това сме ние. Всеки човек е една малка вселена и въпреки че трябва да се съобразява с обстоятелствата, той сам гради живота си. А най-важното в този градеж е изборът, който правим. Ежедневно.
Религията е форма на философия, мислене, което според мен е било в помощ на хората в моменти на слабост. Нейните послания, включително и за примирението са важни, за да ги приемат хората и да не се пречупят, а да вървят напред, намирайки сили в себе си. Но религията сама по себе си не е предсказание. Това, че нещо ти се случва не означава че е предсказано и ти трябва да се примириш. Изборът е твой - примирението е един от пътищата, които са необходими, когато нямаш друг избор вече. В случая Тара има много сериозен избор пред себе си. Тя ще има право да се примири, когато нещо се случи с нейните ембриони и тя няма власт да ги върне обратно. Но сега тя трябва да направи избор и не мисля, че примирение ще й помогне. По-скоро ще породи нови терзания в бъдеще време, които ще я съпътстват. Тара просто трябва да реши нещо много важно.
Доколкото разбирам решението на проблемите на Тара е да намери жена, която да износи бебенцата. Дано се намери такава благородна душа и дано се родят нейните бебенца този път. От сърце й го пожелавам.
Аз така виждам нещата.

Последна редакция: пт, 20 май 2005, 20:13 от slavva

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Не мислите ли, че ако държиш едно дете да го наречеш свое или трябва да го носиш под сърцето си или да го носиш в него /осиновините/, но когато го износи друг - чие е детето? Чие дете ще бъде - плод на твоите гени или на мислите на майката която го е носила?
Но ако тази дилема не стои пред вас - тогава желая ви от все сърце да се намери кой да ви помогне....
Но за мен въпроса чие дете ще бъде, износеното от друга жена е същия като въпроса за по нататъшното оцеляване на ембрионите - винаги с алтернативен отговор...

# 12
  • Мнения: 978
Cantdeen, тези милозливости за мислите на "майката" ги остави. Сурогатните майки са напълно наясно, че това не е тяхно дете. Законово и физиологично детето е на родителите. Сурогатните майки го правят или от алтруизъм или за пари, но винаги са наясно преди да се започне с подобна процедура, за да няма подобни недоразумения. В Бг обаче май това не е още позволено.

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Имах предвид, че детето се предполага, че не е само гени - нали затова майката му говори още докато е в нея, пее му, чете му приказки, въобще контактува... Предполага се, че нейните емоции и чувства ще му се предадат...както и част от организма и наследственосттай - та те "съжителстват" 9 месеца!
Но това е моето виждане - не твърдя, че е миродавно...
Просто за мен такова дете е като осиновеното - не повече мое...
Извинявам се ако някой не мисли като мен - не искам да споря, сега отговарям просто за да уточня по-горната си мисъл...
Тара дано вземещ най-правилното решение за теб и твоето семейство - не можеш да угодиш на всички - но виж кое ще е добре за трима ви!
Господ да ви пази и да ви дава сили да се борите с трудностите  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 978
Разбира се, че ти имаш право на своите разсъждения, но майката заместителка/сурогат обикновено не разсъждава така. Пл\с това, много по-вероятно е емоциите и чувствата на генетичната му майка да се предадат, защото се предполага, че тя присъства на всички основни етапи от бремеността и тя бидейки там и говорейки на своето дете, което е в корема на майка заместителка, е в състояние да го направи не по-малко успешно.

И това, че не можеш да износиш своето дете не те прави по-малко майка, а пък въобще не те прави осиновителка.

Добре, че не всички разсъждават като теб, защото в такъв случай жени родени с аномалии- без матки, или такива, чиито матки са премахнати по някакви медицински показания са обречени на бездетство.

Общи условия

Активация на акаунт