Неспокоен сън през нощта

  • 634
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Здравейте, майчета! Моята бузана е напоследък невъзможна и което е по-лошото - не знам как да тълкувам поведението й, за да й помогна. Спи страшно неспокойно - непрекъснато вдига крака и си смуче пръстите, буди се и проплаква. Нощите с нея са на принципа стани-легни CryИзключвам да е гладна, защото вечер суче, докато сама се откаже и през нощта се буди да яде два пъти - обикновено в 1-2 и после 4-5. Преди имахме само едно нощно хранене (към 4-5) и спеше много добре. Чудя се дали това не са зъбки или е още рано. Дали пък не са колики, но през деня няма такива. Не знам и дали да не я отказвам от храненето в 1-2 - струва ми се много за петмесечно бебе да яде толкова, при условие, че на обед хапва пюре и следобед каша, другото време на кърма. Дали от захранването не идват проблемите. Вече не знам какво да мисля - ще съм благодарна, ако някой се е сблъсквал с такова поведение и сподели собствения си опит.

# 1
  • Мнения: 239
Може да е от захранването, защото коремчето й най-вероятно още не усвоява добре храните, различни от кърмата, която до сега е била единствената. Може и да е от зъбките-не й е рано да започва с кривенето-то обикновено предхожда никненето. Храненето през нощта според мен е излишно натоварване на малкото коремче-и то има нужда от почивка като при възрастните. Опитай да даваш водичка! Ние все още спим неспокойно, но като не пищи детето смятам, че това е нормално-различни неща ги притесняват-зъбки, коремчето, може би сънуват, може някое комарче да ги хапва... Но нали затова сме майки....

# 2
  • Мнения: 304
Вземи я нощем при теб на спалнята -може да е по-спокойна. Ние така спим като се събуди нощем да яде и го взимам при мен. Simple Smile

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
И моя син спи неспокойно. Върти се като шило, буди се поне 3 пъти за чай или вода (това в най-добрият случай). Когато беше горещо, се будеше още по-често. Отдавам го на набъбналите му венци.
След 5-я месец може да сърбят венците.

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Аз мисля, че може би са зъбки. Когато на Вики и никнат винаги спи страшно неспокойно и проплаква насън Confused

# 5
  • Мнения: 2 005
Най-вероятно е от жегите и по-съм склонна да вярвам ,че е от коремчето Rolling Eyes Синът ми беше същия, когато му стане тежичко и се будеше след 2,3ч  след като е заспал и ревове, ревове...Оказа се , че е от коремчето при захранването така се получава NaughtyНашето педи му изписа ензими , които давахме половин час преди нощното хранене и детето се успокояваше HugПихме ги в продължение на 2м. , докато се поуспокои.Направи консулт с вашето педи , има такива ензими , които се дават за тази цел- тя ще прецени най-добре Peace

# 6
  • Мнения: 288
Или са зъбки(пипни и венците, то се усеща,ако са надути), или е коремчето( може да махнеш 1 от новите храни, за да се поуспокои)Между другото и ние спим много неспокойно

# 7
  • София
  • Мнения: 1 247
И аз мисля че е от зъбите. Peace

# 8
  • Мнения: 941
скоро и аз пусках такава тема,знам какво ти е Confused И Алекс спи много неспокойно,върти се,мрънка,а като бяха горещините се въртеше като пумпал,ако креватчето беше дървено,да си е счупил главата Sad Напоследък и зъбите го мъчат,от края на май са изкарали 8 зъбчета Grinning

# 9
  • Мнения: 4 496
С малката имах този проблем.Преместих кашата сутрин около 10,педито ми каза,че много натоварвала коремчето. Grinning

# 10
  • Мнения: 1 217
Калоян не спи спокойно откакто се е родил.
Някоя сутрин след тежка нощ направо ми се иде да се гръмна. #2gunfire
А от както се научи и да се върти като пумпал стана още по-зле.
Венците не са му подути.
Хапва си нормалното за неговата възраст.
Вече незнам какво да мисля.
Миналата нощ се събуди към 3 и ме наблюдава до 4.30.И той не спи и аз не спя.

# 11
  • Мнения: 174
Да не би да и е тежко на стомахчето вечер трябва да има почивка от хранене поне 6-7 часа а както разбирам вие ядете непрекъснато

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И моята бебка е така от известно време. Взех я да спи при мен, но има нощи в които буквално скача и започва да плаче. Нямаме зъби още, с коремчето също проблеми не сме имали. Надявам се да е период и да го израсте

# 13
  • Мнения: 215
Вземи я нощем при теб на спалнята -може да е по-спокойна. Ние така спим като се събуди нощем да яде и го взимам при мен. Simple Smile

Ох, и ние така, обаче... иска ми се да го науча вече сам да спи... Като заспи го слагам в неговото си креватче, но към 2-3 часа се буди за водичка, а след нея иска цица за залъгалка (залъгалка не използва) и да е до мен... Но до кога така...

Общи условия

Активация на акаунт