Мисля,че "нашият" запек е страх от напъване

  • 948
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 640
Иван откакто е бебе е все с моменти на запек.Вече е достатъчно голям и мисля,че умишлено задържа акото от страх от напъване и на 3тия ден го изкарва с голям зор(вече дебело като на голям човек). Възможно ли е да няма позиви през останалото време или при него е "психологически" запек?

# 1
  • Мнения: 730
Това ще ти каже гастроентеролог,или педиатър.

# 2
  • Мнения: 2 082
да възможно е,имаше и теми за това...не трябва да допускаш запек,за да не се задълбочи проблема.пробвай да му даваш десетина дни по една Активия с мюсли,праскови и др.за да не се запича

# 3
  • София
  • Мнения: 1 326
Горе долу на тази възраст често се среща такова нещо........чела съм и други майки да се оплакват. При нас също го имаше и все още го има този проблем, но отшумява.като имаш предвид,ч е преди си е акал редвно. Като станагоре долу на 2 г. реши , че не иска да ака, а може би го боли-незнам какво става в главата му .....та се личиче му се ходи и стиска и се мъчи да го задържи колкото се може повече и накрая като няма на къде след 2-3 та дори 4 дена се изаква с голям зор , защото вече съвсем се е спекъл. Стигала съм до там, че съм му давал и Дуфалак, когато станат много дни да не е ходил.........
Аз бих те посъветвала да му даваш разхлабващи хранинапр. някои плодове, ако яде такива, ние не ядем, но съм забелязала,ч е от прясното мляко се разхлабва. Сега ака по-редовно, но действаме със заплахи, ч е ще го водим в болница да му извадат акото и той веднага сяда и се напъва. Поне така се получава при нас. Успех!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Същото е и при Тери.Обкновено ака на 3я ден и то със плач,защото е много твърдо и явно я боли.Гледам да давам плодове,но пак не става,а кивито и действа само ако не го е яла седмица-две.И аз ще следя темата.

# 5
  • Мнения: 2 082
чай от рози може да помогне или сладко от рози.купих си  чая,но лично на мен не ми е вкусен-все едно пиеш розова вода.може да пробвате дали ще го пият децата.ако не-сладкото-може и ратворено в чаша с леко топла вода,сутрин на гладно

# 6
  • София
  • Мнения: 1 326
Проблемът е психологически..............трябва да се измисли нещо , за да се накара детето да се изака.....другите средства като разхлабващи храни действат само за момента........ 

# 7
  • Мнения: 2 082
Проблемът е психологически..............трябва да се измисли нещо , за да се накара детето да се изака.....другите средства като разхлабващи храни действат само за момента........ 
ами да де-то като знае,че не го боли,няма да има нищо против да се изака.също може и да се измислят и някакви поощрения или във  вид на игра да става изхождането.
спомням си моя племенник-когато му се доака,започваше да обикаля в кръг докато му ''мине''и не му се губеше време да стои на гърне вместо да играе.период е определено,но неприятен...

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Иван откакто е бебе е все с моменти на запек.Вече е достатъчно голям и мисля,че умишлено задържа акото от страх от напъване и на 3тия ден го изкарва с голям зор(вече дебело като на голям човек). Възможно ли е да няма позиви през останалото време или при него е "психологически" запек?

 Това освен че е проява на "аналния" - според дядо Фройд, стадий от развитието на всяко дете, може да се дължи и на неговата индивидуалност, както правилно сте забелязяли.
 А индивидуалните причини се лекуват с ................. индивидуални за всеки даден човек лекарства.  Peace

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 10:38 от Aleksander

# 9
  • София
  • Мнения: 1 326
..........спомням си моя племенник-когато му се доака,започваше да обикаля в кръг докато му ''мине''и не му се губеше време да стои на гърне вместо да играе.период е определено,но неприятен...
и моят така, само че нищо друго не правеше, а само обикаляше и се стискаше......мъка, мъка
Опитахме и веднъж с хомеопатия, но нещо  не се получи.....не че не я ползвам, но в случая не упорствах, защото все се надявах, че ще мине от само себе си

# 10
  • Мнения: 640
благодаря за мненията ви!ще се обърна и към хомеопат ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт