Моля, помогнете с нещо лесно, но много ефектно

  • 2 218
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 743
Мили мами, имам нужда от помощта Ви  Praynig. Трябва да спретна някакви вкусотийки за едно следобедно събиране на едни доста изискани и претенциозни дами  4470. За съжаление незнам защо но ми се наби в главата, че този път трябва да ги изненадам с нещо домашно, а не обичайните купешки лакомства  Mr. Green Лошото е обаче, че май задачата ми е непосилна  Cry тъй като съм доста скарана с кулинарията и в комбинация с двете ми леви ръце  ooooh! Хубавото е, че имам няколко дни и мога ако не се справя да поръчам нещо готово, но все пак ми се иска да пробвам. Много ме гложди от вътре и ми се иска този път аз да  направя нещичко. Та въпроса ми е имате ли някакви лесни, вкусни и ефектни рецепти за сладки, сладкиши, бонбонки, бисквитки и т.н. подходящи за следобедно събиране на чай и кафе.
Приемам всякакви предложения, но имайте предвид, че става въпрос за един истински левак  Embarassed
Сега отивам да се заровя в готварската книга и с нетърпение ще чакам вашите идейки   bouquet Hug

# 1
  • Мнения: 239
Аз в твоя случай бих направила мъфини.

# 2
  • Мнения: 1 785
Аз не бих устояла на крем. Препоръчвам ти крем "Дипломат" - лесен, вкусен, с хубав вид. За целта приготви по-красиви чаши Wink

Ето го.
Все пак препоръчвам да го направиш само с жълтъци. По-хубав става.

# 3
  • Мнения: 2 849
И аз ще следя с интерес какво ти предлагат ,че чакам и аз гости .

# 4
  • София
  • Мнения: 3 814
Ето няколко лесни и ефектни рецепти за бонбони. Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20485.0

# 5
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей vst_80!

Ето моите предложения:

Покрив със сирене крема

Бонбони РАФАЕЛО

Мюсли тортата на Сладка Хапка

Всички тези неща са лесни, вкусни и ефектни!

Успех!  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 671
Ето този сладкиш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72935.msg4504968#msg4504968 е елементарен, мнооого вкусен като го направиш с праскови /около 4 обелени/, а защо не и в комбинация с боровинки и т.н. /единствената "философия" е да стапяш карамела на бавен огън/.

Сервираш с топка ванилов сладолед и доокрасяваш с карамел, сметана, парченца праскови, захарни пръчици - с каквото се сетиш. Успех!

# 7
  • варна
  • Мнения: 1 830
Аз бих ти препоръчала да направиш шоколадовата торта с рула на Лео .Страхотна е ,а и става много бързо  bouquet

# 8
Аз бих ти препоръчала да направиш шоколадовата торта с рула на Лео .Страхотна е ,а и става много бързо  bouquet
newsm10 newsm10

# 9
  • под тепетата
  • Мнения: 9 170
Ето и моето предложение :
 кръгли бисквити,сварено кафе,разбита заквасена сметана с пудра захар на вкус, плодове от сладко и орехи или други за гарниране.
 Във чаша редиш натопена в кафето бисквита, разбита сметана,пак бисквита,сметана и така 3-4 пъти(зависи от чашата).Отгоре наръсваш ядки,плодовете ,може кокос ( по твой вкус). Оставяш в хладилника за 1 нощ и става нещо като крем с лек вкус на кафе,бисквитите омекват.

# 10
  • Мнения: 743
Здравейте!
Хиляди, хиляди благодарности на всички ви  newsm51  Heart Eyes  Hug
Наистина сте много ценни!
Предложенията са ви страхотни, сега сядам да ги разгледам подробно и дано да мога и аз да се справя с тях  Embarassed Аз само съм забравила да ви кажа, че нещата ще се пренасят - събирането няма да е в нас и ми се вижда малко неудобно да пренасям чашки - но тези рецепти ще ги пробвам задължително. До сега си нямах и идея, че може да има и някои лесни неща с които да се справя дори и аз.
mimi_82, karmen{} аз тези дни открих тази вкусотийка /Лео благодаря отново/ и именно като се справих с нея, ми щукна тази  лудата идея   Laughing - дано да успея да направя нещо и да не се изложа много  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 743
Момичета, ако се сетите още нещо  Whistling имам още малко време до понеделник и мога да експериментирам. Тази вечер съм намислила да направя покривчета на natalyna, че доста ми допадна рецептата, а съм една пощаливка и само за него си мисля  Embarassed За сега съм се спряла на него, два вида бонбонки  и тортичката на Лео, ама доста ме гложди да пробвам и с мъфините - ама нали съм си домакиня от класа, та нямам формички и ще трябва и това да търся  ooooh! . Незнам дали ще е достатъчно и дали няма да е прекалено шоколадово  Mr. Green  newsm78
Rumya този сладкиш изглежда много добре, но ми се струва, че карамела няма да е по силите ми  Embarassed

# 12
  • Мнения: 22 867

Rumya този сладкиш изглежда много добре, но ми се струва, че карамела няма да е по силите ми  Embarassed

Този сладкиш е един от възможно най-лесните и вкусни неща. Карамелът е нещо елементарно, правиш го както е по рецептата. Аз разтопявам захарта с маслото направо в тавичката, в която пека сладкиша. Правя го на газова горелка, като местя непрекъснато тавата. Когато на едно място захарта се стопи и почне леко да кафенее, завъртам тавичката и така, докато разтопя всичката захар до светъл карамел. После е лесно - редиш ябълките или други плодове и по рецептата. Когато го обърнеш след изпичането, ако има неразтопен карамел на дъното на тавата, наливаш малко водичка, слагаш на огъня да се разтопи и изливаш върху сладкиша. Няма нищо сложно. Опитай, няма да съжаляваш.

# 13
  • Мнения: 743
Преди малко направих сладкиша с ябълките и карамелът - момичета, той отпада  Sad - на вкус стана невероятен, но въобще не можах да го докарам на външен вид. Днес специално си купих тава за плодови сладкиши, много сладурска, накъдрена отстрани. Но явно се оказа прекалено ниска за сладкиша - докатосе печеше се надигна многоооо, но след като го извадих спадна ужасно, а и не можа да се отлепи хубаво по краищата. Абе с две думи - истински провал.
Но съм много доволна, че направих два вида бонбони - Рафаело /  bouquet natalyna/ и Божествени трюфели /  bouquet Джемма/ - те се получиха, а и са невероятно вкусни/
Изпробвах и покривчето от natalyna и една бисквитена торта на Лео - те също изглеждат добре засега в хладилника. Но незнам на кое ще се спра в крайна сметка - още не съм решила  Rolling Eyes. Притеснявам се само, че нещо все към шоколада ме влече и май прекалих. Важното е че вече имам готови бонбони, а пък какво ще има още освен тях ще го мисля утре, че сега вече много ми се спиииииии.
Ама как само се развихрих тази нощ , а   Crazy  Joy, татито да му мисли как ще дояжда толкова много неща, направо ще му стане лошо като се сабуди утре и намери пълен хладилник с торти и сладкиши  hahaha

# 14
  • Мнения: 5 183
Crazy  Joy, татито да му мисли как ще дояжда толкова много неща, направо ще му стане лошо като се сабуди утре и намери пълен хладилник с торти и сладкиши  hahaha

ако това се слу4и у нас, съпругът ми направо ще се замисли дали да ходи на работа  Crazy
Обожава слади4ко, а аз рядко се развихрям  Embarassed Wink

Общи условия

Активация на акаунт