Секцио - многократно??

  • 750
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 421
Искам да ви попитам мили майки,които имате информация по въпроса - колко пъти можеш да родиш секцио? Моля да се вземат под предвид някой подвъпроси  /боже колко професорски звучи/ :

          1. Презастраховат ли се лекарите като казват "Не забременявай трети път" ?
          2. Ако не са казали горното - дали е удачно да се износи четвърто дете? (защото за трето нищо не са казали и евентуално то вече спинка в съседната стая )
          3. По-често ли се получават усложнения при секцио (и невъзможност за 2-3 дете) отколкото при естествено раждане?
          4.Ако секциото е планувано,а не по спешност опасността намалява ли или?
          5. Ако кажат да не се забременява трети път,но все пак това стане - какво следва? Аборт???

          6... та ако все пак жена иска да има 3-4 деца възможно ли е да са родени секцио?

Предполагам,че темата вълнува и други майки... - бъдещи и настоящи,както и ще бъде интересна и на доста новопостъпили във форума.Искам предварително да се извиня за това,че от време на време ще "подръчвам" темата с безсмислени постове,ако потъне в забрава по задните страници.

# 1
  • Мнения: 169
Нямам медицинска информация по въпроса, но как си представяш да ти режат матката и корема 3-4 пъти и всичко да си е наред newsm78
Ако наистина искаш толкова деца, което е похвално  Hug Peace, мисля, че ще трябва да се насочиш към естественото раждане. Желая ти успех в това отношение!

А ти защо искаш секцио? Заради болката при нормалното раждане ли?

# 2
  • Мнения: 421
  Ами не...съображенията ми са други и са доста,сред които има и лични.Да си призная - повече ме е страх от болката след секциото,но имаше по-важни неща.Сега,обаче най-вероятно ще се насоча към естествено раждане.

  Има едно "НО" обаче... беба още не се е обърнала.Вярно,че има още време до тогава,но ако не се обърне - ще трябва секцио искам или не искам.Та информацията би ми била послезна,а и съм сигурна,че и на доста други момичета би била.
   Иначе...да - с милото мечтаем за 3-4 деца!  Blush

# 3
  • Мнения: 46 492
1. 3 броя лекарите казват, че не са проблем. За 4-то, азна своя глава не бих забременяла. Само, ако прегледът покаже, че няма видима опасност.

2. Дали е удачно, само лекар може да каже, независимо дали жената е раждала секцио или нормално.

3. Според мен доста по-редки са усложненията след секцио.

4. Коя опасност? Секцио по спешност се прави, когато възникне проблем при нормалното раждане. Плановото е по-леко по принцип.

5. Зависи, ако застрашава живота на майката, да, ще направят аборт.

6. Зависи от състоянието на жената, ако всичко е наред - да. Това се отнася и за нормалното, и за секциото  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Може да имаш проблем - дори за 2ро, не чак 3то - и след вагинално раждане. По-непредвидими.

Не съм лекар, но по книжките пише, че не е препоръчително повече от 3... с други думи, ако няма някакъв специфичен проблем, ще трябва да искаш разрешение чак за 4тото.

Няма да ти го убият, ако все пак забременееш, ако няма наистина сериозна опасност. Много вероятно е, обаче, да ти се накарат едно хубаво... Simple Smile

Болката след секциото, ако е направено компетентно, от добър екип, е по-скоро несъществуваща. Поне при мен беше така. Е, зависи си и от твоя организъм, но май от оператора повече. Заболя ме единствено веднъж като забравих и си се изкихах едно хубаво, и то ме заболя от конците, не от раната.

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз имам позната, която има 3 деца , родени със секцио. Е, като забременя с третото лекарят не беше въодушевен, защото все той я е наблюдавал и през другите бременности, но роди здраво дете.

# 6
  • Мнения: 469
Аз имам приятелка която роди първото си дете със спешно секцио,а следващите две нормално(с по 5 г.разлика между тях). Peace

Смятам,че това е добро решение за майка решила да има повече деца след първо секцио.
Разбира се,ако всичко с предния шев е наред.
Един по-добър специалист винаги може да прецени дали има риск от усложнения.

# 7
  • Мнения: 264
Много зависи кой ти прави секциото. При мен първото беше направено явно от лекари които се учиха върху мен, защото при второто секцио, 4 години по-късно, получих пълна маточна руптура и то без контракции, та истински късмет беше, че руптурата и плановото секцио се получиха в един и същи момент/ден. Нямаме планове за трето, и честно казано след кошмара който изживях едва ли някога ще се навия. Отделно докторката каза: до тук с децата. Което обаче май си е стандартно след второ секцио.
Докторът при който ходя от край време, но който за съжаление е пенсионер вече и не изражда бебета, ми каза, че практиката в Германия била повече от 2 секциа да не се правят. Кое как е, не знам каква е абсолютната истина, но просто явно всичко зависи от това как са правени секциата и от организма на майката.

Общи условия

Активация на акаунт