изравнителната сметка на Топлофикация?

  • 4 791
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 755
Дес имахме "удоволствието" да си я получим -дължим 280 лв за двустаен апартамент за 4 месеца отопление от ноември до март за тази невероятно топла зима.
Четох статия ,че тази година сме плащали за отоплението на банята като на отделна стая само че без топломер и някакви по високи проценти за сградно отопление.
Просто ми иде да си запаля апратамента със все парно.

# 1
  • Мнения: 46 429
А вие ползвахте ли парно през тези месеци?

# 2
  • Мнения: 4 965
И по колко плащахте всеки месец?
А в банята имате ли топломер?

# 3
  • Мнения: 3 755
Ползвали сме отопление на две стаи от декември до март,плащахме по около 100 лв за парно и топла вода,миналата година ни върнаха 80 лв.
Яд ме е защото цяла зима бяхме крайно внимателни с топломерите и сега 280 лв награда.

# 4
  • Мнения: 4 965
Амиии, на мен ми с струва нормално.
Все пак 280:4 /месеците, когато сте ползвали отопление/ =70 лв./месечно.
В 100-те лв. се включва и топлата вода /не знам по колко харчите, но нашата е около 50 лв. на месец - само водата/. Т.е. сметни колко остава за парното /то трябва да го има в разпечатката/.
Честно казано, за отопляване на 2 стаи + топла вода - 170 лв. месечно ми се струва нормална цена.

Разбира се, проверете дали не са ви надписали нещо - на леля ми са надписали адски много кубици топла вода и дължат /само за вода/ 700 лв. - в момента обжалват и са подали възражение. Можеш да поискаш проверка, като подадеш молба и копие от фактурите - стига да си пазиш всички.

Ако в банята няма топломер, а има работещи тръби /примерно, така е в жилището на родителите ми - няма как да бъдат спрени тези тръби, но топломери там не са им сложили/ - си плащаш като за отопляема площ на база кубатурата на въпросната баня.

Мисля, че такса "сграда" отпадна, но не съм запозната, ащото на нас разходите по общите части ги поемат магазините, които са наематели на партерната част от блока ни.

# 5
  • Мнения: 3 755
Ние сме 2 души,топлата вода е 30 лв- значи отоплението излиза по 140 лв на месец,за мен това определено е много,още не е дошла сметаката сумата я видяхме за плащане по дебитната карта.
Но явно ще се подава жалба.

# 6
  • Мнения: 10 512
Съчувствам ти напълно.... Ние сме по-зле дори,защото не сме ползвали парно.
Пуснахме молба, че до януари никой няма да живее в жилището,после всеки месец ни отчитаха. В спалнята топломера показва 39 единици, в другите стаи е 0. Изравнителната сметка ни е 280лв, от които около 80лв са за вода. Мъжът ми ходи да се разправя на място, пуснахме жалба, но ни казаха, че ефект няма да има, защото всъщност сметката е за сградната инсталация и дори догодина да спрем парното, пак толкова ще платим.
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 7
  • Мнения: 10 512
Мисля, че такса "сграда" отпадна, но не съм запозната, ащото на нас разходите по общите части ги поемат магазините, които са наематели на партерната част от блока ни.
Такса мощност отпадна. Но само формално, реално я включиха в цената на 1 мгв.

# 8
  • Мнения: 4 965
Е, първо виж разпечатката и данните на топломерите и на водомерите - дали наистина има нещо надписано или сте си ги изразходили. Т.е. трябва да имаш доказателства, че не сте  Peace.
Успех!

# 9
  • Мнения: 4 965
Мисля, че такса "сграда" отпадна, но не съм запозната, ащото на нас разходите по общите части ги поемат магазините, които са наематели на партерната част от блока ни.
Такса мощност отпадна. Но само формално, реално я включиха в цената на 1 мгв.

Възможно е. Нямам идея - ние си плащаме само това, което показват топломерит и водомерите - разликата с общия топломер и с общия водомер на входа я плащат въпросните магазини.

# 10
  • Мнения: 46 429
Виж си показанията - ако са правилно записани, значи толкова сте си изразходили.

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Аз как да се отърва тези измамници? Имам си локално отопление и топла вода, ни им ползвам услугите, както и никоЙ от входа от този щранг и постоянно идват сметки, които не плащам и няма да платя. Жилището ми е напълно санирано. Не ми приеат молбата за сваляне на радиаторите. Изравнителна сметка още не е дошла.

# 12
  • Мнения: 4 965
...Не ми приеат молбата за сваляне на радиаторите. Изравнителна сметка още не е дошла.

Чух тези дни нещо по новините, че вече нямало да свалят радиатори - било незаконно, но не чух подробности.
А в изравнителната сметка в този случай ще пише, че трябва да ти върнат сумите. Сега не знам как процедират, но преди 2 г. имаха да ни връщат доста голяма сума по същия начин - искаха обаче да я внесем и да ни издадат фактурата, а веднага след това ни върнаха на същата каса парите - пак със съответен документ. Пълна дивотия беше - разкарваш се до там с голяма сума пари и си ги прехварляте няколко пъти. Надявам се, че вече няма подобни безумия, а е в стил "пито-платено" - т.е. т са ви искали и вие не ст платили, а те няма какво да ви връщат.
Лудницата е пълна.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 731
Аз пък още ви се чудя, как може да разчитате на отопление от този монополист-паразит.

Лейди, за да ти признаят отстъпленията трябва целия вход да се откажете от услугите на "топлото", чрез молби и салтанати.

# 14
  • Мнения: 4 965
Аз пък още ви се чудя, как може да разчитате на отопление от този монополист-паразит.

...

Зависи. На мен ми е много изгодно.  Sunglasses
Имам опит и с друг вид отопление и правя съпоставка.

Общи условия

Активация на акаунт