Докога в скута с шишето с мляко?

  • 1 297
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Крис е на 1г. и 4мес. и още си го гушкам в скута с шишето с АМ преди лягане.
АМ ще давам до 3г., ако не го откаже сам, наясно съм, че в един момент ще сменим биберона с чаша и ще пие сам, но кога? При вас как беше? Честно казано още си го чувствам бебе и си го държа в мен с биберона на шишето, той се унася на шишето и така заспива. Но напоследък всяка вечер се питам докога ли ще е така?

# 1
  • Мнения: 2 849
Виктор така пиеше млякото до годинка и два -три месеца .Един ден му показах как да държи сам и разбра ,че може сам .Сега му давам бутилката в неговото креватче и така пие ,легнал .През деня също вече сам се обслужва с водата и сока .Отказва всякакви накрайници ,меки ,твърди и чаши ,пие само от бутилка с биберон .

# 2
  • Мнения: 690
Докъм 1г и 4м и Калоян така пиеше АМ. Беше ми по-удобно и по-приятно, а и така не се проточваше процеса  Mr. Green Аз също мислех да давам АМ до три годинки, но изведнъж той спря да го иска и след като една седмица правих АМ и го изсипвах в мивката - спрях.

Когато детето реши да пие само ще ти покаже, че и отърване няма да имаш Laughing Ние в момента за всичко сме "може сам"  Joy

# 3
  • Мнения: 707
Четох една статия, че между 10 и 12 месец трябва да zапочнем да приучаваме да пият децата от чаШа с накрайник. Аz теzи дни Ще купувам и Ще се почне с опитите... От майки с по-големи деца zнам да не се надявам много много, но Ще видим  Rolling Eyes.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Беше почтни на 2г. когато от биберон мина на чаша с накрайник.Но с биберона давах само вечерното АМ.Детето само си показва кога може  да си държи шишето и да пие.Трябва да опитваш по-често Wink

# 5
  • Мнения: 6 164
Благодаря ви за отговорите, но явно не съм си задала въпроса достатъчно точно. Blush

Той от 8 месеца си пие с чаша с накрайник, или шише със сламка, а от месец се учи по собствено желание и с моя помощ да пие от чаша на възрастен. Не това е въпросът. Не отучването от биберон, а самото гушкане вечер. И не, че той не може сам да си държи шишето, той го прави, ако му го дам и го пусна в леглото, ще си го изпие съвсем сам, но питам за друго...
В книгите пише, че дори некърмените бебета трябва да се държат в скута и да имат визуален контакт с майката. Затова за разлика от много мои познати, никога не съм го хранила легнал в количката или в леглото, държейки шишето с ръка. Но вече е по-голям и се чудих докога ще се гушкаме така от педагогична гледна точка... ако ме разбирате.  Blush Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 1 457
На вашата възраст и ние още се гушкахме с шишето преди заспиване. Моята дъщеря беше свикнала да заспива по този начин (първо с кърмене, а после и с шишето така продължихме) След това сама реши, че вече не иска да я гушкам, а да си пие млякото легнала, а аз да съм до нея.
Детето ти само ще ти покаже докога да се гушкате  Wink Това е лично мнение  Grinning

# 7
  • Мнения: 690
На вашата възраст и ние още се гушкахме с шишето преди заспиване. Моята дъщеря беше свикнала да заспива по този начин (първо с кърмене, а после и с шишето така продължихме) След това сама реши, че вече не иска да я гушкам, а да си пие млякото легнала, а аз да съм до нея.
Детето ти само ще ти покаже докога да се гушкате  Wink Това е лично мнение  Grinning

И аз така мисля  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 213
Моето дете както виждаш е на 2,1 години и все още пие  в мен млякото сутрин. Мога да не правя така и той ще се откаже да го пие, а аз не искам. Какво като е толкова голям, сутрин е сънен и му е много приятно да го гушкам с млякото. След като го изпие, става от мен все едно е пил енергийна напитка и да го вържа, няма да ми седне пак в скута, така че не виждам нищо лошо да му го давам по този начин. Сигурна съм, че един ден сам няма да иска да правим така.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Тери пък не искаше да я гушкам към 8я месец/може би защото стана вече топло/ и оттогава си го пие легнала и аз до нея с шишето.

# 10
  • Мнения: 547
Аз също още го гушкам докато му давам млякото /от шише с накрайник/ и това ни най-малко не ме притеснява.
През деня като се заиграе не се и сеща за гушкане, но вечер мисля, че има нужда - така се отпуска, успокоява и ми е толкова миличко. Не смятам да спирам докато той сам не се откаже и не мисля, че има проблем от педагогическа гледна точка - показваш му на детето, че го обичаш.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
И аз все още гушкам когато пие вечерното мляко. Заспива гушнат, и на двамата ни хубаво.
Като порасне, ще искам да го гушкам а той ще ме спира. За това сега се наслаждавам на момента.

# 12
  • Мнения: 8 242

...
В книгите пише, че дори некърмените бебета трябва да се държат в скута и да имат визуален контакт с майката. Затова за разлика от много мои познати, никога не съм го хранила легнал в количката или в леглото, държейки шишето с ръка. Но вече е по-голям и се чудих докога ще се гушкаме така от педагогична гледна точка... ако ме разбирате.  Blush Simple Smile


Misty, ако го разглеждаш от тази гледна точка - кърменето се препоръчва до 2 г., а след това докато на детето и майката им е приятно.. Та - можеш да си го гушкаш колкото иска.. докато сам не скочи и не каже, вече не съм бебе искам сам  Mr. Green Нещо такова предполагам - детето ще си покаже. Ако на теб ти е приятно, не виждам защо да не го правиш.
Аз дребния го гушкам за кърмене поне 4 пъти на ден - тук не виждам разликата - гушкаш го, защото го обичаш  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 4 447
Мисти, Кайо отдавна си папка сам млякото в леглото, държи го сам, после му давам бибата, защото се сърди, че няма повече мляко, обръща се, завива се и заспива...

Според мен така ще е докато ти не решиш да е друго яче. Опитай да го сложиш в леглото, дай му да папка сам, но бъди до него.

А каква е педагогичната гледна точка, че не разбрах

 Hug Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Според мен докато ви е приятно и на двамата. Или докато той не реши, че вече не е бебе и не иска мама да го храни с биберон и т.н. Дъщеря ми също отдавна може сама да пие мляко, но сутрин и вечер се гушкаме и ще е така докато тя не пожелае нещо друго. Не съм капацитет и не знам какво пише в дебелите книги по този въпрос, но не мисля, че има определена възраст за тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт