недостатъчно изсукване на кърма

  • 916
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте!
Дъщеря ме е на 2,5 месеца.Тежи 4,3 кг. и е 56см.Още от раждането не може да изсуква достатъчно кърма независимо колко дълго стои на гърдата.Изпива около половината от необходимото количество и дори по-молко.Разбрах го, защото използвам кантар и я меря при всяко кърмене.В началото не го знаех и детето не наддаваше добре.Това се установи при първата ни консултация.След нея купихме канатара.Когато разбрах какъв е проблема, започнах да изцеждам млякото и да го давам на детето с шише.Така нещата с теглото се нормализираха.Мислех,че с времето нещата ще се нормализират и ще прекратя с изцеждането (то никак не ми е лесно), но времето минава, а промяна няма.Искам да попитам има ли някакъв начен да накарам детето да изсуква повече,защото имам мляко?Тя обикновено заспива,но дори и да не го направи и да изглежда,че суче кантарът показва,че е изсукала малко и после иска още,но не от гърдата.Слагам детето правилно на гърдата и тя засмуква добре,но не се получава.Пробвах с компресия,но или не го правя добре,или няма резултат.Ще продължа по същия начин колкото се може по-дълго,но искам да разбера не мога ли да подобря нещата.Не искам да давам АМ ако има друг начин.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Можете да спрете храненето след 10 мин. да почине и оригне 1, 2 пъти и след това като малко  стимулирате бебето като го дразните по петичките и рамото отново да го сложите на гърда.
Е, някои бебта са по -мързеливи и избират по-лесния за тях начин! Hug

Общи условия

Активация на акаунт