Изследвания за рахит?

  • 1 057
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Момичета,изпадам в паника.Преди няколко дни водих Марти при хомеопат тя ме пита дали е имал рахит.Казах,че не е,но тя ми показа лека деформация около ребърцата му.Леко са изпъкнали от едната страна.Педито никога не е споменавала нещо такова.Давам си 2 капки Вигантол всяка сутрин.Сега след като прочетох доста информация за рахита,като,че ли виждам и други симтоми-дано си въобразявам.Ще откача.Дайте ми съвет какво да правя.Какви изследвания да искам за тази ужасна болест.

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Кръвни изследвания - калций, фосфор и алкална фосфатаза.

# 2
  • Мнения: 96
Сигурно ни направиха тези изследвания на 6 месеца.Тогава педи нищо не каза.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Тези изследвания НЕ влизат в задължителните на 6 - месечна възраст, едва ли сте ги правили. Пускат се отделно, обикновенно за тях се взима венозна кръв. В малко лаборатории ги правят с кръв от пръстчето.

# 4
  • Мнения: 65
Преди да се стряскаш- този хомеопат педиатър ли е ?Ако бебето ти е на адапт. мляко,няма нужда и от вигантол-ще го прочетеш на много места-при д-р Слънчева също..През лятото дори някои педиатри препоръчват да не се дава вигантол-има достатъчно слънце.Децата,които наддават по- бързо на кг.пият профилактично 2-3 капки вигантол,но дори и дебелачетата не развиват рахит.Успокой се и не търси признаци на рахит в детето си-много са и все ще откриеш нещо Naughty ,заведи го при добър педиатър.Ако педиатърката,която следи детето е добра-при нея.

Общи условия

Активация на акаунт