по колко грама?

  • 816
  • 11
  •   1
Отговори
здравейте мамчета, питането ми е такова, по колко грама трябва да давам на дъщеричката си която днес навърши 2 месеца и започва 3-ти? Нали схемата била 100+месеца*10. Аз до сега давах по 120мл при 6 хранения, но педиатърката ни каза, че се дават 130мл при три навършени месеца. Кажете ми вие как давате?Предварително благодаря.  bouquet

# 1
  • Мнения: 43
схемата ти е вярна след като сте навършили 2 сега сте в 3 което значи по130 .Всиччко е индивдуално плюс,минус 20г не трябва да те тормозят

# 2
  • Мнения: 43
моето сладурче не може да изпълни тази схема с млякото но спрях да се тревожа сега когато папкаме пюреца защото си ги изяжда .Сега сме на 4 и половина ипием по 120,130 ,а понякога150

# 3
  • Мнения: 1 092
остави детето да те води Peace.На вашата възраст малкия ядеше по 150мл - 6 или 7 пъти дневно.Сега продължава да изяжда по толкова но 5 пъти дневно  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 111
Отново ще кажа, че не се увеличава количеството на млякото с 10 грама. Това не е "увеличение" - няколко капки са. Основно заради приготвянето. Повечето млека се разтварят 1 мерителна лъжичка с 30 грама вода и е важно това да бъде спазено. Не може с точност да се измери в обикновени условия 1/3 или 2/3 от мерителната лъжичка със съответно 10 или 20 гр вода. Увеличава се с 30 грама. Щом 120 гр и е малко и не остава в шишето след хранене, увеличаваме на 150 гр. По-добре е да остава - така ще си сигурна, че детето е нахранено.

# 5
  • Мнения: 43
Отново ще кажа, че не се увеличава количеството на млякото с 10 грама. Това не е "увеличение" - няколко капки са. Основно заради приготвянето. Повечето млека се разтварят 1 мерителна лъжичка с 30 грама вода и е важно това да бъде спазено. Не може с точност да се измери в обикновени условия 1/3 или 2/3 от мерителната лъжичка със съответно 10 или 20 гр вода. Увеличава се с 30 грама. Щом 120 гр и е малко и не остава в шишето след хранене, увеличаваме на 150 гр. По-добре е да остава - така ще си сигурна, че детето е нахранено.
това не го отричаме просто отчитаме по колко,кога?

# 6
  • Мнения: 4 111
Написах го по повод съвета на педиатърката за 130-те грама. Докато се засити детето, отговорих, трябва да остане в шишето, не да му налагаме ние количеството, което според нас трябва да яде.

# 7
  • Мнения: 22
Дъщеря ми е на 4 м и яде по 150 гр. като последното е 180. Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 27 524
Колкото иска детето, няма точна схема и мярка за децата. За да е добре нахранено детето трябва да му остава по малко в шишето. Ако изпива всичко до капка, вероятно не му достига. Мерките не важат - синът ми на вашата възраст е пил и по 180

# 9
  • Мнения: 2 757
Това го писах в друга тема, но и тук го пействам
Количеството мляко, което изпива бебето на ден се определя от теглото му, а не от възрастта. Възрастта може да има значение за честотата на храненията и количествата на едно хранене. Аз лично съм ЗА бебето само да си определя кога и колко да яде (с изключение може би на случаите, когато кара следродилната жълтеница и не иска да яде, недоносено, болно или нещо от сорта).
Иначе ако искате правила, установени от лекарите формулата за пресмятане на дневното количество мляко е 1/6 от теглото, но не повече от 1 литър на ден. Така примерно бебе, което е 6 кг, трябва да яде максимума около 1 литър. Средно едно 2 месечно бебе тежи 6 кила. И ядат да кажем 8 пъти на ден на 3 часа. Това значи, че всяка порция трябва да е по около 125 мл. Ако е по голямо бебето на възраст и кила този 1 литър си остава, но разпределен може би на по-големи порции и по-рядко. Когато почне да не стига, не се увеличава количеството мляко, а се почва захранване.
Но това е ориентировъчно - в крайна сметка не може да мериш бебето всеки ден и да му сменяш количеството на дозичката. В болницата обаче така ни смятаха дозите.
За мен това са глупости обаче и се ръководя от бебока. Познавам пораснали деца примерно до 2-3 годинки карали почти само на кисело мляко и са изяждали по литър и половина и пак са пораснали и им няма нищо. 

# 10
  • Мнения: 1 081
Аз действах на метода проба-грешка, тогава кърмех, но като се е случвало да сме навън или да трябва да дам АМ мисля, че по около 130-140ядеше.

# 11
  • Мнения: 2 388
моето бебе яде 2 пъти по 150 и останалите по 120. така си направи сама режима и аз се водя по нея. като е нахранена бута бибата с ециче и аз не я тъпча

Общи условия

Активация на акаунт