Все още има жълтеница, а е на 2 месеца

  • 9 583
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте!
Синът ми е на 2 месеца и ходихме на консултация преди 2 дни. Педиатърката забеляза, че бялото на очичките му още е жълто и каза да давам още подсладена вода. Аз я бях спряла след 15я ден, но на първата консултация тя ми каза пак да давам и сега каза да продължавам и че било нормално. Искам да попитам, дали това е нормално и дали на някой друг му се е случвало.
Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 4 915
Дъщеря ми, голямата,  си жълтееше до 3-тия месец, чак в 4-тия се "избистри" тена й напълно.
Водата не помага за жълтеницата, билирубинът се изхвърля с изпражненията.

Не давах води, а си я кърмех.

Ето ти една много информативна тема: Жълтеницата - полезно, надявам се

В "Библиотека"-та на Кърмаческия форум също има няколко преведени статии за жълтеницата.

# 2
  • Мнения: 22
Благодаря ти, Free Soul!
Забравих да спомена, че и аз кърмя и е на поискаване. Наддава добре, сега беше качил 1.190, предният месец - 1.200 кг. Аз давам съвсем малко вода, за да изплакне устата, по съвет на педиатърката.

# 3
  • Мнения: 47 890
ами и аз да кажа че едното ми дете имаше жълтеница докъм  края на 3 месец, само кърмене, не е нужна вода, така че продължавай все така  Peace

# 4
  • Мнения: 4 915
Дори за плакнене на устата не е нужна вода. Няма да хване млечница, ако не се плакне, нито пък водата ще предотврати появата на гъбички, ако се появят отнякъде.  Wink

# 5
  • Мнения: 4 300
Можеш да пробваш и излагане на слънце  ( не силно, а сутрин или в късния следобед, на шарена сянка)  за по 15 минути на ден. УВ лъчите помагат за разграждане на някакъв ензим, който причинява тази жълтеница. Поне на мен така ми казаха, но при нас значение има че аз съм Рх -, а бебето е Рх+. Двама педиатри твърдят, че въпросният ензим се съдържа в кърмата и затова не минава пустата жълтеница. Чувала съм и за загряване на кърмата до висока температура за да се разгради този ензим и след това да се дава на бебето, но аз лично нямам нерви за подобно нещо. Така че просто чакам да мине.
А по въпроса за подсладената вода е по добре да се дава глюкоза (5%), тъй като захарта е дизахарид и докато организмът на бебето я преработи до монозахарид се натоварва черния дроб. А глюкозата си е монозахарид и се преработва по лесно. Може би има някаква полза, аз само 2-3 пъти успях да го накарам да пие глюкоза и определено имаше подобрение , но като не ще хитрецът  повече какво да направя.

# 6
не се тревожи,ще отмине.Кърми си и всичко ще си дойде на място.аз също много се бях притеснила,защото и бебо имаше близо 2 месеца жълтеница,нямах идея че кърменето много помага за преодоляването й;нашата педиатърка ни беше изписала глюкоза и после съжалих,че съм му давала,защото за малко бебо да откаже да суче заради тази глюкоза.Съветвам те да спреш сладката вода,а само да си кърмиш.Няма страшно,ще се справите с това!!! Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 524
А по въпроса за подсладената вода е по добре да се дава глюкоза (5%)....
по съвет на педиатърката му купихме от аптеката една банка глюкоза, която тя каза детето да изпие за 1 седица. за 1 седмица изпи не повече от 400 мл, но за сметка на това бързичко му мина Peace

# 8
  • Мнения: 1 596
Съмнявам се че ще отмине Sad
Мойто бебе кара дълга жълтеница,защото се оказа че кърмата ми е недостатъчна и е гладувал и затова е продължила жълтеницата.Беше на 20-30-40 дни.Тогава направихме кръвни изследвания и се оказа че билирубинът е изключително ВИСОК.
Приеха ни в болница Токуда,стояхме там 5 дни,да излекуват детето....със системи.
Ако знаеш какво съм преживяла Cry Cry CryКрачета на система,ръчичката, а той толкова мъничък.Правех пробно кърмене и се оказа че кърмата ми е само от 10 до 30 мл.
После като се прибрахме вкъщи съвсем спря,от стреса.Аз там много плачех.
Детето ми вече е добре,наддаде и си е беличък а не жълт.Но сме на АМ.
Съветвам те да направите кръвни изследвания.Не се подлъгвай, на слънце и какво ли още не.
Мойто е вече на 2 месеца и 14 дни.
Успех и стискам палци да се оправи мъничето ти. Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 3 069
Довери се на педиатърката си.
Знам, че се дава подсладена водичка, на 100 гр. вода 1ч.л. захар.

# 10
  • Мнения: 4 300
...Съветвам те да направите кръвни изследвания.Не се подлъгвай, на слънце и какво ли още не...
Недей да гледаш само от твоята камбанария, причините са много, а да наричаш "подлъгване" лекарските съвети не е много приятно.
Защото моето дете например наддаде кило и половина за първия месец, така че определено моят случай е различен от твоя!

# 11
  • Мнения: 207
Моя съвет е да даваш подсладена водичка!аз на моето бебче още му я подслаждам, но ще видим докога Grinning

# 12
  • Мнения: 1 049
Педиатър да ти казва да даваш подсладена вода  newsm78 ... тук в Германия не се дава нищо подсладено на малко бебе, а камо ли лекар да ти го каже.  newsm78 Иначе при нас се препоръчва да се излага бебето на светлина, не на слънце !! Нищо не съм давала на малката, достатъчно е всеки ден да е дълго време на светло, да спи до прозореца примерно и по този начин жълтеницата минава бързо. Скоро ще мине, не се притеснявай, много бебета са имали до втория месец жълтеница...  smile3504

# 13
  • Мнения: 337
Моето бебе също кара жълтеница 2 месеца и половина, и в болница бяхме на системи Cry и  глюкоза пи вместо вода, а и кърмата ми спря и ве4е сме на АМ, но се оправи месец след като ни изписаха от болницата, така 4е спокойно не сте единствените-давай му вместо вода глюкоза и виж дали щте има резултат и правете пове4е разходки навън 4е да го понапе4е слън4ице Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 596
...Съветвам те да направите кръвни изследвания.Не се подлъгвай, на слънце и какво ли още не...
Недей да гледаш само от твоята камбанария, причините са много, а да наричаш "подлъгване" лекарските съвети не е много приятно.
Защото моето дете например наддаде кило и половина за първия месец, така че определено моят случай е различен от твоя!

както кажеш  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт