Как се храните? Как поднасяте храната?

  • 2 059
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 668
Ами това ми е въпроса.
 Интересно ми е оставали ви време да готвите невероятни ястия, да ги сервирате по начин, по който ги сервират в реномираните ресторанти, до подбирате внимателно всеки детайл / от покривката, приборите до храната/. Редовно ли след основното ястие сервирате десерт?
 През седмицата само вечеряме заедно, а уикенда в повечето случаи сме навън с децата, а вечерите обикновено са при майка ми.
 А може би изобщо не ви вълнува /както и мъжете ви/ как е поднесе храната, важното е да има какво да се яде и да е вкусно.
 Хайде вие сте! 
  Grinning

# 1
  • Мнения: 2 550
опция 1 и 2
няма време за друго  Laughing а и нямам мерак да се правя на перфектната домакиня  Thinking

# 2
  • Мнения: 9 865
Когато готвя се старая да го направя красиво нещото.
Подбирам даже цветовете на чиниите в тон с цвета на яденето, което е психария. Слагам салфетки, подложки, прибори, чаши и пр. Правя го на мен да ми е кеф, но виждам, че и на другите им е приятно да е така. Не поднасям 1-во, 2-ро и десерт, изобщо не ядем толкова много. Салата и основно, обикновено. Домашни сладкиши правя само като имам настроение.
Но не ядем винаги в къщи и става дума само за вечерята...

# 3
  • Мнения: 46 488
Ядем всички заедно, в началото на маса, после детето хуква  на някъде и оставаме ние да си поговорим  Mr. Green
Става въпрос за вечер, през деня мъжът ми е на работа, яде там.

Слагам основно и задължително! прясна салата.
Готви мъжът ми, аз подреждам масата, на Вие съм с етикета, така че едва ли уцелвам. От практична гледна точка слагам салфетки, вилица и нож + чаша.
Комбинацията ястие - питие оставям на него, там е безгрешен.
През седмицата ядем по-традиционни храни, през почивните дни - експериментира с рецепти, които са му хванали окото Simple Smile
Десерт не ядем никога, освен по празници. И без това сме напред с килата, само десерт ни липсва  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 329
Когато готвя се старая да го направя красиво нещото.
Подбирам даже цветовете на чиниите в тон с цвета на яденето, което е психария. Слагам салфетки, подложки, прибори, чаши и пр. Правя го на мен да ми е кеф, но виждам, че и на другите им е приятно да е така. Не поднасям 1-во, 2-ро и десерт, изобщо не ядем толкова много. Салата и основно, обикновено. Домашни сладкиши правя само като имам настроение.
Но не ядем винаги в къщи и става дума само за вечерята...

А извинявай за въпроса,но деца имаш ли? Защото си е цяло геройство с деца да постигаш това нещо.

# 5
  • Мнения: 9 865
Оф, мислех да добавя, че детето на мъжа ми идва при нас почти всеки уикенд, а до скоро беше с мен за 1-2 месеца и дори тогава пак се стараех и тя (на 5г.) много се впечатляваше от всичко... дори ми помагаше въодушевено. Не, нямам още деца, но въпросът не е свързан с това. Още повече, че съм била домакиня на баща ми, а след това на баща ми и сестра ми, докато бях ученичка и въпреки това пак съм се старала всичко да е много красиво, просто ми доставя удоволствие. Не че се докарвам на някого.

# 6
  • Мнения: 1 329
Оф, мислех да добавя, че детето на мъжа ми идва при нас почти всеки уикенд, а до скоро беше с мен за 1-2 месеца и дори тогава пак се стараех и тя (на 5г.) много се впечатляваше от всичко... дори ми помагаше въодушевено. Не, нямам още деца, но въпросът не е свързан с това. Още повече, че съм била домакиня на баща ми, а след това на баща ми и сестра ми, докато бях ученичка и въпреки това пак съм се старала всичко да е много красиво, просто ми доставя удоволствие. Не че се докарвам на някого.

Браво, възхищавам ти се.   bouquet

# 7
  • Мнения: 9 865
Зачервих бузите!

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Когато мъжа ми се прибере от път - всички заедно на покривка, подредена маса и т.н.
Когато съм сама, децата сядат и се хранят, а аз ям когато намеря време, нещо малко и на крак. Почти винаги карам само на кафе и плодове. Не съм по яденето.

# 9
  • Мнения: 183
само на вечеря се събираме, защото и двамата работим
през седмицата карам както и да е - само да има нещо за вечеря, често ядем готови храни или полуфабрикати.... Embarassed
събота и неделя приготвям нещо вкусно и любимо на цялото семейство и го поднасям със стил 1dating
когато имам желание и семейството заслужава - обичам да им правя изненади  surpriseuu
Днес например с нашето боричкане и говорене изгонихме мъжа ми да чете на терасата /той наистина има нужда от малко разпускане/ и за това трите /аз - те двете ми пречеха/помагаха newsm29// му приготвихме нещо между плодова салата и мелба, аранжирана и поднесена страхотно.....-много му хареса /смее ли да каже нещо друго/
питай кога ще го направя ако съм била преди това на работа /в момента съм отпуска........... Mr. Green/

# 10
  • Мнения: 4 965
През седмицата - всички закусваме и обядваме извън къщи или мъжът ми понякога минава да хапне у дома /на крак и каквото намери в хладилника/.
Храним се заедно вечер - доскоро пред телевизора и с дълги и разточителни вечери - бохемски и без особена подредба /основно храни купени отвън готови и често пред всеки имаше нож, вилица, лъжица, салфетка и празна чиния, в която да си сервира колкото иска/. Отскоро въведох нова мода - вечеряме в кухнята, на масата, с огромна купа салата /аз я правя/ и на всеки сервирано основно ястие /или готвено от мъжа ми, или пак от магазина/ - задължителни са салфетките и подредените прибори - гледам да не издребнявам /част от работата ми е свързана с държавен протокол и буквално са ми омръзнали "подредбите под конец"/.
През уикенда сме на вилата и там също се храним заедно, но имаме огромна маса и всичко се струпва на нея /в побългарен шведски вариант/ и всеки се обслужва. Понякога събота вечер правим барбекю в беседката и тогава обикновено ползваме едни весели пластмасови чинии, вилици и шарена мушама.
Принципно, караме на основно и салата. Предястия, следястия и ордьоври сервирам, когато има гости /иначе е "голяма играчка"/, а супи избягвам /само зимата и просто заместват основното ястие/. Десерт ядем задължително - опитвам се да предлагам на семейството плодове или леки кремове, ама сме си повече по сладкото /особено шоколад - "сервирам" го начупен в неговата си опаковка/.
Просто ми допада по-непринуденото усещане вкъщи.

За гости е по-различно - тогава /според случая/ си спазвам или сервирането на 1-во, 2-ро, 3-то и т.н. + украси, цветя и др.; или /за по-близки и приятели/ подреждам и украсявам, но сервирам всичко в големи подноси и всеки си сервира сам.

При всяко положение, ползвам едни красиви гумирани покривки, които имитират дантела - в бяло и екрю - много лесно се почистват. Съдове - за нас само ползвам едни порцеланови чинии с цветя; за гости - голям сервиз от бял аркопал. Чаши - прозрачни - независимо от материала, но не обичам разни шаренки, украсени, с цветчета и т.н. /само чашите ми за кафе са изключение - "моите си" са големи и с картинки; за "свои хора" са от бял аркопал със зелена ивица; за "официални поводи" - бял аркопал/.
На горните комбинации подхождат всякакви салфетки - много обичам тези с рисунките, но по-често ползваме обикновени, заради децата /и в промишлени количества/.

Вечр задължително сядаме всички заедно на масата - и ние, и децата. Тогава е времето, когато си говорим и споделяме за изминалия ден.
После децата или си играят, или си лягат, а ние се местим в хола за по питие.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 03:18 от azaf

# 11
  • Мнения: 3 367
на вечеря ядем готвено 99% ,седим на маса,на покривка,с не-пласмасови чении и прибори;имам един кат,зелени,и да искам не мога да ги съобразя с цвета на манджата
основно ядене и салата ил супа и салата;
децата ядат преди нас,всеки на стола си,сервирано по същите правила
"на крак" не понасям да се яде;
закуска и обяд-на работа сме,уикенда важат правилата от вечеря
навън не ядем почти хич;
вълнува ме даже много как се яде,това е култура която за мен е много важна
десерт правя уикенда,докато се изяде има,после плодове и шоколад..

# 12
  • Мнения: 6 164
Последна опция.
За мен е наистина важно как се храним и как изглежда храната, атмосферата. За мен това не е просто ядене, задоволяване на физиологична нужда. Освен това знам, че един ден, живот и здраве, когато и аз работя, не само мъжа ми, а сина ми поотрасне, масата ще е мястото, където ще се срещаме и споделяме как е минал денят, смеем и закачаме. За мен това е важно.
Старая се дори за закуската.
Peace Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 849
Винаги съм държала на добрата кухня и добре подредената маса .Ваза с цветя,салфетки ,подредени прибори .Салфетки с цвета на покривката и т.н.Точно сега обаче BlushВикчо търчи около нас или ,ако си е в стола държи да обърне всичко и съм позанимарила цялата тази суматоха около подредената маса .Като поотрасне пак ще ме подгонят лудите .Само вечеряме заедно ,уикендите и обядваме .Като съм сама ,хапвам на крак .

# 14
  • Мнения: 2 908
2-ра опция.Не обичам да готвя и го правя с огромна омраза.Виж ризи мога да гладя до забрава..... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт